Dobré správy o našom hokeji. Už zrejme vidíme dno

8. 5. 2018 |
 

Naši hokejisti odohrali na MS dva z troch celkom nádejných zápasov. Už po troch zápasoch majú rovnaký počet bodov ako vlani za celý šampionát.

Na snímke radosť slovenských hráčov po víťazstve 4:2 v zápase základnej A - skupiny Rakúsko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Kodani 8. mája 2018. FOTO TASR - Martin Baumann

Čo ste robili 8. mája pred dvoma rokmi? Zrejme veľká časť z vás pozerala hokejový zápas MS v Rusku v ktorom Slováci zdolali Francúzsko 5:1. Áno, to boli ešte časy, keď naši strelili v jednom zápase päť gólov. Tento rok na rovnaký počet gólov potrebovali takmer tri zápasy, vlani mali priemer menej ako dva góly na zápas.

MS v hokeji 2018

MS sme v roku 2016 začali dvoma víťazstvami (s Maďarskom a Francúzskom) a určite sme si hovorili: Paráda, ideme na postup. Po prehrách s Nemeckom, Bieloruskom, Kanadou, Fínskom a s výhrou po predĺžení proti USA sme skončili v celkovom poradí na deviatom mieste a balili sme kufre.

 

 

Ten zápas na MS v roku 2016 s Francúzskom bol však posledným, po ktorom si naši hokejisti na MS pripísali tri body za výhru v riadnom hracom čase. Až doteraz. Dnešná výhra s Rakúskom prišla presne po dvoch rokoch. Kto by to v minulosti povedal, že sa dožijeme časov, keď budeme na výhru našich hokejistov na MS čakať dva roky?

Tentoraz sme sa dočkali, výhru s Rakúskom naši vydreli. Nebol to ideálny výkon, ale povedzme si pravdu, že sa na to pozeralo oveľa lepšie ako to, čo sme videli proti Švajčiarsku.

Keby sa našim podarilo vyhrať zápas proti Česku, mohli mať po troch zápasoch šesť bodov, boli by sme v ťažkej pohode a vo výbornej situácii oproti Čechom. Ale na keby sa naozaj nehrá a buďme úprimne radi aj za tie štyri body, hoci to vyzerá, že práve s Českom sa budeme na diaľku byť o postup. A možno to dopadne celé celkom inak a je to jedno.

To, čo však momentálne od našich hokejistov čakáme nie je bol o zlato, ale reálne dva týždne zábavy pre fanúšikov v boji o prvú osmičku. Aby naši dokázali vyhrať častejšie ako raz za dva roky a naozaj sa veľkým oblúkom vyhýbali bojom o záchranu.

 

 

Môže to byť horšie ako vlani?

Ťažko dnes povedať, či minuloročné MS 2017 a reálny boj o záchranu boli len výnimkou, alebo skôr pravidlom do budúcnosti. Ak si však spomenieme na vlaňajšie trápenie, tak sa zdá, že horšie ako vlani to už byť nemôže. A zdá sa, že tento rok ani nebude.

Ak sa našim podarí vyhrať aj s Francúzskom a Bieloruskom, reálne budú opäť v hre o postup do play off šampionátu. Momentálne od nich viac nečakáme, len tie spomenuté dva týždne zábavy. Zatiaľ sa im to tento rok darí. Zápasy proti Česku a Rakúsku boli nádejné a ukazovali cestu, po ktorej by naši mohli ísť.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo