Dánsko rekordne zdolalo Veľkú Britániu |MS 2019 v hokeji

14. 5. 2019 |
 

Hokejisti Dánska zničili v utorňajšom zápase A-skupiny MS v Košiciach Veľkú Britániu vysoko 9:0.

Dánsky hokejista Markus Lauridsen (druhý zľava) sa teší po góle na 2:1 v zápase základnej A-skupiny Dánsko - Francúzsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 11. mája 2019. FOTO TASR/AP

Hokejisti Dánska zničili v utorňajšom zápase A-skupiny MS v Košiciach Veľkú Britániu vysoko 9:0.

Dánsko Veľká Británia Anglicko MS 2019 hokej online prenos

"Vikingovia" tak prvýkrát v histórii strelili v jednom stretnutí elitnej kategórie MS viac ako osem gólov. O svojom triumfe rozhodli už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

V stretnutí sa blysol hetrikom Morten Poulsen. Dáni majú na konte päť bodov a figurujú na 4. mieste tabuľky, Británia je s tromi prehrami a skóre 1:20 posledná. Veľká Británia nastúpi už v stredu 15. mája o 16.15 h proti USA, Dáni si po voľnom dni zmerajú sily vo štvrtok o 20.15 h s Fínskom.

Úvod zápasu veľa pekných momentov nepriniesol. Briti počas svojej presilovky ani poriadne nevystrelili na Dahma a v ďalšom priebehu nemal veľa práce ani Bowns.

Dánsko Veľká Británia Anglicko MS 2019 hokej online prenos

Zaujímavé momenty prišli až na konci prvej desaťminútovky. Na trestnú išli v krátkom slede J. Phillips a Swindlehurst a Dáni ich nedisciplinovanosť potrestali. Presilovku o dvoch hráčov využil na úvodný gól tečom zblízka J. Jensen a dohrávanú o jedného hráča Bau Hansen.

V 13. minúte zvýšil už na 3:0 Poulsen a o osude zápasu bolo viac-menej rozhodnuté. Navyše, keď kanonáda Dánov pokračovala aj v druhom dejstve. Už po 68 sekundách zvýšil na 4:0 Bruggisser a vyhnal Bownsa z bránky. Jeho nástupca Whistle však vydržal s čistým kontom len dve minúty a 11 sekúnd a do druhej prestávky inkasoval štyri góly.

Postupne ho prekonali Eller, dvakrát Nick. Jensen a Poulsen. Dáni tak prvýkrát v histórii strelili v jednom zápase najvyššej kategórie MS osem gólov. V 52. minúte zvýšil už na 9:0 Poulsen a skompletizoval tak hetrik. Krátko na to dostali puk do bránky aj Briti, no gól neplatil pre vysokú hokejku.

MS v hokeji

Dánsko - Veľká Británia (Anglicko) 9:0

Veľká Británia: Bowns - O'Connor, Pillips, Lee, Richardson, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley - Farmer, Perlini, Betteridge - Lake, Hammond, Dowd - Lachowitz, Davies, Phillips - Kirk, Myers, Ferrara

Dánsko: Galbraith - M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Aabo Jensen, O. Larsen, N. Jensen, Bruggisser - Storm, Eller, N. Jensen - Madsen, Regin, Bödker - Bau Hansen, J. Jensen, Meyer - Poulsen, Jakobsen, Olesen

 

Veľká Británia
0 : 9
(0:3, 0:5, 0:1)
Dánsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 9. Jesper Jensen (Eller, M. Lauridsen), 10. Bau Hansen (Boedker, Regin), 13. Poulsen (Olesen), 22. Bruggisser (Boedker), 24. Eller (Jensen Aabo, Regin), 25. Nicklas Jensen (Eller, M. Lauridsen), 31. Nicklas Jensen (Storm, Eller), 36. Poulsen (Jesper Jensen, Olesen), 52. Poulsen.
Veľká Británia: Bowns (22. Whistle) – Lee, Richardson (A), O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst – Lachowicz, Davies, J. Phillips (C) – Farmer, Perlini, Shields – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Betteridge – Ferrara.
Dánsko: Dahm (Galbraith) – Jensen Aabo, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Nicklas Jensen (A), Eller, Storm – Boedker (C), Regin (A), Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:29 Dánsko sa síce veľmi snaží dosiahnuť desiaty gól, ale podľa všetkého sa tak dnes nestane.
58:58 dôležité Po prudkom nahodení do bránkoviska Britov puk nebezpečne poskakoval, za Jacksona Whistlea sa ale nedostal.
58:31 Nicholas Jensen zakončoval z vrcholu kruhov, jeho pokus si našiel v lapačke brankár Jackson Whistle.
58:07 Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
57:46 Briti sa snažia o jeden gól, v útočnom pásme sa držia iba pri mantineloch. Dáni tiež nevedia presnejšie prihrať.
56:42 Dánsko sa momentálne nevie dostať do útočného pásma, Veľká Británia výborne stráži modrú čiaru.
56:00 Pred poslednými minútami je otázka jasná. Dokáže Dánsko streliť aj desiaty gól?
55:15 Veľká Británia vytlačila hru z vlastnej tretiny do útočnej, tam sa k puku znova dostali hokejisti Dánska.
54:36 Oliver Larsen vystrelil od modrej čiary, jeho tečovaný pokus skončil na ochrannej sieti.
53:45 Dánsko hrá v plnom počte.
53:19 Niekoľkokrát sa Briti dostali do zakončenia, po neuznanom góle trochu ožili. Sebastian Dahm však odolal.
52:54 dôležité Veľká Británia dala gól, ktorý ale neplatí. Robert Dowd poslal prudkú strelu z kruhu. Tečoval Matthew Myers a ten vysokou hokejkou usmernil za Dahma. Rozhodcovia rozpažili, ešte to ale Briti skúsili na rozhodcov s úsmevmi asi niečo v štýle, však uznajte nám aspoň jeden. To sa ale stať nemôže.
51:53 gól Dánsko dalo gól!
Po zhruba deviatich minútach sa začala presilovka Veľkej Británie, no hneď ušiel MORTEN POULSEN a v samostatnom nájazde zaknihoval hattrick v oslabení.
51:45 dôležité Nejaký čas sa hrať nebude, pretože Markus Lauridsen prišpendlil na plexisklo jedného z hráčov súpera a to nevydržalo. Toto sa už dvakrát na MS v Steel Arene stalo, nehralo sa vtedy zo desať minút.
51:45 Vylúčenie v tíme Dánsko (Lars Eller – 2 min., posunutie hokejky).
51:26 Nikolai Meyer sa sprava nedostal do zakončenia, puk poslal iba za bránu Whistlea.
50:47 Julian Jakobsen poslal zľava prudkú, no nepresnú strelu. Dánsko tým pádom vyhnal z tretiny.
50:04 Veľká Británia sa teraz snaží prejsť do útočného pásma, dostáva sa tam dosť ťažko cez sformovanú defenzívu Dánska.
49:00 dôležité Julian Jakobsen sa sprava krásne dostal až do bránkoviska, zakončenie zblízka skvele zlikvidoval Jackson Whistle.
48:16 Veľká Británia hrá s piatimi hráčmi.
47:27 Nicklas Jensen nepresne prihrával na modrú čiaru, kde bol Lars Eller. Zdá sa, že táto presilovka nebude využitá.
46:50 Dánsko dnes hralo štyri presilovky, štyri využilo. Tentoraz pálil Frederik Storm do miest, kde bol Jackson Whistle.
46:16 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Robert Farmer – 2 min., nedovolené bránenie).
46:01 Robert Farmer zobral puk cez os do útočného pásma, po prihrávke doprava strelu pokryl Sebastian Dahm.
45:35 Rýchly prechod Dánska potiahol Morten Poulsen a aj keď mu puk ušiel, tak ešte oň zabojoval. Nakoniec ho nezískal späť.
44:53 Jesper Jensen Aabo vyriešil situáciu troch proti dvom, znova k tomu výrazne pomohla nepresná prihrávka.
44:32 Markus Lauridsen poslal bombu od modrej čiary, Jackson Whistle vyrazil k mantinelu a Dánsko ostáva v útočnom pásme.
43:35 Morten Madsen sa chcel natlačiť tiež do streleckej pozície, vytlačil ho Evan Mosey.
42:51 Frederik Storm sa dostal cez dvoch obrancov do zakončenia, jeho backhand vykopol Jackson Whistle.
42:19 dôležité Lars Eller poslal krásnu prihrávku k bráne, kde bol Nick Olesen v šanci. Strelu švihom zastavil Jackson Whistle.
41:52 Lars Eller sa nedostal kľučkou cez jedného zo súperov, snaha o kontru Veľkej Británie zastavila zlá prihrávka.
41:26 Dáni sa v strednom pásme vystavili ofsajdu. Vzápätí prešli dopredu Briti, za bránou Dahma o puk prišli.
40:57 Následne sa hra prerušuje, pretože Mikkel Boedker stál v bránkovisku a zavadzal Whistleovi.
40:46 Dánsko vstúpilo aktívne aj do poslednej časti hry, v útočnom pásme sa ale k strele nedostalo.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Dánsko v druhej tretine strelilo päť gólov a pomaly z toho môže byť aj najvyššia výhra na týchto MS, nakoľko pred nami je ešte dvadsať minút a na prekonanie zápisu Švajčiarska proti Taliansku (9:0) treba už iba dva zásahy. Tretie dejstvo sa začne zhruba o 17:53.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:08 Matthew Myers poslal bombu sprava. Sebastian Dahm vytesnil puk betónom, k dorážke sa nedostal nik.
38:38 dôležité Prudké nahodenie od modrej bolo zrazené pred bránou Britov, Jackson Whistle nevedel, kde má puk. Ten do neho zakončil v šanci Peter Regin.
38:12 Frederik Storm nahodil puk na zadnú mantinel, následne sa ale Dánsko samo dostalo až za bránu Dahma.
37:33 dôležité Kapitán Peter Regin potiahol protiútok Dánska. Situácia dvoch proti jednému priniesla strelu a nie prihrávku, Jackson Whistle skvele zasiahol lapačkou.
Dánsko ešte nikdy nestrelilo v histórii MS osem gólov. Dnes teda prekonalo svoj rekord.
37:02 Dáni sa ďalej tlačia do brány, ako keby bol stav oveľa nižší ako ten, ktorý aktuálne svieti na výsledkovej tabuli.
36:08 dôležité Nikolai Meyer bol v obrovskej šanci pred bránou. Namiesto strely ešte prihrával, Mathias Bau Hansen mal pri prázdnej bránke zablokovanú hokejku.
35:44 gól Dánsko dalo gól!
MORTEN POULSEN strieľa svoj druhý zásah v zápase. Nádherne ho spoza brány našiel Jesper Jensen, a tak bol gól do prázdnej časti brány dosť jednoduchý.
35:18 Dánsko veľmi dobre napáda rozohrávku Veľkej Británie, aktuálne to k zisku puku nevedie.
34:34 Veľká Británia sa nejaký čas držala na puku v útočnej tretine, no bez strely. Nakoniec pálil od modrej do prvého obrancu Stephen Lee.
33:33 Briti prišli do kontry troch proti jednému. Matthew Myers ale predviedol hrôzostrašnú prihrávku, Oliver Betteridge to dostal na korčule a celá akcia skončila.
32:44 Dánsko predvádza poriadny tlak, puk sa v týchto chvíľach nedostáva z obrannej tretiny Britov. Nakoniec hru prerušuje ofsajd favorita.
32:07 dôležité Mathias Bau Hansen obdržal popred bránkovisko krásnu prihrávku, strelu z prvej vytesnil Jackson Whistle. Ten sa skvele premiestnil.
31:38 dôležité Ďalšia obrovská šanca Dánska. Nick Olesen sa neotočil pred bránou, Jackson Whistle puk posunul a následne Julian Jakobsen strieľal do bočnej siete pri prázdnej časti bránky.
30:59 gól Dánsko dalo gól!
Dáni sa trochu kostrbato dostali do útočného pásma. Potom ale Lars Eller prihral pred bránu, Frederik Storm ešte posunul doľava a NICKLAS JENSEN krásne vykúpal Whistlea.
30:48 Jesper Jensen Aabo nahodil od modrej čiary. Puk sa nebezpečne pohyboval v bránkovisku, za Whistlea sa nedostal.
30:12 Morten Madsen sa síce sám od seba ocitol na ľade, kontra Veľkej Británie pre zlú prihrávku v strednom pásme nevyšla.
29:35 Nikolai Meyer poslal puk do útočného pásma, odtiaľ zakázané uvoľnenie vytvoril obranca Paul Swindlehurst.
28:55 Veľká Británia sa nevedela dostať zo svojej tretiny, puk sa držal pri mantineli. Nakoniec to vyšlo, lenže Robert Farmer nemal rýchlosť.
27:59 Dánsko sa dostalo do zakončenia po dlhšom čase, pokus sprava brankár Jackson Whistle pokryl.
27:01 Momentálne majú oba celky problém dostať sa cez útočné modré čiary. Na chvíľu sa nám hra zasekla v strednom pásme.
26:08 Jeden z hráčov Veľkej Británie tečoval puk na vlastnú striedačku, samozrejme nechtiac. Takmer trafil svojho trénera.
25:31 Jesper Jensen obdržal prihrávku medzi kruhy, vo výbornej pozícii namieril do stredu, kde bol Jackson Whistle.
25:12 Sebastian Dahm si nebol úplne najistejší, keď na neho išla ďalekonosná strela. Lapačkou puk potlačil vedľa brány.
24:38 Oddychový čas Veľkej Británie.
24:38 gól Dánsko dalo gól!
Štvrtý gól Dánska v presilovke, šiesty celkovo. Lars Eller sa tentoraz dostal do úlohy prihrávajúceho, poslal puk na pravý kruh a NICKLAS JENSEN zamieril z prvej presne do rohu brány vedľa lapačky Whistlea.
24:05 Oliver Larsen dostal puk k bráne súpera, kde sa ho snažil prestrčiť za čiaru. Jackson Whistle veľmi dobre pokryl priestor pri žrdi.
23:49 Dánsko hrá s piatimi hráčmi a začína jeho presilovka 5 na 4.
23:17 gól Dánsko dalo gól!
LARS ELLER vyhral buly, Dáni sa rozostavili, aby center Washingtonu Capitals dostal prihrávku a z pravého kruhu trafil z prvej nechytateľne k žrdi.
23:01 Z presilovky Veľkej Británie je razom presilovka Dánska v pomere štyroch proti trom.
23:01 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Paul Swindlehurst – 2 min., nedovolené bránenie).
22:57 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Robert Dowd – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
22:08 dôležité Dánsko ušlo v oslabení do brejku s dvomi hráčmi. Lars Eller prihral vedľa seba, uspel Jackson Whistle a nie Frederik Storm.
21:51 Vylúčenie v tíme Dánsko (Oliver Larsen – 2 min., nedovolené bránenie).
21:46 dôležité Mike Hammond potiahol kontru Veľkej Británie. V situácii troch proti dvom zakončoval Ben Lake, avšak Sebastian Dahm skvele zasiahol betónom.
21:08 striedanie Striedanie v tíme Veľká Británia: z ihriska odchádza Ben Bowns, prichádza Jackson Whistle.
21:08 gól Dánsko dalo gól!
PHILLIP BRUGGISSER poslal od modrej poriadne prudkú strelu, ktorá sa od konštrukcie dostala do siete. Ben Bowns však na všetko videl a mohol zasiahnuť.
20:23 Sebastian Dahm si musel dať pozor, ale po nahodení od modrej sa nedostali k dorážke dvaja Briti.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Úvodné dejstvo sa rozbiehalo z oboch strán veľmi pomaly, no potom prišli dve vylúčenia Veľkej Británie a obe Dáni využili. Navrch pridali aj tretí gól a mieri za výhrou. V závere dvadsaťminútovky síce zatlačila aj Veľká Británia, bol to iba platonický tlak. Prostredná časť štartuje zhruba o 17:01.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:04 Matias Lassen sa ocitol za bránou, kde vymyslel krásnu prihrávku pred ňu. Lars Eller sa k puku už nedostal.
18:26 Posledné minúty jasne patria Britom. Ben O'Connor prudko nahadzoval od modrej. Sebastian Dahm vyrazil pred sebe, Dowd sa k dorážke nedostal.
17:51 dôležité Veľkú šancu mal Robert Dowd. Pálil spred bránkoviska, v poslednej chvíli tam padol jeden z dánskych obrancov.
17:31 Dánsko sa dobre bránilo na svojej modrej čiare, hráči súpera sa tadiaľ ďalej dostať nevedia.
16:26 Ben O'Connor získal puk a potiahol ho k bráne, kde mal streleckú pozíciu. Prepásol ju, potom prihrával nepresne.
15:50 Veľká Británia sa dlho drží v útočnom pásme, nie je z toho nič nebezpečné. Outsider sa nevie dostať do zakončenia.
15:01 Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
14:33 Oliver Larsen poslal bombu od modrej čiary. Ben Bowns si situáciu postrážil napriek tomu, že veľa nevidel.
14:17 Veľká Británia sa pokúsila prejsť do rýchleho protiútoku, v ofsajde sa ale ocitol Robert Dowd.
13:42 dôležité Mikkel Boedker dostal prihrávku pred bránkovisko a prekonal aj Bownsa. Po tomto zakončení zvonila žrď.
13:15 Veľká Británia sa zdržala v útočnom pásme, potom prešli dopredu Dáni. Pokus zľava nebol presný.
12:11 gól Dánsko dalo gól!
Nick Olesen prihral spoza brány na hranicu ľavého kruhu, kde bol voľný MORTEN POULSEN a švihom prestrelil Bena Bownsa. Pre Dánsko to začína vyzerať veľmi dobre.
11:43 Teraz je to z jednej strany na druhú, ale sledujeme hokej bez zakončení. Respektíve s minimom pokusov.
11:01 Mathias Bau Hansen sa vrátil k vlastnému bránkoviska, zastavil krížnu prihrávku do veľkej šance, pretože tam číhala prázdna časť brány.
10:31 Nicklas Jensen sa dostal k prihrávke medzi kruhmi, strelu švihom zdá sa, že vyrážačkou vytesnil Ben Bowns.
10:12 Veľká Británia sa drží v útočnom pásme. Všetko je to pri mantineloch, Sebastian Dahm nemusí riešiť nič.
09:37 gól Dánsko dalo gól!
Aj druhé vylúčenie Veľkej Británie potrestali hráči zo Škandinávie. MATHIAS BAU HANSEN dostal krásnu prihrávku spoza brány, ktorú mu poslal Mikkel Boedker a zakončil nechytateľne do rohu.
09:19 Dáni pokračujú v presilovke o jedného hráča. Dostali sa až do útočného pásma, potom prišlo vyhodenie.
08:49 gól Dánsko dalo gól!
Lars Eller poslal strieľanú prihrávku do bránkoviska, kde mal hokejku JESPER JENSEN a usmernil puk za bezmocného Bownsa.
08:27 Lars Eller strieľal z prvej do súpera, následné nahodenie od modrej pokryl Ben Bowns.
08:02 Lars Eller vyhral buly a dostal sa k puku, lenže nepresne prihral na modrú. Puk skončil za bránou Dahma.
07:56 Dánsko bude hrať presilovku o dvoch hráčov v trvaní jednej minúty a 40 sekúnd.
07:56 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Paul Swindlehurst – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
07:36 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Jonathan Phillips – 2 min., hákovanie).
07:22 Kontra Dánov sa zmenila na protiútok Veľkej Británie. Robert Lachowicz dostal prihrávku do rohu a už nevymyslel nič.
06:49 Veľa nepresností na oboch stranách. Hrá sa v takom vlažnom tempe. Ani jeden tím zatiaľ nepredvádza nejaké ofenzívne divadlo.
06:01 dôležité Nikolai Meyer obdržal krásnu prihrávku k bránkovisku, v obrovskej šanci sa znova blysol Ben Bowns.
05:43 David Phillips posall dobrú prihrávku na útočnú modrú, no Mike Hammond bol okamžite zablokovaný.
05:11 Nicklas Jensen sa dostal k dobrému zakončeniu spovedľa bránkoviska, Ben Bowns lapačkou bez problémov zasiahol.
04:54 Markus Lauridsen strieľal od modrej čiary, okamžite tento pokus zrazil Jonathan Phillips.
04:27 Dánsko sa nevie dostať z vlastnej obrannej tretiny aj napriek tomu, že má puk na hokejkách. Presing Veľkej Británie tiež nie je úspešný.
03:39 Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
02:58 Dallas Ehrhardt si naviezol puk od modrej k bráne, kde sa otočil a aj vystrelil. Sebastian Dahm reflexívne vyrazil.
02:29 Dánsko hrá v plnom počte.
01:41 Veľkej Británii to ďalej nejde, puky po prechode cez modrú strácajú a tie zastavuje pri svojej brány Ben Bowns.
01:09 Dáni vyhadzujú puky hneď po tom, ako sa Veľká Británia dostane do útočného pásma.
00:29 Vylúčenie v tíme Dánsko (Lars Eller – 2 min., nedovolené bránenie).
00:24 Jensen strieľal z pravej strany, jeho pokus išiel na bránu, avšak Ben Bowns si pripísal prvý zákrok.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – Lee, Richardson (A), O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst – Lachowicz, Davies, J. Phillips (C) – Farmer, Perlini, Shields – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Betteridge – Ferrara.

Dánsko: Dahm (Galbraith) – Jensen Aabo, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Nicklas Jensen (A), Eller, Storm – Boedker (C), Regin (A), Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen..
Veľká Británia

Nováčik elitnej kategórie je jasným favoritom na zostup a tieto papierové prognózy sa zatiaľ napĺňajú, keďže Briti majú po dvoch zápasoch nula bodov a skóre 1:11. Najskôr celkom udatne bojovali s Nemeckom, no po prehre 1:3 nezískali ani bod. Potom so odniesli osemgólovú nálož od Kanady. O jediný gól a taktiež bod mužstva na šampionáte sa postaral Mike Hammond. V mužstve Petra Russela sú len dvaja legionári. Najzaujímavejšou postavou je mladý Liam Kirk, prvý Brit vyrastajúci na "ostrovoch" draftovaný do NHL, kde má reálnu šancu časom preniknúť. Poslednú sezónu strávil v OHL-ke.

Dánsko

Severania sa pred rokom mohli na šampionáte tešiť domácej kulise, teraz sa u nás snažia potrápiť favoritov. S tými najväčšími zatiaľ nehrali, tí ich len čakajú. Na úvod ale dúfali v tri body a nie len dva, ako získali za výhru 5:4 v nájazdoch proti Francúzom. Dánsko následne podľahlo tesne 1:2 Nemecku, o čom rozhodla prostredná časť hry s dvomi zásahmi súpera. Po dva body zatiaľ získali Jesper Jensen (1+1), Frederik Storm (1+1) a Nicolai Meyer (0+2).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo