Do projektu UKÁŽ SA! sa zapojilo 73 talentovaných športovcov

24. 6. 2016 |
 

Nadácia SOV im prerozdelí 30-tisíc eur

BRATISLAVA.Až 73 mladých talentovaných športovcov sa zapojilo do prvého ročníka grantového programu UKÁŽ SA!. Nadácia Slovenského olympijského výboru prerozdelí až 30-tisíc eur tým, ktorí v internetovom hlasovaní získajú najviac hlasov verejnosti.

Spomedzi prihlásených projektov má najväčšie zastúpenie atletika, lyžovanie a plávanie. Najviac projektov bolo podaných v rámci Bratislavského a Banskobystrického kraja.

„Sme milo prekvapení, že do prvého ročníka tohto grantového programu sa zapojilo takmer 80 mladých športových talentov. Ukázalo sa, že mladí športovci majú chuť aj odvahu zabojovať nielen na športoviskách ale aj v rámci grantov. Veríme, že motivujúca finančná podpora zo strany Nadácie SOV im pomôže rozvíjať ich športový talent."

"Sme presvedčení, že pokiaľ má mládež vytvorené dobré podmienky na šport už od začiatku športovej kariéry, môže výrazne napredovať a rozvíjať svoj talent. Všetci si želáme, aby z nich raz vyrástli slovenskí olympijskí reprezentanti. A toto je hlavná motivácia a cieľ tohto grantového programu,“ povedal Anton Siekel, predseda správnej rady Nadácie SOV.

Prečítajte si aj

Majú vášeň, no chýbajú peniaze. Mladí športovci môžu hrať o tisíce eur


Zo všetkých prijatých žiadostí odborná komisia zložená zo zástupcov Nadácie SOV a ambasádorov projektu vyberie najneskôr do 30. júna 2016 TOP 12 žiadateľov, ktorí zabojujú o hlasy verejnosti prostredníctvom internetového hlasovania na stránke Nadácie SOV.

Hlasovanie bude prebiehať počas Hier XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro od 5. do 21. augusta 2016. Výsledky grantového programu Ukáž sa! budú vyhlásené začiatkom septembra.

Ambasádormi programu sú: Danka Barteková, Petra Vlhová, Juraj Bača, Ľubomír Višňovský a Richard Nagy.

„Teší ma, že sa do projektu zapojili mládežníci z rôznych športových disciplín od atletiky, juda, triatlonu, gymnastiky, streľby, až po jachting či golf. Hovorí to veľa o tom, že máme na Slovensku veľa talentovaných športovcov, ktorí sa skutočne venujú aj verejnosťou menej sledovaným športom. Rovnako pozitívne vnímam aj fakt, že pomer mužov a žien je v tomto súboji vyrovnaný. 38 projektov predložili chlapci a 35 projektov dievčatá,“ hovorí Danka Barteková, ambasádorka projektu UKÁŽ SA!

Do programu sa mohli zapojiť športové talenty vo veku od 12 do 18 rokov, ktoré vynikajú v niektorom športe, nachádzajú sa v nepriaznivej sociálnej situácií, alebo potrebujú finančnú podporu na rozvoj svojej športovej kariéry. 

Prečítajte si aj

Najlepší slovenský plavec Nagy: Býval som pomalší ako mladšie dievčatá

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo