Čo Slovák, to tréner...

26. 5. 2015 |
 

Minulý rok, po vypadnutí Liverpoolu z Ligy majstrov, som sa na jednej fanpage na facebooku vyjadril, že Brandon Rodgers tam nemá čo robiť, lebo pre mňa je to priemerný tréner.

Po veľmi negatívnych ohlasoch a výzvach, aby som stránku opustil, lebo vraj nie som fanúšikom The Reds, som tak aj urobil. A povedal som si, že na adresu trénera sa už nebudem nikde vyjadrovať, lebo som potom za najväčšieho debila.

Moje tvrdenie sa naplnilo. Hovoril som o tom s veľa ľuďmi a povedali mi, že sezóna 2013/2014 bola úspešná len vďaka Suarezovi. Ja som si to nemyslel. Môj názor bol ten, že na tom veľkom množstve gólov (už ani neviem, koľko gólov to v Lige dal) sa podieľajú aj hráči, čo mu na ne nahrali a bol to tímový úspech. Tu som sa však asi mýlil. Tie nahrávky na gól by boli aj v tejto sezóne, ale nemali byť na koho. Liverpool proste nemá stabilného hrotového útočníka.

Áno, veľa ľudí si teraz povie: „A čo Sturridge?“ Mám veľmi jednoduchú odpoveď: „Dve tretiny sezóny nehral a možno to tak bude aj budúcu sezónu kvôli jeho pretrvávajúcim svalovým problémom.“ V Liverpoole nebol žiaden „hroťák“. Rodgers dával na hrot Sterlinga, ale on ako ľavý krídelník nedá toľko gólov, akoby sa dalo očakávať od klasického útočníka. A na tému Sterling sa ani vyjadrovať nejdem, lebo ten ešte len 20 ročný chlapec „zhorí“, ak odíde do iného klubu. Bude zohrievať lavičku, ako to robil náhradný brankár Chelsea za éry Petra Čecha.

Dosť o Rodgersovi a zbabranej sezóne. Chcel by som sa okom veštice Sibyly pozrieť trošku vpred. Na letné prestupové obdobie. Začnem teda trénerom. Myslím, že majitelia klubu, túžiaci po úspechu, už nebudú mať s Brandonom trpezlivosť. Takže Brandon „OUT“ (keď teraz čítam príspevky na facebooku, nie som jediný, čo by si to prial)! Náhradou by mohlo byť veľa trénerov, ako napríklad Jurgen Klopp z Dortmundu alebo už nechcený Carlo Ancelotti z Realu Madrid. Bulvár napíše určite ešte desať ďalších mien, ale ja by som bral prvého menovaného. Je z velkého klubu (nie ako Rodgers - Swansea) a bude lacnejší ako Ancelotti. On sám sa vyjadrilil, že Liverpool je jeho srdcovka, a ak príde ponuka, tak ju prijme. Na ťahu je vedenie klubu.

Fajn, frénera by sme mali, pozriem sa na hráčov. Ja osobne by som preferoval rozostavenie 4-4-2. Začnem brankárom. Hovorí sa o Petrovi Čechovi. Ja by som ho bral. Pre Chelsea je už starý, ale pre mužstvo bojujúce o Ligu majstrov by bol super a so Simonom Mignoletom by vytvorili skvelú dvojicu. Obrana Moreno, Škrtel, Hummels, Can a na lavičke Subotič a Sakho. Aj keď Emre Can bol kupovaný ako záložník, Rodgers ho celkom fajn prerobil na pravého obrancu.

Pri zálohe som dlho rozmýšľal. Gerrard odchádza a treba po ňom zalátať dieru. Ďalší problém je Henderson. Bude kapitánom len preto, že je Angličan. Zaslúžil by si to Škrteľ. S Hendersonom by som počítal na lavičku náhradníkov. Ostávajú mi dvaja hráči, Coutinho a Sterling. Coutinho je famózny a Sterling, ak sa uvedomí, dá na rady Jammieho Carraghera, zmení agenta a ostane hráčom LFC, bude tiež hviezda. K nim by som dal Hamšíka a Reusa a na lavičku Ibe, Markovič, Henderson a Lallana.

No a teraz to najlepšie. To, na čom zhorel Liverpool. Útok! Asi pred mesiacom som našiel takú „kačicu“, že Liverpool by chcel kúpiť Ibrahimoviča z PSG. Ja som si povedal: „A prečo nie?“ Ja tam chcem Zlatana a k nemu ešte z Manchesteru Unitet (Monaco) odvrhnutého Falcaa. Synovec sa ma pýtal, že ako chcem dať vedľa seba dvoch „sebcov“. No jednoducho, na to tam bude tam Klopp, aby to tam riadil.

Celkovo by na nákup minuli cca 200 miliónov (veľmi hrubý odhad). Niečo by samozrejme predali, napríklad takého Balloteliho, Lovrena, atď. Ale ak chcú majitelia mať aj výsledky, mali by to urobiť. Nie presne toto, čo som napísal, lebo ja som len obyčajný skladník vo fabrike, barový tréner a pasívny športovec, ktorý futbal sleduje väčšinou v televízii, ale určite by to chcelo zmenu, aj keď to určite bude niečo stáť. A hlavne myslieť futbalovo a nie mať len vidinu veľkého úspechu z ničoho.

Veľmi sa teším na špekulácie počas leta a dúfam, že na jeho konci prídu hráči, ktorí budú mať chuť a chcenie bojovať za tento klub.

YNWA

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo