Chytá Godla. Zápas Slovensko vs Dánsko naživo MS hokej 2019

21. 5. 2019 |
 

Slovensko vs Dánsko, online prenos, MS v hokeji 2019. Zápas Slovensko vs Dánsko sme v online prenose priniesli od 16:15.

Na snímke Adam Liška (Slovensko) sa raduje zo svojho druhého gólu v zápase základnej A-skupiny Slovensko - Kanada na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 13. mája 2019. Foto TASR – Martin Baumann

Slovensko vs Dánsko, online prenos, MS v hokeji 2019. Zápas Slovensko vs Dánsko sme v online prenose priniesli od 16:15.

Slovensko vs Dánsko MS v hokeji 2019 online prenos naživo dnes

Slovenská hokejová reprezentácia hrá rozlúčkový zápas MS 2019 v Košiciach proti Dánsku v bránke s Denisom Godlom. Zostava bude identická ako v predchádzajúcom stretnutí s Veľkou Britániou. Pre Ladislava Nagya to bude posledný duel v kariére.

Na utorkovom dopoludňajšom rozkorčuľovaní boli na ľade iba Godla a trojica útočníkov Tomáš Zigo, Dávid Bondra a Dávid Buc. Priestor by mali v zápase dostať všetci hráči. "Chceme sa rozlúčiť víťazstvom. Nálada je dobrá, aj keď je cítiť, že postup nám ušiel. Ale urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili," povedal asistent trénera Andrej Podkonický.

Slováci skončia bez ohľadu na výsledok v tabuľke A-skupiny na 5. mieste, vo svojom poslednom zápase MS 2019 však chcú odísť z ľadu ako víťazi. "Dáni hrajú agresívne, sú nepríjemní. My musíme hrať svoju hru, ktorá nás zdobila," uviedol Podkonický.

Okrem rozlúčky so šampionátom sa v zápase udeje aj rozlúčka Ladislava Nagya s hokejovou kariérou. Aj preto bude mať tento duel špeciálnu príchuť. "Urobíme všetko pre to, aby to bol pre neho pekný zápas. Určite mu diváci pripravia peknú rozlúčku, Laco mal nádhernú kariéru. Ešte by mohol hrať, ale telo už v jeho veku nie je také odolné," uzavrel reprezentačný asistent.
      
MS v hokeji 2019

Slovensko - Dánsko -:-, dnes od 16:15

Godla - Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch - Pánik, Hudáček, Tatar - Studenič, Krištof, Nagy - Lantoši, Sukeľ, Daňo - Liška, Buc, Lunter - Bondra, Zigo

Slovensko
2 : 1
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
[ po s.n. 2 : 0 ]
Dánsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 40. Marinčin (Studenič, Nagy), rozh. náj. Nagy – 47. Boedker (P. Russell, Jensen Aabo). Rozhodca: Brett Iverson (CAN), Linus Öhlund (SWE) – Joep Leermakers (NED), Hannu Sormunen (FIN). Diváci: 7 440.
Slovensko: Godla (Čiliak) – Sekera (A), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Daňo – Nagy (C), Krištof, Studenič – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.
Dánsko: Dahm (Galbraith) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Jensen Aabo (A), Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Storm, Jesper Jensen, Nicklas Jensen – Bau Hansen, Madsen (A), Meyer – Poulsen, Jakobsen, Olesen – From.
Aktualizuj online prenos
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.

Rozhodujúci nájazd premenil Ladislav Nagy.
46:41 gól Dánsko dalo gól! Učebnicová presilovka piatich na troch od Dánov. Prihrávky na čoraz zmenšujúcom sa priestore ukončil trefou do brány z pravej strany MIKKEL BOEDKER.

Asistencie: Patrick Russell, Jesper Jensen Aabo.
39:04 gól Slovensko dalo gól! Tak napokon predsa len gól. MARTIN MARINČIN od modrej so švihom, puk zapadol nejako medzi ľavú ruku Dahma a jeho ľavú tyčku.

Asistencie: Marián Studenič, Ladislav Nagy.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo