Chytá Godla. Zápas Slovensko vs Dánsko naživo MS hokej 2019

21. 5. 2019 |
 

Slovensko vs Dánsko, online prenos, MS v hokeji 2019. Zápas Slovensko vs Dánsko sme v online prenose priniesli od 16:15.

Na snímke Adam Liška (Slovensko) sa raduje zo svojho druhého gólu v zápase základnej A-skupiny Slovensko - Kanada na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 13. mája 2019. Foto TASR – Martin Baumann

Slovensko vs Dánsko, online prenos, MS v hokeji 2019. Zápas Slovensko vs Dánsko sme v online prenose priniesli od 16:15.

Slovensko vs Dánsko MS v hokeji 2019 online prenos naživo dnes

Slovenská hokejová reprezentácia hrá rozlúčkový zápas MS 2019 v Košiciach proti Dánsku v bránke s Denisom Godlom. Zostava bude identická ako v predchádzajúcom stretnutí s Veľkou Britániou. Pre Ladislava Nagya to bude posledný duel v kariére.

Na utorkovom dopoludňajšom rozkorčuľovaní boli na ľade iba Godla a trojica útočníkov Tomáš Zigo, Dávid Bondra a Dávid Buc. Priestor by mali v zápase dostať všetci hráči. "Chceme sa rozlúčiť víťazstvom. Nálada je dobrá, aj keď je cítiť, že postup nám ušiel. Ale urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili," povedal asistent trénera Andrej Podkonický.

Slováci skončia bez ohľadu na výsledok v tabuľke A-skupiny na 5. mieste, vo svojom poslednom zápase MS 2019 však chcú odísť z ľadu ako víťazi. "Dáni hrajú agresívne, sú nepríjemní. My musíme hrať svoju hru, ktorá nás zdobila," uviedol Podkonický.

Okrem rozlúčky so šampionátom sa v zápase udeje aj rozlúčka Ladislava Nagya s hokejovou kariérou. Aj preto bude mať tento duel špeciálnu príchuť. "Urobíme všetko pre to, aby to bol pre neho pekný zápas. Určite mu diváci pripravia peknú rozlúčku, Laco mal nádhernú kariéru. Ešte by mohol hrať, ale telo už v jeho veku nie je také odolné," uzavrel reprezentačný asistent.
      
MS v hokeji 2019

Slovensko - Dánsko -:-, dnes od 16:15

Godla - Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch - Pánik, Hudáček, Tatar - Studenič, Krištof, Nagy - Lantoši, Sukeľ, Daňo - Liška, Buc, Lunter - Bondra, Zigo

Slovensko
2 : 1
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
[ po s.n. 2 : 0 ]
Dánsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 40. Marinčin (Studenič, Nagy), rozh. náj. Nagy – 47. Boedker (P. Russell, Jensen Aabo). Rozhodca: Brett Iverson (CAN), Linus Öhlund (SWE) – Joep Leermakers (NED), Hannu Sormunen (FIN). Diváci: 7 440.
Slovensko: Godla (Čiliak) – Sekera (A), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Daňo – Nagy (C), Krištof, Studenič – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.
Dánsko: Dahm (Galbraith) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Jensen Aabo (A), Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Storm, Jesper Jensen, Nicklas Jensen – Bau Hansen, Madsen (A), Meyer – Poulsen, Jakobsen, Olesen – From.
Aktualizuj online prenos
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.

Rozhodujúci nájazd premenil Ladislav Nagy.
61:18 dôležité Sukeľ sa rútil sám na bránu, jednoručným bekhendom ešte neúspešne posúval na Lantošiho.
60:15 dôležité Markus Lauridsen s koncom presilovky ešte pálil po zemi, Godla s neľahkým zákrokom betónmi!
55:32 dôležité Čajkovského strela príklepom najskôr označkovala vonkajšiu časť tyčky, rozhodcovia rozpažili.
55:02 dôležité Tatar zostal na ľade o čosi dlhšie spolu s Lantošim a Sukeľom, avšak elitný kanonier zo zámorskej NHL spred brány netriafa medzi tri žrde.
49:58 dôležité Ani tri dobré šance neposúvajú Slovákov do vedenia. Najprv strela Daňa zrazená pred bránou, potom delovka Fehérváryho šla nad, aby si Hudáček v tretej možnosti vylámal v individuálnej akcii zuby proti Dahmovi. Ten je dnes neskutočný.
48:42 dôležité Marián Studenič len nechápavo krúti hlavou! Prebral si puk ešte vo vlastnej tretine, dostal sa s ním až pred Dahma, kde si to dával na bekhend. Dánsky gólman zasiahol na zemi, druhý gól do svojej siete zatiaľ nepripustil.
46:41 gól Dánsko dalo gól! Učebnicová presilovka piatich na troch od Dánov. Prihrávky na čoraz zmenšujúcom sa priestore ukončil trefou do brány z pravej strany MIKKEL BOEDKER.

Asistencie: Patrick Russell, Jesper Jensen Aabo.
39:04 gól Slovensko dalo gól! Tak napokon predsa len gól. MARTIN MARINČIN od modrej so švihom, puk zapadol nejako medzi ľavú ruku Dahma a jeho ľavú tyčku.

Asistencie: Marián Studenič, Ladislav Nagy.
36:05 dôležité Smola hostiteľskej krajiny pretrváva, Marko Daňo z pravého kruhu z možno štyroch metrov od brány trafil po prihrávke Tatara pravú tyčku.
34:11 dôležité Ladislav Nagy si odstavil protihráča v strednej tretine, nahral do jazdy Michalovi Krištofovi, ktorý v nájazde na Dahma nevyzrel! Stopercentná tutovka, dánsky brankár azda najlepším mužom dňa.

Reklamná prestávka.
28:23 dôležité Frederik Storm temer využil zaváhanie Tomáša Ziga, keď získal puk v ľavom kruhu, získal mierny náskok, no strelou mieril len do lapačky Godlu.
25:42 dôležité Dávid Bondra rovnako vo výhodnej pozícii, zase sám pred bránou, no opäť minul vytýčený cieľ!
25:11 dôležité Tomáš Tatar z výbornej pozície z osi ihriska mohol osamotený namieriť kam chcel, on ale trafil iba zadný mantinel!
21:50 dôležité Prekombinovaná akcia v podaní Slovákov. Lantoši, Bondra a Sukeľ proti jedinému obrancovi, napokon neprišlo ani k strele. Toto sú zahodené možnosti.
14:03 dôležité Libor Hudáček vo veľkej šanci, keď sa z ničoho-nič objavil pred Dahmom. Šikovný center skúšal blafák do bekhendu, dánsky brankár ale na to vyzrel a nenechal sa prekonať pomedzi betóny!
11:00 dôležité Daňo v prvej lepšej možnosti po rýchlom brejku. Puk servíroval zľava na stred tretiny Tatar, Sebastian Dahm musel zasahovať. Hudáček bol dezorientovaný a nevedel, kde sa nachádza vyrazený puk.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo