Dánsko rekordne zdolalo Veľkú Britániu |MS 2019 v hokeji

14. 5. 2019 |
 

Hokejisti Dánska zničili v utorňajšom zápase A-skupiny MS v Košiciach Veľkú Britániu vysoko 9:0.

Dánsky hokejista Markus Lauridsen (druhý zľava) sa teší po góle na 2:1 v zápase základnej A-skupiny Dánsko - Francúzsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 11. mája 2019. FOTO TASR/AP

Hokejisti Dánska zničili v utorňajšom zápase A-skupiny MS v Košiciach Veľkú Britániu vysoko 9:0.

Dánsko Veľká Británia Anglicko MS 2019 hokej online prenos

"Vikingovia" tak prvýkrát v histórii strelili v jednom stretnutí elitnej kategórie MS viac ako osem gólov. O svojom triumfe rozhodli už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

V stretnutí sa blysol hetrikom Morten Poulsen. Dáni majú na konte päť bodov a figurujú na 4. mieste tabuľky, Británia je s tromi prehrami a skóre 1:20 posledná. Veľká Británia nastúpi už v stredu 15. mája o 16.15 h proti USA, Dáni si po voľnom dni zmerajú sily vo štvrtok o 20.15 h s Fínskom.

Úvod zápasu veľa pekných momentov nepriniesol. Briti počas svojej presilovky ani poriadne nevystrelili na Dahma a v ďalšom priebehu nemal veľa práce ani Bowns.

Dánsko Veľká Británia Anglicko MS 2019 hokej online prenos

Zaujímavé momenty prišli až na konci prvej desaťminútovky. Na trestnú išli v krátkom slede J. Phillips a Swindlehurst a Dáni ich nedisciplinovanosť potrestali. Presilovku o dvoch hráčov využil na úvodný gól tečom zblízka J. Jensen a dohrávanú o jedného hráča Bau Hansen.

V 13. minúte zvýšil už na 3:0 Poulsen a o osude zápasu bolo viac-menej rozhodnuté. Navyše, keď kanonáda Dánov pokračovala aj v druhom dejstve. Už po 68 sekundách zvýšil na 4:0 Bruggisser a vyhnal Bownsa z bránky. Jeho nástupca Whistle však vydržal s čistým kontom len dve minúty a 11 sekúnd a do druhej prestávky inkasoval štyri góly.

Postupne ho prekonali Eller, dvakrát Nick. Jensen a Poulsen. Dáni tak prvýkrát v histórii strelili v jednom zápase najvyššej kategórie MS osem gólov. V 52. minúte zvýšil už na 9:0 Poulsen a skompletizoval tak hetrik. Krátko na to dostali puk do bránky aj Briti, no gól neplatil pre vysokú hokejku.

MS v hokeji

Dánsko - Veľká Británia (Anglicko) 9:0

Veľká Británia: Bowns - O'Connor, Pillips, Lee, Richardson, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley - Farmer, Perlini, Betteridge - Lake, Hammond, Dowd - Lachowitz, Davies, Phillips - Kirk, Myers, Ferrara

Dánsko: Galbraith - M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Aabo Jensen, O. Larsen, N. Jensen, Bruggisser - Storm, Eller, N. Jensen - Madsen, Regin, Bödker - Bau Hansen, J. Jensen, Meyer - Poulsen, Jakobsen, Olesen

 

Veľká Británia
0 : 9
(0:3, 0:5, 0:1)
Dánsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 9. Jesper Jensen (Eller, M. Lauridsen), 10. Bau Hansen (Boedker, Regin), 13. Poulsen (Olesen), 22. Bruggisser (Boedker), 24. Eller (Jensen Aabo, Regin), 25. Nicklas Jensen (Eller, M. Lauridsen), 31. Nicklas Jensen (Storm, Eller), 36. Poulsen (Jesper Jensen, Olesen), 52. Poulsen.
Veľká Británia: Bowns (22. Whistle) – Lee, Richardson (A), O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst – Lachowicz, Davies, J. Phillips (C) – Farmer, Perlini, Shields – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Betteridge – Ferrara.
Dánsko: Dahm (Galbraith) – Jensen Aabo, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Nicklas Jensen (A), Eller, Storm – Boedker (C), Regin (A), Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.
Aktualizuj online prenos
58:58 dôležité Po prudkom nahodení do bránkoviska Britov puk nebezpečne poskakoval, za Jacksona Whistlea sa ale nedostal.
52:54 dôležité Veľká Británia dala gól, ktorý ale neplatí. Robert Dowd poslal prudkú strelu z kruhu. Tečoval Matthew Myers a ten vysokou hokejkou usmernil za Dahma. Rozhodcovia rozpažili, ešte to ale Briti skúsili na rozhodcov s úsmevmi asi niečo v štýle, však uznajte nám aspoň jeden. To sa ale stať nemôže.
51:53 gól Dánsko dalo gól!
Po zhruba deviatich minútach sa začala presilovka Veľkej Británie, no hneď ušiel MORTEN POULSEN a v samostatnom nájazde zaknihoval hattrick v oslabení.
51:45 dôležité Nejaký čas sa hrať nebude, pretože Markus Lauridsen prišpendlil na plexisklo jedného z hráčov súpera a to nevydržalo. Toto sa už dvakrát na MS v Steel Arene stalo, nehralo sa vtedy zo desať minút.
49:00 dôležité Julian Jakobsen sa sprava krásne dostal až do bránkoviska, zakončenie zblízka skvele zlikvidoval Jackson Whistle.
42:19 dôležité Lars Eller poslal krásnu prihrávku k bráne, kde bol Nick Olesen v šanci. Strelu švihom zastavil Jackson Whistle.
38:38 dôležité Prudké nahodenie od modrej bolo zrazené pred bránou Britov, Jackson Whistle nevedel, kde má puk. Ten do neho zakončil v šanci Peter Regin.
37:33 dôležité Kapitán Peter Regin potiahol protiútok Dánska. Situácia dvoch proti jednému priniesla strelu a nie prihrávku, Jackson Whistle skvele zasiahol lapačkou.
36:08 dôležité Nikolai Meyer bol v obrovskej šanci pred bránou. Namiesto strely ešte prihrával, Mathias Bau Hansen mal pri prázdnej bránke zablokovanú hokejku.
35:44 gól Dánsko dalo gól!
MORTEN POULSEN strieľa svoj druhý zásah v zápase. Nádherne ho spoza brány našiel Jesper Jensen, a tak bol gól do prázdnej časti brány dosť jednoduchý.
32:07 dôležité Mathias Bau Hansen obdržal popred bránkovisko krásnu prihrávku, strelu z prvej vytesnil Jackson Whistle. Ten sa skvele premiestnil.
31:38 dôležité Ďalšia obrovská šanca Dánska. Nick Olesen sa neotočil pred bránou, Jackson Whistle puk posunul a následne Julian Jakobsen strieľal do bočnej siete pri prázdnej časti bránky.
30:59 gól Dánsko dalo gól!
Dáni sa trochu kostrbato dostali do útočného pásma. Potom ale Lars Eller prihral pred bránu, Frederik Storm ešte posunul doľava a NICKLAS JENSEN krásne vykúpal Whistlea.
24:38 gól Dánsko dalo gól!
Štvrtý gól Dánska v presilovke, šiesty celkovo. Lars Eller sa tentoraz dostal do úlohy prihrávajúceho, poslal puk na pravý kruh a NICKLAS JENSEN zamieril z prvej presne do rohu brány vedľa lapačky Whistlea.
23:17 gól Dánsko dalo gól!
LARS ELLER vyhral buly, Dáni sa rozostavili, aby center Washingtonu Capitals dostal prihrávku a z pravého kruhu trafil z prvej nechytateľne k žrdi.
22:08 dôležité Dánsko ušlo v oslabení do brejku s dvomi hráčmi. Lars Eller prihral vedľa seba, uspel Jackson Whistle a nie Frederik Storm.
21:46 dôležité Mike Hammond potiahol kontru Veľkej Británie. V situácii troch proti dvom zakončoval Ben Lake, avšak Sebastian Dahm skvele zasiahol betónom.
21:08 gól Dánsko dalo gól!
PHILLIP BRUGGISSER poslal od modrej poriadne prudkú strelu, ktorá sa od konštrukcie dostala do siete. Ben Bowns však na všetko videl a mohol zasiahnuť.
17:51 dôležité Veľkú šancu mal Robert Dowd. Pálil spred bránkoviska, v poslednej chvíli tam padol jeden z dánskych obrancov.
13:42 dôležité Mikkel Boedker dostal prihrávku pred bránkovisko a prekonal aj Bownsa. Po tomto zakončení zvonila žrď.
12:11 gól Dánsko dalo gól!
Nick Olesen prihral spoza brány na hranicu ľavého kruhu, kde bol voľný MORTEN POULSEN a švihom prestrelil Bena Bownsa. Pre Dánsko to začína vyzerať veľmi dobre.
09:37 gól Dánsko dalo gól!
Aj druhé vylúčenie Veľkej Británie potrestali hráči zo Škandinávie. MATHIAS BAU HANSEN dostal krásnu prihrávku spoza brány, ktorú mu poslal Mikkel Boedker a zakončil nechytateľne do rohu.
08:49 gól Dánsko dalo gól!
Lars Eller poslal strieľanú prihrávku do bránkoviska, kde mal hokejku JESPER JENSEN a usmernil puk za bezmocného Bownsa.
06:01 dôležité Nikolai Meyer obdržal krásnu prihrávku k bránkovisku, v obrovskej šanci sa znova blysol Ben Bowns.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo