Bratislava Capitals Banská Bystrica ONLINE prípravný zápas hokej dnes

8. 8. 2019 |
 

HC Bratislava Capitals, HC Banská Bystrica, online prenos, prípravný zápas, hokej, dnes. Online prenos dnešného prípravného hokejového zápasu HC Bratislava Capitals vs HC Banská Bystrica štartuje dnes od 19:15.

Na snímke sprava Daniel Brejčák (Poprad) a Éric Faille (Banská Bystrica) počas tretieho zápasu semifinále play off hokejovej Tipsport ligy HK Poprad - HC'05 iClinic Banská Bystrica v Poprade 27. marca 2019. FOTO TASR – Oliver Ondráš

HC Bratislava Capitals, HC Banská Bystrica, online prenos, prípravný zápas, hokej, dnes. Online prenos dnešného prípravného hokejového zápasu HC Bratislava Capitals vs HC Banská Bystrica štartuje dnes od 19:15.

Bratislava Capitals Banská Bystrica ONLINE prípravný zápas hokej dnes od 19:15

Hokejový klub HC Bratislava bude od sezóny 2019/20 vystupovať pod názvom Bratislava Capitals. Dnes na hráčov klubu, ktorý má ambíciu postúpiť do Tisport ligy čaká trojnásobný slovenský majster z Banskej Bystrice. Prípravný zápas začína od 19:15.

Vedeniu Capitals sa podarilo zložiť veľmi zaujímavý káder, ktorý by bol konkurencieschopný aj v najvyššej súťaži. Okrem finančnej stránky, rozpočet na platy na celú sezónu je do 500.000 eur, motivovali hráčov aj jasnou víziou.

"Dokázali sme zostaviť slušný tím, v bránke bude jednotka Peter Hamerlík, v obrane je dostatok fyzických i kreatívnych hráčov a bude vzbudzovať rešpekt na prvoligových ihriskách. Veľmi kvalitný je aj útok. Veríme, že sa nám podarí dosiahnuť to, čo od týchto hráčov očakávame," uviedol Koval s tým, že káder by sa v priebehu roka už nemal výraznejšie meniť. "Som rád, že sa nám podarilo poskladať takýto tím a myslím si, že by mohol pritiahnuť dostatok fanúšikov na tribúny."

V hre je aj istá forma spolupráce s trojnásobným šampiónom Tipsport ligy Banskou Bystricou. "Nepôjde o farmársku spoluprácu, ale keďže pôsobím tu aj v Bystrici, dá sa predpokladať, že niečo vznikne. Napríklad, že by sme dali mladším hráčom z Bystrice šancu vyskúšať seniorský hokej v Bratislave," uviedol Koval.

Medzi lídrov tímu by sa mal zaradiť Marek Slovák. Tridsaťročný center odohral uplynulé roky prevažne v rodnej Nitre, s ktorou získal dva ligové tituly. Po sezóne sa mu však skončila zmluva, na predĺžení sa nedohodol a tak sa rozhodol pomôcť novému bratislavskému projektu.

"Chcel som stáť pri niečom novom, pri niečom, čo sa tvorí a môže byť veľké. To bola prvá myšlienka, ktorá mi napadla. Samozrejme, presvedčili ma aj ľudia, ktorí sú vo vedení. Sú to profesionáli, s Dušanom Pašekom som hrával, poznám ho niekoľko rokov a o to bolo jednoduchšie rozhodovanie. Je to výzva a ja mám rád výzvy," povedal pre TASR.

Prípravný hokejový zápas 

HC Bratislava Capitals vs HC Banská Bystrica -:-, online prenos a výsledok dnes od 19:15

 

 

HC Bratislava Capitals
6 : 3
(2:1, 1:2, 3:0)
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 11. Lukáčik, 18. Varga Ró., 35. Hudec, 44. Slovák (Sloboda), 46. Sloboda, 52. Šalka – 2. Hrnka (Ďatelinka, Šoltés), 22. Hickmott (t.s.), 34. Biro (Hrnka).
HC Bratislava Capitals:
HC 05 iClinic Banská Bystrica:
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:01 B. Bystrici sa podarilo vyhodiť puk až za súperovu bránu, v snahe zaútočiť sa domáci tím vystavil ofsajdu.
58:24 Domáci tím kombinuje v útočnom pásme, z pravej strany z prvej zakončoval Buc, ale strela mu vôbec nesadla.
57:45 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Biro – 2 min., podrazenie).
57:22 dôležité Sloboda je pri chuti! Z pravého kruhu nastrelil tyčku!
56:59 Kalináč sa dral dopredu, ale proti presile neuspel.
56:20 Domáci založili útok, ktorý zakončoval Smolka, ale jeho strela bola zrazená mimo brány.
55:23 Výborne Buc v strednom pásme, zneškodnil útok hostí, domáci majú sľubný náskok, podľa obrazu hry to vyzerá, že to zvládnu a dnešný zápas vyhrajú. Nechajme sa ale prekvapiť, čo nám ešte B. Bystrica ukáže.
53:45 Vôbec sa nehrá v rukavičkách, hráči si nič nedarujú. B. Bystrica síce mala útočné pásmo, no má problém dostať sa do väčšej šance.
52:38 Po strele T. Vargu Gajan chvíľu nevedel, kde má puk, ten skončil pod ním, hra je prerušená.
51:38 Southorn mohol znížiť, strieľal z ľavého kruhu, ale Hamerlík vykorčuľoval z brány a zmenšil mu strelecký uhol.
51:06 gól HC Bratislava Capitals dáva gól! Vyhrané buly, prihrávka na krídlo, strela ŠALKU a gól! Aké jednoduché. Bratislava – B. Bystrica 6:3.
51:03 Domáci hrajú kompaktne, B. Bystrici príliš veľa nedovoľujú.
49:52 dôležité Prečíslenie domácich 2 na 1, Surovka však trafil len presúvajúceho sa gólmana hostí.
49:42 Hickmott vyslal puk na bránu, nik ho ale netečoval, ľahká práca pre Hamerlíka.
Oddychový čas domácich.
49:11 Po prihrávke Ďatelinku strieľal Gabor, ale jednalo sa len o propagačnú strelu, ktorej chýbali potrebné parametre.
48:06 Rad je na B. Bystrici, ktorá musí niečo vymyslieť, aby sa dotiahla na svojho súpera. Domácim sa ale teraz celkom dobre darí kaziť hru.
46:00 gól HC Bratislava Capitals dáva gól! KAROL SLOBODA zvyšuje už na 5:3! Nepáral sa s pukom a zblízka zavesil.
45:34 Smolka vystrelil, ale jeho projektil mieril len do stredu brány, ľahká práca pre Gajana.
45:16 Traja proti trom, ale Hrnka napokon len odovzdal puk a išiel striedať.
43:48 gól HC Bratislava Capitals dáva gól! MAREK SLOVÁK bol adresátom presnej prihrávky a z prvej rozvlnil sieť! Domáci sa dostávajú do vedenia 4:3.

Asistencia: Karol Sloboda
41:54 Od mantinelu vystrelil Mihálik, Hamerlík všetko videl, ale musel prerušiť hru, keďže pred bránou boli hráči pripravení na dorážku.
41:28 Hickmott to skúsil, tečovaný puk skončil nad bránou.
41:03 Danišovský nepustil do pásma Šoltésa, videli sme útoky na oboch stranách, zatiaľ bez zakončenia.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Veľmi dobrý hokej pokračoval aj v prostrednej tretine, ktorú v pomere 2:1 vyhrala Banská Bystrica. Na tabuli svieti skóre 3:3 a pred treťou tretinou je všetko otvorené.

Tretia tretina sa začne o 20:54.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:40 Šoltés odovzdal puk Ďatelinkovi, ktorý zakončoval z uhla, Hamerlík pozorný.
38:35 dôležité Slobodovo nahodenie ešte tečoval jeden z domácich a Gajan mal veru čo robiť, aby strelu zneškodnil, pretože vôbec nič nevidel, takmer mu puk prešiel pomedzi betóny.
38:08 Ľahká strata puku znamenala šancu pre B. Bystricu, no jej hráčom sa nepodarilo pretlačiť puk za Hamerlíkov chrbát.
37:52 Domáci sa čoraz častejšie dostávajú pod tlak vo vlastnom obrannom pásme.
36:51 Zakázané uvoľnenie Bratislava Capitals, hra sa sťahuje pred Hamerlíka.
36:06 Kalináč urobil v útočnom pásme veľa práce, prihral na modrú, odkiaľ ešte prišla prihrávka na ľavú stranu, zrazenú strelu chytá Gajan.
34:24 gól HC Bratislava Capitals dáva gól! Šesť sekúnd stačilo bratislavskému tímu, aby využil presilovú hru. Vyhrané buly, rýchla prihrávka, strela DENISA HUDECA a puk končí za Gajanovým chrbtom!
34:18 Holovič išiel sám na bránu a bo podrazený. B. Bystrica ide do štyroch.
33:38 gól Banská Bystrica dala gól!
MAREK BIRO len nahadzoval slabý puk na bránu, no Hamerlík mávol lapačkou do vzduchu a na jeho prekvapenie puk končí v hornom rohu brány!

Asistencia: Tomáš Hrnka
33:18 Hickmott obkrúžil bránu, nabil na modrú Ďatelinkovi, ten bránu netrafil.
32:04 Domáci majú problém s rozohrávkou, musia sa brániť. Puk však vypichol Slovák, korčuľoval na bránu, zozadu ho stíhal brániaci hráč a tak Slovák nezakončil presne.
31:29 Hostia sa ubránili a v druhej tretine sú lepším tímom.
30:17 Bratislavskí hráči veľmi dobre vykombinovali obranu súpera, zakončoval Ró. Varga, ale gól sa mu streliť z pravej strany nepodarilo.
29:29 Domáci presilovku nehrajú dobre, Kabáč ohrozil bránu aj v oslabení.
28:56 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Žiak – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest za napadnutie hlavy a krku).
27:45 Lamper to zobral na seba, predviedol individuálnu akciu, no vo finálnej fáze nabral puk na hokejku a ten tak končí vysoko nad.
27:12 dôležité Hickmott nastrelil puk red bránu, kde ho jemne usmernil Tamáši a bola z toho veľká šanca B. Bystrice! Následne ešte od modrej tvrdo pálil Southorn, no Hamerlíka neprekonal.
26:32 Prekvapivá strela Ďatelinku z veľkého uhla, pred bránou bolo husto, ale Hamerlík si našiel cestu k puku a hru prerušil.
26:17 Vylúčenie v tíme HC Bratislava Capitals (Sloboda – 2 min., držanie).
26:06 Banská Bystrica dlho kombinovala v útočnom pásme, ale do zakončenia sa nedostala vinou nepresnej prihrávky. Na druhej strane Sloboda prihrával, zakončoval z prvej Buc, Gajan po dobrom zákroku prerušil hru.
24:31 Bystričania boli s pukom pri mantineli, hráči Bratislavy im nedali dýchať a zobrali im puk.
23:31 Menší náznak šarvátky, ale situácia sa rýchlo upokojila.
23:01 Domácim prechod do útoku nevyšiel a tak sa musia brániť. Pri druhom pokuse sa dostali do ofsajdu.
22:22 Pekná akcia Bystričanov na jeden dotyk, koncovka však bola ľahko čitateľná, Hamerlík bez problémov zasiahol.
21:25 gól Banská Bystrica dala gól!
HICKMOTT to urobil rutinérsky, chladnokrvne trafil priestor medzi betónom a vyrážačkou Hamerlíka!
21:22 dôležité Kabáč dostal prihrávku do jazdy, korčuľoval sám na Hamerlíka, no neprekonal ho bekhendom! Bo pri tom faulovaný a uvidíme trestné strieľanie!
20:46 Prvá strelu druhej tretiny vyslal domáci tím, konkrétne T. Varga, ale Gajan mal odkrytý výhľad a bez problémov zasiahol.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
B. Bystrica sa ujala vedenia zásluhou Hrnku, no domácim sa vývoj zápasu podarilo otočiť zásluhou Lukáčika a Róberta Vargu. Sledujeme zaujímavý zápas, je sa neustále na čo pozerať.

Druhá tretina sa začne približne o 20:02.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:13 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – krosček).
18:45 B. Bystrica sa po inkasovanom góle zdravo nasrdila a mala na hokejke vyrovnanie, no aj dávku smoly, Bratislava sa ubránila.
17:55 gól HC Bratislava Capitals dáva gól! Veľmi pekná rýchla akcia domáceho tímu končí gólom! RÓBERT VARGA dostal prudkú prihrávku k ľavej žŕdke a nekompromisne zavesil! Brankár sa už nestihol presunúť.
17:37 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min.).
17:24 Domáci nešťastne prišli o puk za vlastnou bránou, no Kabáč nedokázal ich chybu potrestať, zblízka prestrelil bránu.
16:32 Hostia sa motali s pukom pri mantineli, až oň napokon prišli.
15:40 Hostia sa až v druhej polovici presilovky usadili v útočnom pásme, pálil Lamper, no nepochodil.
14:50 dôležité Veľká šanca domáceho tímu, Hudec však z blízka nedokázal pretlačiť puk za bránkovú čiaru!
14:29 Vylúčenie v tíme HC Bratislava Capitals (Buc – 2 min., podrazenie).
14:02 dôležité Buc nabil voľnému T. Vargovi, pred ktorým zívala poloprázdna brána, no Varga ju z prvej netrafil!
13:44 Hrá sa svižný hokej, hra sa prelieva zo strany na stranu.
12:41 B. Bystrica sa dostáva do šancí aj v oslabení, s tečovaným pokusom si brankár poradil.
11:48 Lamper dostal puk do jazdy a spoza hráča vystrelil, ohrozil domáceho gólmana.
11:32 T. Varga strieľal z prvej, no bránu minul. Prvú tretinu sprevádza množstvo vylúčení, uvidíme ďalšie góly?
11:10 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – hákovanie).
10:25 gól HC Bratislava Capitals dáva gól! LUKÁČIK zachytil puk v útočnom pásme, otvoril sa mu priestor na osi klziska a z medzikružia prestrelil gólmana hostí!
09:48 Tvrdú strelu od modrej tečoval T. Varga, brankár pozorný. Domáci sa držia neustále v útočnom pásme, no gól sa im zatiaľ streliť nepodarilo.
09:05 Holovič to skúsil individuálne, bekhendom však minul bránu. Následne to dostal na strelu z prvej a trafil do lapačky, pekný moment.
08:22 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min.).
07:05 dôležité Šalka zakončil veľmi nebezpečne po ľade, brankár Bystrice zasiahol pravým betónom, následne sa iný hráč dostal k dorážke, no hosťujúceho gólmana neprekonal!
06:25 Tečovaný pokus do brány neprešiel, domáci pridali na aktivite.
06:15 Bratislava sa drží v útočnom pásme, Danišovský zabojoval za bránou, napokon sa ku koncovke dostal Holovič a získal buly v útočnom pásme.
05:00 Slovák preveril pozornosť gólmana strelou z ľavého kruhu, brankár mal odkrytý výhľad a zapisuje si úspešný zákrok.
03:45 Bača len nahodil puk za súperovu bránu a odchádza striedať. B. Bystrica je od úvodu aktívnejším tímom.
03:01 Capitals sa snažili zaútočiť, no zastavil ich verdikt čiarového rozhodcu, píska sa ofsajd.
01:15 gól Banská Bystrica dala gól!
Šoltés sa preštrikoval cez viacerých hráčov, prihrával na druhú stranu Ďatelinkovi, ktorý našiel pred bránou voľného TOMÁŠA HRNKU a ten otvára skóre zápasu!

Asistencie: Ivan Ďatelinka, Dávid Šoltés
00:39 Na ľade je viac priestoru, za modrou čiarou zakončoval domáci tím, gólman si so strelou hravo poradil.
00:21 Vylúčenie v tíme HC Bratislava Capitals (2 min. – nedovolené bránenie).
00:14 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – sekanie).
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Kolotoč prípravných zápasov sa pomaly ale isto roztáča a nová sezóna klope na dvere.

Bratislavský celok, ktorý ešte donedávna pôsobil ako HC Bratislava, mení svoj názov na Bratislava Capitals. Klub prešiel tzv. “rebrandingom” a okrem nového názvu bude mať aj nové logo. Na súpiske sa objavuje viacero známych mien, ako napr.: Peter Hamerlík, Karol Sloboda, Lukáš Bohunický, Marek Slovák, Dávid Buc, Marcel Holovič či Eric Selleck. Tím povedie trénerské duo Peter Oremus, Michal Hudec.

Banská Bystrica vstupuje do hokejovej sezóny 2019/2020 ako úradujúci majster SR. Vyhrať titul sa jej podarilo už tretíkrát po sebe.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.