Česko v Bratislave ľahko zdolalo Rakúsko |MS v hokeji 2019

19. 5. 2019 |
 

Českí hokejisti rozstrieľali v nedeľňajšom zápase MS Rakúsko 8:0 a posunuli sa na čelo tabuľky bratislavskej B-skupiny.

Na snímke druhý vpravo Jakub Vrána (Česko) sa raduje zo svojho gólu so spoluhráčmi v zápase základnej B-skupiny Česko - Švédsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 10. mája 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Michal Svítok
 

Českí hokejisti rozstrieľali v nedeľňajšom zápase MS Rakúsko 8:0 a posunuli sa na čelo tabuľky bratislavskej B-skupiny.

Česko Rakúsko hokej online naživo MS v hokeji 2019

Najmä v úvode sa dopúšťali zbytočných faulov a často zohrievali trestnú lavicu, napriek tomu na ľade dominovali a už v polovici stretnutia si vybudovali päťgólový náskok. O ich hernej prevahe svedčí aj pomer striel 39:16.

Zverenci trénera Miloša Říhu, ktorí si už v sobotu zabezpečili postup do štvrťfinále, zakončia svoje účinkovanie v základnej skupine utorkovým duelom so Švajčiarskom (12.15).

Z prvého miesta ich môžu ešte v nedeľu večer zosadiť Rusi, ak zabodujú proti Helvétom (20.15). Rakúšanov čaká v pondelok o 20.15 h kľúčový priamy súboj o záchranu s Talianskom, na zotrvanie v elitnej kategórii potrebujú akýmkoľvek spôsobom zvíťaziť.

Česko Rakúsko hokej online naživo MS v hokeji 2019

Manuel Ganahl, útočník Rakúska: "Samozrejme, nie sme šťastní z hry, ktorú sme predvádzali v prvých dvoch tretinách. Po druhej prestávke si si povedali, že chceme odohrať aspoň jednu tretinu podľa našich predstáv, teda hrať jednoducho, nestrácať puky. No tieto slová sa nám nepodarilo naplniť. Bolo to skutočne zlé z našej strany."

Jan Kolář, obranca ČR, ktorý odohral jubilejný 100. zápas v reprezentácii (v zápase 1+2): "Zápas som si užil vďaka víťazstvu, atmosféra bola parádna. Môj gól? Keď je možnosť, tak si rád zídem až ku bránke. Čo sa týka reprezentačnej stovky - musí sa naraz stretnúť zdravie, trochu šťastia, musí sa stále chcieť a makať."

Pavel Francouz, brankár ČR: "Vždy to brankára poteší, ak nedostane ani jeden gól, na druhej strane to nepreceňujem, keďže sme hrali proti papierovo slabšiemu súperovi. Musím povedať, že sme hrali výborne, je to určite zaslúžená nula. Teraz nás čakajú trochu ťažšie zápasy, všetko smerujeme k štvrťfinále."

MS v hokeji 2019

Česko - Rakúsko 8:0

 

 

Rakúsko
0 : 8
(0:2, 0:3, 0:3)
Česko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 7. Faksa (Kolář, Gudas), 15. D. Kubalík (Gudas), 21. Simon (Voráček, Hronek), 31. Řepík (Faksa, D. Kubalík), 31. Frolík (Gulaš, Hronek), 43. Řepík (D. Kubalík, Kolář), 45. Kolář (Voráček, Frolík), 46. J. Vrána (Jaškin, Faksa). Rozhodca: Rantala (Fín.), Sidorenko (Biel.) – Jensen (Dán.), McCrank (Kan.).
Rakúsko: Herzog (Starkbaum) – Schlacher, Pallestrang, Schumnig, Unterweger, Peter, Strong – T. Raffl (C), Haudum, Herburger – Rauchenwald, Zwerger, Hofer – Ganahl (A), Hundertpfund (A), Baumgartner – Obrist, Cijan.
Česko: Francouz (Bartošák) – D. Musil, Hronek, D. Sklenička, Rutta, Gudas (A), Kolář, Zámorský – Simon, Frolík (A), Voráček (C) – J. Vrána, Jaškin, Faksa – Jan Kovář, Gulaš, D. Kubalík – Palát, H. Zohorna, Řepík – T. Zohorna.
Aktualizuj online prenos
Najlepší hráči zápasu:

Rakúsko – Patrick Obrist
Česko – Dominik Kubalík
časová značka Koniec zápasu.
59:58 Rakúsko v plnom počte.
59:38 Ďalšiu nepresnú prihrávku Česka nezachytil na modrej Rutta a Rakúsko sa opäť oslobodzuje.
59:18 Česi už zjavne nehrajú túto presilovku naplno a Rakúšania sa dostali po nepresnej prihrávke k puku, ktorý odpálili až za Francouzovu bránku.
58:11 Filip Hronek na modrej niekoľkokrát posúval puk svojim spoluhráčom po stranách a potom sa odhodlal k nahodeniu na rakúsku bránu, trafil ale len cloniaceho spoluhráča.
57:58 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Fabio Hofer – 2 min., podrazenie).
57:44 Česko v plnom počte.
57:13 Dominik Kubalík sa po zisku puku vo vlastnom oslabení vrhol sám dopredu, dostal sa však medzi troch Rakúšanov, ktorí ho o puk v strednom pásme pripravili.
56:59 dôležité Strela Schlachera bola niekým tečovaná v skrumáži pred brankárom Francouzom a na veľké šťastie českého brankára sa puk odrazil mimo jeho bránku.
56:33 K puku sa však dostal Filip Hronek a odpálil ho z českej obrannej tretiny.
56:19 dôležité Haudum prenikol do českého pásma popri ľavom mantineli a po tejto jeho individuálnej akcii sa Rakúsko usadilo v útočnej tretine.
55:44 Vylúčenie v tíme Česko (Michael Frolík – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
54:49 Schlacherova strela od modrej bola zrazená na ochrannú sieť.
54:14 Strongovu strelu z ľavej strany cez Gulaša musel vyraziť Francouz a českí obrancovia potom puk vyhodili až k Herzogovi.
53:39 Česi sa po dlhšej dobe usadili v útočnej tretine, snažia sa už však hrať skôr na krásu ako na výsledok. Rakúšania preto puk získali a smai môžu zaútočiť.
52:51 Haudum hľadal za bránkou Thomasa Raffla, ktorému ale puk ušiel a v strednom pásme sa za ním dral Kubalík. Rauchenwald mu čisto puk vypichol.
52:00 Rakúšania sa sympaticky snažia aspoň o jeden čestný gól, česká obrana ale funguje výborne a nedáva svojmu súperovi veľa priestoru na strelecké zakončenie.
51:05 dôležité Po nahodení z ľavej strany sa puk odrazil od nohy Kolářa smerom na českú bránku, Francouz ale dokázal tento teč vyraziť pravým betónom.
50:50 Česko v plnom počte.
50:44 Sidorenko sa napokon vracia za veľkého aplauzu bratislavského publika na ľadovú plochu a vypadá to, že bude v poriadku. Rakúšania pokračujú presilovkovej kombinácii v českom pásme.
50:18 Na zemi sa za bránkou bieloruský hlavný rozhodca Sidorenko, ktorého nechtiac podrazil Kubalík pri vyhodení puku. Hlavného rozhodcu teraz ošetruje lekár českého tímu.
49:49 Po Zwergerovej nepresnej strele sa ale Česi dostali k puku a vyhodili ho za Herzogovu bránku.
49:25 Rakúšania sa niečo zjavne od Čechov naučili, táto presilovka je totiž v ich podaní najlepšia. Čechom sa nedarí dostať sa k puku.
48:50 Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., podrazenie).
48:15 Rakúšania zaútočili a Faksa musel podraziť Hunderpfunda v strednom pásme. Rakúsky tím má výhodu v českej tretine.
47:43 Česi sú znovu pred rakúskou bránkou a pokračuje jej obliehanie. Voráček hľadal prihrávkou na ľavú stranu Frolíka, ten ale na poslednú chvíľu puk minul.
46:59 Strong zrazil kolmú prihrávku Simona na českú striedačku. Nasleduje reklamná prestávka.
46:33 Řepík pretlačil pri mantineli Schumniga, potom ale nepresnou prihrávkou vyhnal svoj tím z rakúskej tretiny.
46:03 Rakúšania v tejto časti zápasu vôbec nestačia Čechom. Tí si na ľade robia doslova, čo sa im zachce.
45:36 Gulaš sa tlačil individuálne do zakončenia a z ľavého kruhu len tesne minul rakúsku bránku.
45:01 Oddychový čas Rakúska.
45:01 gól Česko dalo gól!
JAKUB VRÁNA si prevzal puk v strednom pásme a potiahol si ho po ľavom krídle do útočnej tretiny, kde strelou k vzdialenejšej tyči prekonal Herzoga. Asistencie: Dmitrij Jaškin, Radek Faksa.
44:06 gól Česko dalo gól!
Ďalšia krásna akcia českého tímu! Frolík prenechal puk za bránkou Voráčkovi, ktorý sa na ľavej strane otočil okolo Rakúšana a prihrávkou nabil na strelu z prvej JANOVI KOLÁŘOVI. Proti jeho zakončení nemal rakúsky brankár Herzog žiadnu šancu. Asistencie: Jakub Voráček, Michael Frolík.
43:14 dôležité Řepík je dnes rozhodne pri chuti. Po Palátovej prihrávke spoza bránky len o centimetre minul spred bránkoviska rakúsku bránku.
42:26 gól Česko dalo gól!
Deštrukcia Rakúska pokračuje! Kubalík našiel nádhernou kolmicou MICHALA ŘEPÍKA, ktorý tesne pred tým naskočil na ľad zo striedačky a samostatný nájazd zakončil strelou ponad vyrážačku do šibenice rakúskej bránky. Asistencie: Dominik Kubalík, Jan Kolář.
41:40 Česi nehrajú ani zďaleka s takým nasadením, ako v predošlých tretinách, i tak ale majú jasnú prevahu.
41:02 Český tím sa však už vrátil do rakúskej tretiny a po nahodení Skleničku od modrej znovu zasahoval gólman Herzog.
40:46 dôležité Rakúšania sa dostali do prečíslenia 2 proti 1, ktoré zakončil strelou z pravého kruhu Thomas Raffl. Rakúsky kapitán minul strelou z voleja Francouzovu bránku.
40:10 Prvé vhadzovanie tretej tretiny vyhrali Česi a Voráček strelou od modrej okamžite donútil Herzoga k zákroku.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:53.
Česi predviedli v druhej tretine Rakúšanom, ako sa využívajú presilovky. Najskôr udrel ešte za rovnovážneho stavu hneď na začiatku druhého dejstva Simon a potom v priebehu minúty v dvoch presilovkách pridali ďalšie dva góly Řepík a Frolík. Česko tak zatiaľ kráča pevným krokom za jasným víťazstvom a ziskom ďalších troch bodov.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 4:21 (9:32)
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:56 Tesne pred koncom druhej tretiny ešte vyrazil Herzog strelu Tomáša Zohorny z ľavého kruhu.
39:29 Herburger nakoniec z posledných síl puk získal a vyhodil ho aspoň do strednej tretiny.
38:59 Celá česká pätica už stihla vystriedať, Rakúšania však nie a už za sebou ťahajú nohy.
38:11 Rakúšania sa dostali pod tlak napádajúcich Čechov a o puk prišli. Česi teraz znovu zvierajú svojho súpera.
37:50 dôležité Haudum si pekne obhodil Ruttu a z ľavej strany strieľal, Francouz puk vyrazil.
36:44 Česi sa potom dostali do prečíslenia 2 proti 1, finálna prihrávka na Simona ale nebola presná a český útočník nemohol zakončovať.
36:09 dôležité Tomáš Zohorna našiel pohotovou prihrávkou spoza bránky medzi kruhmi Kubalíka, podobne pohotový zákrok ale predviedol i brankár Herzog.
36:00 Tempo po predošlých českých presilovkových hodoch trochu opadlo. I tak však majú puk pevne pod kontrolou českí hokejisti.
35:24 dôležité Francouz rozohral zle na Ruttu, ktorého obral o puk Obrist. Ten sa potom natlačil s pukom pred bránku a zakončoval, Francouz však už na svojom mieste pred bránkou puk zastavil. I keď si nebol istý, či má puk, tak napokon ho našiel v chráničoch.
35:00 Hundertpfund po dlhom čase vyslal strelecký pokus Rakúšanov na českú bránku, pre Francouza to bol ale malina.
34:18 Rakúsko v plnom počte.
33:58 I tak sa ale Česi usadili znovu v útočnom pásme. Postupne strieľali Kubalík, Rutta a znovu Kubalík, so všetkými pokusmi si ale Herzog poradil.
33:28 Česi už troch zvoľnili, Rakúšania sú tak schopní zachytávať ich rozohrávku v strednom pásme.
33:01 Strely na bránku: 7:24
Držanie puku v 2. tretine: 45 % : 55 %
32:38 Rakúšania puk vyhodili do stredného pásma a následne sa Voráček previnil proti pravidlám ofsajdom.
32:18 Česi majú vďaka presilovkám obrovský tlak a Rakúšania im vôbec nestíhajú. Jediný spôsob, akým sú ich schopní zastavovať, sú fauly.
32:18 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Manuel Ganahl – 2 min., hákovanie).
32:12 Rakúsko konečne v plnom počte.
30:55 gól Česko dalo gól!
Česko pokračujú v demolácii svojho súpera. Herzog trochu zakopol pri zákroku proti strele Filipa Hroneka a puk len odrazil pred seba k MICHAELOVI FROLÍKOVI, ktorý ho bez zaváhania dorazil do rakúskej bránky. Asistencie: Milan Gulaš, Filip Hronek.
30:14 Peter hneď po inkasovanom góle krosčekoval strelca gólu Řepíka, česká presilovka 5 proti 3 tak bude pokračovať.
30:14 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Peter – 2 min., krosček).
30:14 gól Česko dalo gól!
Česko využíva hneď svoju prvú presilovku! Kubalíkovu strelu vyrazil Herzog len pred seba, kde sa pohotovo zorientoval Faksa a z otočky posunul puk doľava na MICHALA ŘEPÍKA, ktorý ho bez problémov dorazil do rakúskej bránky. Asistencie: Radek Faksa, Dominik Kubalík.
30:01 Strely Ruttu ani Kubalíka neprešli na rakúskeho brankára. Rakúšania hrajú veľmi obetavo.
29:48 Thomas Raffl zachytil prihrávku na Hroneka a zrazil puk do ochrannej siete.
29:35 Unterweger zablokoval Gulašovu strelu a puk vyhodil do českej tretiny.
29:24 Hronek strieľal hneď po vhadzovaní, Herzogovu bránku ale minul.
29:06 I český tím sa tak dočkal presilovky 5 proti 3.
29:06 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Thomas Hundertpfund – 2 min., sekanie).
28:38 Rakúšania síce prehrali vhadzovanie, puk ale pri mantineli získali a vyhodili ho za Francouzovu bránku.
28:31 Vylúčenie v tíme Rakúsko (Alexander Rauchenwald – 2 min., držanie).
28:00 Rakúšania získali puk a zaútočili, ich akcia ale končí po nedorozumení Herbugera a Cijana. Druhý menovaný sa ocitol v ofsajde.
27:44 Rakúšania ukončujú český tlak zakázaným uvoľnením.
27:19 Rutta vyskúšal zaskočiť rakúskeho brankára z ostrého uhla, Herzog bol ale pri svojej pravej tyčke včas a puk vyrazil.
27:11 Faksa si dvakrát narazil puk s Jaškinom na pravej strane rakúskej tretiny a druhý menovaný napokon nebezpečne vystrelil na rakúsku bránku. Herzog bol pripravený a puk chytil.
26:31 Česko v plnom počte.
26:30 Akcia Rakúšanov v českom pásme končí zákrokom Francouza proti strele z ľavého kruhu.
26:16 Rauchenwaldovo nahodenie sa snažil sklepnúť do českej bránky Hofer, puk ale netrafil.
25:44 Rakúšania hrajú už šiestu presilovku, ani jedna však ešte nebola v ich podaní vydarená. I teraz sú rozostavení v presilovkovej formácii, ale neprichádza žiadna strela.
24:46 Jan Kovář sa dostal do ďalšieho českého samostatného nájazdu, dostihol ho ale rakúsky obranca a strelu zápästím zneškodnil brankár Herzog.
24:31 Český tréner Říha i vylúčený Hronek sa rozčuľujú, faul bol ale pomerne jasný. Hronek vysekol svojmu súperovi hokejku úplne z rúk.
24:31 Vylúčenie v tíme Česko (Filip Hronek – 2 min., sekanie).
23:58 dôležité Simon sa trochu z ničoho nič dostal po odraze puku z vlastnej tretiny do samostatného úniku od stredového kruhu, jeho blafák a pokus o zasunutie puku medzi nohy Herzoga ale rakúsky brankár prečítal a zneškodnil.
23:39 Česko v plnom počte.
23:27 Kubalík sa takmer dostal do samostatného nájazdu, prihrávku z vlastnej tretiny si ale spracovával v ofsajdovom postavení.
23:18 Schlacher si neporozumel s Haudumom a nepresnou prihrávkou daroval puk Čechom.
23:00 Rakúšanom sa presilovka vôbec nedarí. Musil získal puk a znovu ho vyhodil za rakúsku bránku.
22:47 Rakúšania sa trochu kostrbatou kombináciou natlačili do českej tretiny, Hronek im ale puk po súboji v rohu odpálil až za Herzogovu bránku.
22:01 Česi vyhrali vhadzovanie, puk ale vyhodili až na druhý pokus. Na trestné minúty vedie český tím 10:0.
21:39 Vylúčenie v tíme Česko (Jan Rutta – 2 min., hákovanie).
20:41 gól Česko dalo gól!
Česi odskakujú do trogólového náskoku! Voráček sa po predošlej strele dostal na pravej strane k puku a presnou prihrávkou pred bránkovisko našiel DOMINIKA SIMONA, ktorého v podstate stačilo len nastaviť hokejku a usmerniť puk do rakúskej bránky. Asistencie: Jakub Voráček, Filip Hronek.
20:35 Voráček sa od mantinelu prekľučkoval až medzi kruhmi, odkiaľ zakončoval bekhendom. Herzog jeho strelu vyrazil.
20:25 Rakúšania vyhrali úvodné vhadzovanie druhej tretiny a znovu útok nijak nekomplikovali. Nahodenie na zadný mantinel získal Simon.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:03.
Prvú tretinu ovládli Česi a po góloch Faksu a Kubalíka sa ujali vedenia 2:0. Zbytočnými faulami ale dali šancu Rakúšanom, ktorí si inak nevytvorili takmer žiadnu nebezpečnú situáciu pred Francouzovou bránkou. Ani jednu presilovku vrátane prevahy 5 proti 3 nedokázali Rakúšania využiť, a tak majú pred druhou tretinou o čom v kabíne uvažovať.

Strely na bránku v 1. tretine: 5:11
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:53 Česko v plnom počte.
19:29 Rakúšanom sa vôbec nedarí založiť útok a väčšinu presilovky 5 proti 4 trávia vo vlastnom obrannom pásme rozohrávkou.
19:18 Česi sú už v štvorici.
19:09 Česi po ďalšom vhadzovaní znovu vyhadzujú puk z vlastnej tretiny.
18:50 dôležité Zwerger po narážačke s Rauchenwaldom vystrelil skvele cez cloniaceho spoluhráča, výborným zákrokom však chytil jeho pokus do lapačky brankár Francouz.
18:35 Rakúšania už sa však nasťahovali do českej tretiny a kombinujú v presilovkovom vzorci.
18:17 Oslabenie 3 proti 5 začínajú Česi znovu vyhraným vhadzovaním a vyhodením puku do rakúskej tretiny.
17:53 Vylúčenie v tíme Česko (Filip Hronek – 2 min., sekanie).
17:44 Pallestrangovo nebezpečné nahodenie vyrazil Francouz len pred seba, kde našťastie pre Čechov nebol žiaden pripravený Rakúšan.
17:30 Česi hneď po vhadzovaní vyhodili puk až za rakúsku bránku.
17:18 Vylúčenie v tíme Česko (Jan Kovář – 2 min., hákovanie).
17:00 Teraz im pomohli Česi úplne zbytočným faulom v útočnom pásme, po ktorom majú výhodu.
16:27 Rakúšania majú v tejto pasáži zápasu obrovský problém sa vôbec dostať k puku a ak sa im to aj podarí, tak ho rýchlo vyhadzujú z vlastného pásma.
16:07 Skleničkovo nahodenie tečoval tesne pred Herzogom Jaškin, puk sa ale od jeho hokejky odrazil mimo rakúsku bránku.
15:41 Faksa zaviezol puk do rakúskeho pásma, prešiel s ním okolo celej tretiny a získal pásmo pre Čechov.
15:20 Česi povzbudení dvomi gólmi pokračujú v útočnej aktivite a chcú čo najskôr rozhodnúť zápas.
14:30 gól Česko dalo gól!
Česi navyšujú svoj náskok! DOMINIK KUBALÍK sa natlačil zo strany pred rakúskeho obrancu Petera a blafákom na pravú stranu prekonal brankára Herzoga. Asistencia: Radko Gudas.
14:10 Česko v plnom počte.
13:49 Jaškin získal puk a vyrazil sám dopredu. Peknou kľučkou sa dostal na os hracej plochy a strelou spomedzi kruhov minul rakúsku bránku.
13:27 Rakúšania sa však veľmi rýchlo dostali späť. Rauchenwaldovu strelu zablokoval Sklenička.
13:00 Řepík získal puk v rohu vlastnej tretiny a bez váhania ho vyhodil do rakúskeho pásma.
12:34 Už sa však Rakúšania usadili v českom pásme a snažia sa prekombinovať k strele.
12:25 Tomáš Zohorna vypichol Rakúšanom puk, tentokrát sa ale do samostatného úniku nedostal, pretože ho o hrací predmet pripravil Hundertpfund.
12:10 Vylúčenie v tíme Česko (Dominik Simon – 2 min., držanie).
12:05 Voráček prišiel v rohu útočnej tretiny o puk v súboji s Herburgerom a Rakúšania zakladajú svoj útok.
11:48 Česi hneď po naskočení Kolářa opäť zatlačili Rakúšanov do ich tretiny a kombinujú popri mantineli.
11:22 Česko v plnom počte.
10:59 Rakúšania sa už rozostavili do presilovkového vzorca a kombinujú v českom pásme.
10:13 dôležité Tomáš Zohorna sa po teči Hroneka dostal v oslabení do samostatného nájazdu, blafák do bekhendu ale rakúsky brankár vychytal.
09:53 Rauchenwald sa ocitol po krátkej kombinácii Rakúšanov úplne voľný v pravom kruhu, namiesto strely ale nepresne prihrával Zwergerovi.
09:29 Česi hneď po vhadzovaní vyhodili puk z vlastného pásma.
09:22 Vylúčenie v tíme Česko (Jan Kolář – 2 min., hákovanie).
09:11 Jaškinova prihrávka na voľného Faksu nebola presná a do útoku opäť prešli Rakúšania. Thomas Raffl našiel prihrávkou spoza českej bránky voľného Hauduma, ktorého strelu vyrazil pravým betónom Pavel Francouz.
08:54 Vránov individuálny prienik nebol úspešný, Gudas preto nahodil puk do rakúskej tretiny. Vrána sa potom ocitol v ofsajde.
08:32 Rakúšania sa znovu natlačili do českej tretiny, okrem jedného Schlacherovho nahodenia letiaceho mimo Francouzovu bránku ale z tohto tlaku opäť nič nevyťažili.
07:09 Kovář vybojoval puk na útočnej modrej a po ľavom krídle sa natlačil až do streleckého zakončenia, bekhendom ale rakúsku bránku minul.
06:30 gól Česko dalo gól!
Česi otvárajú skóre! Kolář vybojoval puk za rakúskou bránkou a prihral ho do pravého kruhu RADKOVI FAKSOVI, ktorý strelou pod brvno prekonal Herzoga. Rakúsky brankár nemá pri tomto góle asi úplne čisté svedomie, vôbec si totiž nevšimol, že puk sa presunul na opačnú stranu. Asistencie: Jan Kolář, Radko Gudas.
06:22 Rakúšania sa prvýkrát v zápase usadili v českom pásme, puk si ale len posúvali popri mantineli a napokon sa sami nepresnou prihrávkou na Hundertpfunda pripravili o pásmo.
05:36 Riskantnú rozohrávku Rakúšanov krížom cez ich vlastnú tretinu zachytil Palát, ktorý ešte posunul puk na pravú stranu Řepíkovi. Ten rakúdku bránku minul.
04:39 Gudas nahadzoval puk na bránku cez cloniaceho Kubalíka, puk ale letel len priamo do Herzoga, ktorý na dvakrát puk skryl do lapačky.
04:26 Gudas sa oprel do odrazeného puku medzi kruhmi, bránku Herzoga ale minul. Česi postupne začínajú zvyšovať svoj tlak v útočnej tretine.
03:51 Rakúšania hrajú zatiaľ veľmi jednoducho. Schumnigovo nahodenie na zadný mantinel opäť získala česká obrana a po zásahu Hundertpfunda končí puk pri rozohrávke Čechov na ochrannej sieti.
03:30 Ruttovu strelu od modrej vyrazil Herzog pravým betónom a po otočení hry sa ocitol v ofsajde Pallestrang.
03:16 Česi sa nasťahovali do útočnej tretiny, po nepresnom nahodení Hroneka na bránku sa ale sami z neho i vyhnali.
02:44 Kubalík strieľal z vrcholu pravého kruhu, Herzogovu bránku ale minul. Rakúšania sa pokúsili o rýchly protiútok, nahodenie na zadný mantinel ale bez problémov získala česká obrana.
02:08 Gulaš spadol po súboji so Strongom, za veľkého piskotu českých fanúšikov, ktorý opäť zaplnili bratislavský zimný štadión sa ale pokračuje v hre.
01:28 Gulaš bol veľmi netrpezlivý a po Skleničkovej rozohrávke sa sám vystavil do ofsajdu.
01:15 Prvý zákrok Herzoga po strele Jaškina. Rakúšania následne puk vyhodili zo svojho pásma.
00:33 Úvodné vhadzovanie vyhrali Česi, okamžite sa ale k puku dostali Rakúšania. Prvá strela zápasu prišla od Herburgera, Francouz bol pripravený.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy práve nastupujú na hraciu plochu. Rakúšania budú hrať v červených dresoch, Česi v bielych.
Niekoľko rakúskych hráčov dostalo voľno pred zajtrajším kľúčovým zápasom s Talianskom – Peter Schneider (najužitočnejší hráč EBEL ligy), Michael Raffl (jediný hráč Rakúska hrajúci v NHL), Konstantin Komarek (šiesty najproduktívnejší hráč SHL) a Rafael Wolf.
Úvodné zostavy:

Rakúsko: Herzog (Starkbaum) – Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Strong, Schlacher, Peter – T. Raffl (C), Haudum, Herburger – Rauchenwald, Zwerger, Hofer – Ganahl (A), Hundertpfund (A), Baumgartner – Obrist, Cijan.

Česko: Francouz (Bartošák) – D. Musil, Hronek, D. Sklenička, Rutta, Gudas (A), Kolář, Zámorský – Simon, Frolík (A), Voráček (C) – J. Vrána, Jaškin, Faksa – Jan Kovář, Gulaš, D. Kubalík – Palát, H. Zohorna, Řepík – T. Zohorna.

Rozhodca: Rantala (Fín.), Sidorenko (Biel.) – Jensen (Dán.), McCrank (Kan.).
Vzájomné zápasy

Bilancia hovorí jasne v prospech Česka, ktoré vyhralo všetkých sedem vzájomných zápasov s Rakúskom na MS v hokeji. Skóre Česka v týchto zápasoch je 36:7. Najvyrovnanejší vzájomný zápas bol práve ten posledný na vlaňajších MS v Dánsku, ktorý Česi vyhrali len 4:3.

Posledných 5 vzájomných zápasov na MS:
MS 2003: Česko – Rakúsko 8:1
MS 2004: Česko – Rakúsko 2:0
MS 2007: Česko – Rakúsko 6:1
MS 2015: Česko – Rakúsko 4:0
MS 2018: Česko – Rakúsko 4:3
ČESKO

Česi zatiaľ predvádzajú v Bratislave skvelé výkony a bez väčších problémov postupujú smerom k štvrťfinále. Z piatich predošlých zápasov vyhrali štyri a jediné zaváhanie prišlo v súboji s Rusmi, ktorým nedokázali streliť ani jeden gól a prehrali 0:3. Po súboji s Talianskom, ktoré zdolali hladko 8:0, sa dnes stretnú s ďalším outsiderom, proti ktorému by to malo byť pre Čechov podľa papierových predpokladov len otázka skóre.

Doterajšie zápasy na MS 2019:
Česko – Švédsko 5:2
Nórsko – Česko 2:7
Rusko – Česko 3:0
Česko – Lotyšsko 6:3
Česko – Taliansko 8:0

Súpiska Česka na MS 2019:

Brankári – Šimon Hrubec (Oceláři Třinec), Patrik Bartošák (HC Vítkovice), Pavel Francouz (Colorado Avalanche, NHL)

Obrancovia – Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Oceláři Třinec),, David Sklenička (Laval Rocket, AHL), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Filip Hronek (Detroit Red Wings, NHL), Petr Zámorský (HC Hradec Králové), Jan Kolář (Amur Chabarovsk, KHL), Jan Rutta (Tampa Bay Lightning, NHL)

Útočníci – Dominik Simon (Pittsburgh Penguins, NHL), Jakub Vrána, Dmitrij Jaškin (obaja Washington Capitals, NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning, NHL), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (obaja Amur Chabarovsk, KHL), Michal Řepík (Víťaz Podoľsk, KHL), Jan Kovář, Milan Gulaš (obaja HC Škoda Plzeň), Michael Frolík (Calgary Flames, NHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta, Švaj.), Jakub Voráček (Philadelphia Flyers, NHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL)
RAKÚSKO

Rakúsko bolo už pred turnajom považované za kandidáta na boj o záchranu a tieto predpoklady v priebehu MS potvrdilo. V predošlých piatich dueloch nedokázali Rakúšania získať ani jeden bod a strelili len 6 gólov. Keďže ich čakajú už len zápasy s Českom a Talianskom, tak je jasné, že hlavný je pre nich zápas s Talianmi, ktorý sú na tom v tabuľke (predovšetkým čo sa týka skóre) ešte o niečo horšie a s ktorými si to v priamom súboji rozdajú o záchranu v najvyššej divízii MS. Dnes sú Rakúšania jasným outsiderom a akýkoľvek bodový zisk by bol obrovským prekvapením.

Doterajšie zápasy na MS 2019:
Lotyšsko – Rakúsko 5:2
Rusko – Rakúsko 5:0
Švajčiarsko – Rakúsko 4:0
Švédsko – Rakúsko 9:1
Rakúsko – Nórsko 3:5

Súpiska Rakúska na MS 2019:

Brankári – Bernhard Starkbaum (Vienna Capitals), David Kickert (Black Wings Linz), Lukas Herzog (Red Bull Salzburg)

Obrancovia – Patrick Peter (Vienna Capitals), Steven Strong, Martin Schumnig, Clemens Unterweger (všetci KAC Klagenfurt), Raphael Wolf (Dornbirner EC), Markus Schlacher (VSV Villach), Alexander Pallestrang, Dominique Heinrich (obaja Red Bull Salzburg)

Útočníci – Peter Schneider (Vienna Capitals), Thomas Raffl, Alexander Rauchenwald (Red Bull Salzburg), Michael Raffl (Philadelphia Flyers, NHL), Patrick Obrist (EHC Kloten, Švaj./2. liga), Dominic Zwerger, Fabio Hofer (obaja HC Ambri-Piotta, Švaj.), Michael Ganahl (Lukko Rauma, Fín.), Lukas Haudum (IK Pantern Malmö, Švéd./2. liga), Thomas Hundertpfund (KAC Klagenfurt), Konstantin Komarek (Malmö Redhawks, Švéd.), Raphael Herburger, Alexander Cijan (obaja Red Bull Salzburg), Benjamin Baumgartner (HC Davos, Švaj.)
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu bratislavskej skupiny B medzi Rakúskom a Českom. Stretnutie sa začne o 16:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo