Dvadsiatka opäť vyhrala, so Švajčiarskom otočila z 0:2 na 3:2

6. 11. 2015 |
 

Obrat začal z trestného strieľania Paločko, vyrovnal Galis a rozhodol Hrušík.

Tím HK Orange 20 počas tréningu. Foto: Peter Kováč

POPRAD. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela aj vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Poprade a v predstihu sa stala víťazom celého podujatia.

V piatok síce prehrávala so švajčiarskymi rovesníkmi po polovici stretnutia 0:2, no do konca riadnej hracej doby výsledok otočila a napokon triumfovala 3:2.

Obrat spustil úspešným trestným strieľaním Matej Paločko a v 49. minúte ho dokonali v rozmedzí 37 sekúnd Peter Galis a Lukášom Hrušíkom. V záverečnom dueli nastúpia mladí Slováci v sobotu proti Nórsku.

Pre zverencov trénera Ernesta Bokroša je podujatie turnajovou generálkou na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov vo fínskych Helsinkách.

Pre Slovákov je to druhé víťazstvo, vo štvrtok si s Nemeckom poradili 2:1.

Jadro tímu tvoria hráči HK Orange 20, ktorých je v kádri dokopy šestnásť.

hlas po zápase

/zdroj: www.hockeyslovakia.sk/:

Ernest Bokroš, tréner reprezentácie SR "20": "Odohrali sme druhé veľmi náročné stretnutie na turnaji a veľmi pozitívne je, ako sme dokázali otočiť skóre. Napriek tomu, že sme za stavu 0:2 nevyužili presilovku o dvoch hráčov, nezlomilo nás to. Matej Paločko nám svojím úspechom v trestnom strieľaní dodal potrebný impulz a veľmi nám pomohol aj Galisov vyrovnávajúci gól na 2:2. Víťazný Hrušíkov gól padol po veľmi peknej akcii a vzhľadom na predvedenú hru je naše víťazstvo zaslúžené. Treba však povedať, že aj Švajčiari podali dnes veľmi dobrý výkon."

Prečítajte si aj

Bokroš má v dvadsiatke Černáka, no chýba mu druhý Réway (predstavenie tímu)

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov - 2. deň:

Slovensko - Švajčiarsko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 37. Paločko (tr. strieľanie), 49. Galis (Holešinský, Tatár), 49. Hrušík (Jaroš) - 17. Hischier (Chuard), 33. Privet (Hischier, Schmidli). Rozhodovali: Baluška, Novák - Korba, Gajan, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 528 divákov

ďalší výsledok:

Nemecko - Nórsko 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Ďalší program turnaja:

sobota 7. novembra

11.00 Nemecko - Švajčiarsko

14.30 SLOVENSKO - Nórsko

Kliknite si na našu titulku, na ktorej nájdete rubriky Výrok dňa či Troll Karol Športináka.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo