CrossFit je zlý, pretože som sa tam dovracala

4. 7. 2016 |
 

Že sa venujem CrossFitu a veľmi sa mi to páči, som už písal. Tentoraz to beriem úplne z inej strany. O tých, ktorí sa mu nevenujú.

Pretože tak, ako sa pri CrossFite stretávam s pozitívnou odozvou, stretávam sa aj s mnohými negatívnymi názormi a bohužiaľ, často aj s rôznymi posmeškármi, ktorí o CrossFite vôbec nič nevedia, ale CrossFit dehonestujú. To sú takí tí ľudia, ktorí sa vás spýtajú či už ste aj paleo, gay alebo že to vôbec neúčinkuje. Nemám vôbec nič proti odborným vzdelaným ľudom, ktorí už nejaké činky v živote videli a na kritizovanie CrossFitu majú objektívne príčiny. No verím, že veľká časť ľudí, ktorí CrossFit hejtujú, sú ľudia, ktorí sa mu aspoň raz venovali. Boli už na tréningu a skúsili, čo je to zač. Zavolali ich tam kamaráti, je to populárne, veď poď, skúsime. Budeš sa lepšie cítiť, aj tehličky budú, je to moderné, chodia tam pekné ženy/muži, kukni, aké mám farebné oblečenie.

No očakávania sa nestretli s realitou. CrossFit hejter prišiel na tréning s očakávaním pohodového, nenáročného, pokojného, a hlavne neintenzívneho tréningu. O čom CrossFit naozaj že nie je. A tak teraz všade šíri myšlienky ,,nechoď tam, je to celé na nič, vôbec to neúčinkuje". No nepovie ,,bolo to veľmi náročné, musím sa zlepšiť." Je vtipné, aké obľúbené sú citáty typu ,,no pain, no gain", no keď príde na reálne zobrazenie tohto pravidla, zrazu už ten pain prekáža. Treba si uvedomiť, že ak sa chcem venovať CrossFitu, to vracanie tam bude vždy. V tom je rozdiel medzi CrossFitom a všetkými inými činkodvíhaniami. V intenzite. Ak zdvihnem 40kilovú činku raz za 3 minúty a 21krát za 3 minúty, pocítim rozdiel? Naozaj ma fascinujú úvahy o tom, ako to obísť, zľahčiť alebo nájsť na tom chybu. Našiel som vám na to nejaké odpovede.

Mňa osobne inšpirujú v pokračovaní v CrossFite dve veci. Výsledky a ľudia, ktorí sa mu venujú. Výsledky preto, lebo sa mi neporovnateľne lepšie žije vo všetkých oblastiach života a ľudia v tom význame, že keď vidím venovať sa CrossFitu ľudí, ktorých považujem za rozumných, nemôžem rozmýšľať nad myšlienkou ,,je to celé o ničom". Úplne presne je to tak, že mnoho ľudí, ktorí sa CrossFitu venujú, poznám už dlho, a viem, že by sa nedali nahovoriť na hocijakú kravinu iba preto, že je to momentálne populárne. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo