Ďalšia futbalová hviezda, ktorá v Španielsku podvádzala na daniach. Väzeniu sa tesne vyhol

24. 5. 2018 |
 

Súd uznal futbalistu vinným zo založenia spoločností v Írsku a na Panenských ostrovoch, ktoré mu mali pomôcť zakryť zárobky.

Na snímke Radamel Falcao (vpravo) z AS Monaco sa teší z gólu so spoluhráčom Kylianom Mbappem v odvete štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov AS Monaco - Borussia Dortmund 19. apríla 2017 v Monaku. FOTO TASR/AP

Súd v Španielsku nariadil kolumbijskému futbalistovi Radamelovi Falcaovi zaplatiť pokutu približne 90.000 eur za daňové úniky. Útočník AS Monaco počas svojho dvojročného pôsobenia v Atleticu Madrid v rokoch 2011-2013 nezdanil zhruba deväť miliónov eur z osobnostných práv.

Falcao podvádzal na daniach

Súd uznal Falcaa vinným zo založenia spoločností v Írsku a na Panenských ostrovoch, ktoré mu mali pomôcť zakryť zárobky z osobnostných práv. Ako informoval denník El Pais, Falcaovi hrozil až 16-mesačný pobyt vo väzení.

 

 

Podľa španielskych zákonov však za mreže nemusí, keďže išlo o nenásilný trestný čin a trest bol nižší než dva roky. Falcao, ktorý nechýba v nominácii Kolumbie na MS v Rusku, už vyplatil časť dlhu vo výške 8,2 milióna eur vlani v júli.

Aj Messi zaplatil

So španielskymi finančnými úradmi mali v uplynulom období problémy viacerí slávni futbalisti. Lionel Messi namiesto trestu 21 mesiacov väzenia za daňové úniky zaplatil pokutu štvrť milióna eur, Cristiano Ronaldo je pripravený uhradiť ešte pred začiatkom súdu 14,7 milióna eur, teda celú čiastku, ktorú podľa žaloby dlží.