Čo sa v našom hokeji za rok zmenilo? Všetko! Najvyšší čas zdolať Česko

5. 5. 2018 |
 

Slovensko štartuje MS v hokeji 2018 súbojom proti Česku. Čo sa v našom hokeji za posledný rok zmenilo?

Na snímke radosť slovenského obrancu Petra Čerešňáka po víťazstve v zápase Slovensko - Olympijský športovci z Ruska počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 14. februára 2018. FOTO TASR - Michal Svítok

Už z toho je pre celé Slovensko úžasná tradícia. Vonku kvitnú stromy a Slováci sedia pri televízoroch, alebo posledné roky stále častejšie dokonca cestujú na svetový šampionát v hokeji aj osobne. Milujeme hokej a milujeme svetový šampionát.

MS v hokeji 2018 Slovensko Česko

Posledné roky nám hokejový sviatok veľa radosti nepriniesol. Vlaňajšie záchranárske práce boli utrpením pre celý národ. Verím, že tento rok nebudeme musieť rátať bodíky v súbojoch o záchranu, ale reálne zabojujeme o postup medzi najlepšiu osmičku. Všetci by sme si tak veľmi želali to mrazenie v súboji o postup medzi najlepšiu štvorku.

Čo sa za ten rok zmenilo? Dá sa povedať, že všetko, čo sa len dalo za tých dvanásť mesiacov zmeniť. V slovenskom hokeji zavládla celkom iná nálada ako vlani. Nemáme na MS nijakú zásadnú časť hráčov z NHL rovnako ako vlani, ale prístup reprezentantov k národnému výberu sa úplne zmenil.

 

 

Nerozpráva sa viac o bojkotoch, štrajkoch, ale o športe samotnom. Hokejový národ rieši, kto by mal byť v bránke a či bude Sekera zdravý. Tak to má byť. A vôbec nevadí, že najvýznamnejšími osobnosťami nášho výberu sú tréner a generálny manažér.

Hovorí sa, že nemôžete veci robiť stále rovnako a čakať, že výsledok bude iný. Tento rok ľudia okolo našej hokejovej reprezentácie urobili všetko inak. Priestor dostali mladí chalani, hokejisti z našej ligy, úplné iná generácia brankárov.

Neznamená to zaručene iný výsledok, ale minimálne sa na veci pokúšajú ísť inak. Zaslúži si to podporu. Mám proste chuť byť opatrne optimistický.

MS v hokeji 2018

Už prvý zápas ma však z toho pocitu môže vyliečiť. Nejako tak ako zápas so Slovinskom na nedávnej zimnej olympiáde. Hovoril som si: paráda, Slovinsko porazíme a priamo postúpime. A všetci si spomíname ako to celé dopadlo. Takže vyčkajme, čo naši dnes predvedú.

Prvým naším súperom v Dánsku je náš tradičný rival z Česka. Tím vedení lídrami ako je Tomáš Plekanec, Roman Červenka či Radko Gudas budí rešpekt. Na našej strane tak výrazné hviezdy nebudú, ale v podobnej pozícii sme boli aj pred štartom zimnej olympiády pred zápasom proti Rusku. Súboje, v ktorých začíname s možnosťou prekvapiť, nám sedia lepšie ako tie spomínané so Slovinskom.

Slováci teda budú dnes opäť sedieť pri televízoroch a dúfať, že tento rok to celé bude úplne iné. Ľudia okolo reprezentácie urobili pozitívne kroky, teraz to bude už len na hráčoch samotných.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo