Slovan Bratislava vyhral v Maďarsku, DVTK Miškovec zdolal 4:2 Tipsport liga

6. 10. 2019 |
 

DVTK Miškovec, Slovan Bratislava, hokej, Tipsport liga. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipsport ligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:2.

Na snímke brankár Slovana Barry Brust v zápase 4. kola Tipsport Ligy v hokeji HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava v Trenčíne 20. septembra 2019. FOTO TASR – Radovan Stoklasa

DVTK Miškovec, Slovan Bratislava, hokej, Tipsport liga. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipsport ligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:2.

DVTK Miškovec Slovan Bratislava 2:4 hokej Tipsport liga

DVTK Miškovec vs Slovan Bratislava. V prvom dejstve hokej divákov veľmi nenadchol. Tímy hrali opatrne a ani jeden z nich nebol veľmi nebezpečný smerom dopredu. Hra sa rozbehla až ku koncu tretiny, domáci pekne zakombinovali v presilovke, no Reszegh pri žŕdke nedokázal upratať puk do odkrytej bránky Slovana.

V druhej tretine nabral hokej grády. V 25. min Podlipnik našiel Abdula, ktorý namieril presne ponad Rajnovu lapačku - 0:1. Domácich to prebralo a podarilo sa im expresne otočiť skóre.

Najprv pri signalizovanom vylúčení hostí vyrovnal po rýchlej kolmej akcii Reszegh a následne Rodman úspešne tečoval strelu Rossa - 2:1. V 33. min mohol zvýšiť náskok Beauviller, ale nepremenil trestné strieľanie. To sa Miškovcu vypomstilo, lebo v 34. min vyrovnal jemným tečom Viedenský a v 37. dostal "belasých" v presilovke do vedenia Šedivý, ktorý poslal puk v páde do bránky.

Slovanisti v tretej časti zrýchlili hru a pred Rajnom bolo rušno. V 41. min trafil Pance hornú žŕdku, následne skončil na hornej konštrukcii aj puk po bekhende Vandasa. V 49. min putoval na trestnú lavicu obranca hostí Šedivý, no domáci v presilovke inkasovali, keď Matoušek zobral puk rozohrávajúcemu Rossovi a Kytnár prepálil v oslabení Rajnu - 2:4.

Hra sa potom pritvrdila, po šarvátke putovali na trestnú lavicu Harrison s Meszárošom. V závere Miškovec zvýšil tempo, veľkú šancu nepremenil Galanisz, ktorý sa ocitol v blízkosti bránky Slovana.

Domáci to skúsili v šestici bez brankára, vytvorili si pred Habalom tlak, no vyrovnania sa už nedočkali. Naopak, víťazstvo Slovana mohol ešte zvýrazniť gólom do prázdnej bránky Vandas, trafil však iba žŕdku.

Tipsport liga 2019/20

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Góly: 27. Reszegh (Beach), 28. Rodman (Ross, Magosi) – 25. Abdul (Podlipnik), 34. Viedenský (Sersen), 37. Šedivý (Zigo, Sersen), 49. Kytnár (Matoušek). Rozhodovali: Kalina, Orolín – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1405 divákov.

 

 

 

 

DVTK Miškovec
2 : 4
(0:0, 2:3, 0:1)
HC Slovan Bratislava

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 27. Reszegh (Beach), 28. Rodman (Ross, Magosi) – 25. Abdul (Podlipnik), 34. Viedenský (Sersen), 37. Šedivý (Zigo, Sersen), 49. Kytnár (Matoušek). Rozhodca: Kalina, Orolín – Šoltés, Bogdaň.
DVTK Miškovec: Rajna – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Szirányi, D. Kiss, Láda, Vojtkó – Rodman, Galanisz, Magosi – Beach, Vas, Reszegh – Beauviller, Harrison, Miskolczi – Ritó, Lövei, P. Kiss
HC Slovan Bratislava: Habal – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Jendek – Abdul, Zigo, Kukumberg – Pance, Viedenský, Vandas – Matoušek, Puliš, Miklík – Sloboda, Kytnár, Žitný
Aktualizuj online prenos
48:47 gól Slovan Bratislava dal gól!
Matoušek zobral puk rozohrávajúcemu Rossovi, namieril si to k bráne, kde sa puku ujal MILAN KYTNÁR a nekompromisne ho napálil do siete! Rajna máchol lapačkou, ale puk nezachytil. Slovan strieľa gól aj v oslabení.

Asistencia: Tomáš Matoušek
37:00 gól Slovan Bratislava dal gól!
Belasí využívajú presilovku a idú opäť do vedenia! Zigo z úrovne bránkovej čiary poslal puk do ohňa, Rajna ho vyrazil pred seba, najlepšie sa zorientoval EDUARD ŠEDIVÝ a v páde bekhendom poslal puk do bránky!

Asistencie: Tomáš Zigo, Michal Sersen
33:27 gól Slovan Bratislava dal gól!
Sersen nastreľoval puk na bránu od mantinelu, puk jemne tečoval MAREK VIEDENSKÝ a ten skončil za prekvapeným Rajnom!

Asistencia: Michal Sersen
27:26 gól Miškovec dal gól!
Ross vystrelil od modrej čiary, DAVID RODMAN puk vo vzduchu šikovne tečoval, čo pomýlilo Habala a ten inkasuje strelou pomedzi betóny!

Asistencia: Nicholas Rory Ross, Bálint Magosi
26:58 gól Miškovec dal gól!
Počas signalizovaného vylúčenia predviedol Miškovec rýchlu kolmú akciu. Beach síce prihrával na päty, no TAMÁS RESZEGH sa s tým vysporiadal veľmi dobre a po ľade zasunul puk do brány!

Asistencie: Kyle Beach
24:45 gól Slovan Bratislava dal gól!
Pekná prihrávka Podlipnika, ktorý videl pred bránou JINDŘICHA ABDULA a ten namieril parádne ponad Rajnovu lapačku!

Asistencia: Matic Podlipnik