Ďakujeme pán Kozák, bola to skvelá jazda!

14. 10. 2018 |
 

Pán Kozák, za všetkých, ktorí vám fandili a budú pri vašej práci fandiť ďalej, poviem ďakujeme!

Ján Kozák pred osemfinále majstrovstiev Európy vo futbale medzi Nemeckom a Slovenskom 26. júna 2016 v Lille. FOTO TASR - Michal Svítok

Kedysi sme sa stretli na futbalovom štadióne v Čadci. Na moju skromnú prosbu o pozápasový rozhovor (Košice vtedy vyhrali v Čadci pohárový zápas) reagoval úprimne a skoro sa mi zdalo, že nadšene. Stáli sme tam kdesi v tmavej uličke štadióna malého klubu, slávni futbalista a tréner a oproti nemu s diktafónom miestny novinárik.

Bol skvelý. Naozaj z neho bolo cítiť nadšenie pre futbal, nijaké machrovanie, aké veru na tlačovkách po ligových zápasoch môžete stretnúť. Kozák mal v tom čase za sebou výbornú hráčsku kariéru, s FC Košice ako tréner postúpil do Ligu majstrov. A my sme tam stáli kdesi pod tribúnkou malého štadiónika, ktorý si už čosi pamätá. A on mi nadšene rozprával ako vyhrali v Čadci.

 

 

Keď prechádzal k reprezentačnému tímu futbalistov, bol som opatrný a v strehu. Zvládne to jeho výbušná povaha? Ale on to dal ako pán. Dve či tri zbytočné vety dnes nijako nemôžu zatieniť robotu, ktorá Ján Kozák s reprezentačným mužstvom futbalistov urobil.

Viackrát som aj ja sám písal o tom, čo podľa mňa mohol urobiť inak, ale dnes nie je čas to riešiť. Nevieme, ešte čo sa stalo, prečo z funkcie odišiel, ale treba to rešpektovať. Rozhodol sa on sám.

Dnes je čas mu zatlieskať a poďakovať sa. Pán Kozák, urobili ste kus roboty pre nás všetkých, čo máme radi futbal a fandíme slovenskej reprezentácii.

Pán Kozák, za všetkých, ktorí vám fandili a budú pri vašej práci fandiť ďalej, poviem ďakujeme!

 

Fakty TASR

- Ján Kozák má vysoko pozitívnu bilanciu 29 víťazstiev, 10 remíz a 15 prehier, skóre je priaznivé 80:48. V počte víťazstiev (29) je najúspešnejším trénerom slovenskej reprezentácie v ére novodobej samostatnosti, Jozef Jankech má 18 víťazstiev, Vladimír Weiss st. 16.

- Pre Jána Kozáka bol duel s Čechmi 54. na lavičke A-tímu SR. Už 31. mája 2018 v spomenutom prípravnom stretnutí v Trnave proti Holandsku (1:1) sa stal prvým trénerom v histórii slovenského futbalu, ktorý pokoril hranicu 50 zápasov.

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo