Do Bratislavy príde 600 florbalistov na turnaj Slovak Floorball Cup 2K16

26. 8. 2016 |
 

Už o týždeň Bratislava zažije florbalový sviatok v podaní prvého ročníka medzinárodného turnaja s názvom Slovak Floorball Cup 2K16, ktorý sa bude konať od 2.-4. septembra 2016.

Ilustračné foto: Peter Kováč

Turnaj sa bude hrať v troch bratislavských halách, Elán, Mladosť a Dom športu.

Na prvý ročník Slovak Floorball Cupu 2K16 zavíta celkom 48 tímov zo 7 krajín, ktoré si zmerajú sily v štyroch kategóriách, a to v mužskej, ženskej, dorasteneckej a mužskej elitnej kategórii. Dokopy si tak v Bratislave počas troch dní zmeria sily približne 600 florbalistov a florbalistiek.

Na turnaji sa predstavia slovenské druholigové, prvoligové či extraligové tímy, avšak do Bratislavy zamieria aj tímy z Česka, Poľska, Maďarska, Fínska, Francúzska či z Bosny a Hercegoviny.

Organizátori turnaja sa tešia na príchod treťoligového fínskeho tímu Hakunila Pirates, francúzskeho majstra extraligy zo sezóny 2013/2014 Annecy Floorball Club na čele s kapitánom francúzskej reprezentácie Manom Mendozom či na minuloročného semifinalistu českej Tipsport Superligy, Bulldogs Brno.

Takejto športovej akcii dodá ešte väčšiu prestíž aj to, že sa na nej bude vyhlasovať anketa Florbalista roka 2016.

Na Slovensku chýba kvalitný florbalový turnaj, ktorých majú veľa napríklad v susednom Česku, a tak sa organizátori (Matej Šlauka a Lukáš Chovan) na čele s kapitánom slovenskej mužskej reprezentácie Lukášom Řezaninom a dvojnásobným Rozhodcom sezóny, Romanom Cibíkom, rozhodli zorganizovať turnaj, ktorý predovšetkým pripraví tímy na novú sezónu, ktorá začína už týždeň po turnaji.

Avšak taktiež chceli prísť s víziou tzv. florbalového mestečka, kde sú haly, ubytovanie, nákupné centrá a priestor na zábavu blízko seba, čo sa dokonale podarilo, ba i dokonca v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava budú mať všetci účastníci turnaja zadarmo MHD počas prvého ročníka Slovak Floorball Cupu.

Ako bonus pre hráčov si organizátori pripravili v Dome športu poskladať špeciálny florbalový povrch značky Gerflor, ktorý sa používa na najväčšie medzinárodné florbalové akcie akými sú MS, kvalifikácie či Superfinále.

Túto športovo-spoločenskú udalosť podporilo mesto Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj a Slovenský zväz florbalu a v neposlednom rade aj predseda parlamentu Andrej Danko a minister školstva Peter Plavčan.

Pevne veríme, že turnaj prebehne hladko, bez problémov a Bratislava sa stane dejiskom veľkého medzinárodného florbalového turnaja, na ktorý si každoročne nájdu cestu stovky či tisícky florbalistov a športových priaznivcov.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo