Brankár VSS Košice Matúš Ružinský: Ubezpečovali nás, že všetko dobre dopadne

15. 6. 2017 |
 

Matúš Ružinský prestúpil z Banskej Bystrice do Košíc, keď mal sedemnásť rokov. V aktuálnej sezóne patril dvadsaťpäťročný brankár k oporám FC VSS Košice.

Na snímke z pokutového kopu prekonaný Matúš Ružinský, brankár MFK Košice v zápase 3. kola Fortuna ligy medzi  MFK Košice a ViOn Zlaté Moravce v Košiciach 27. júla 2014. FOTO TASR

Prečítajte si aj

FC VSS Košice napokon podal prihlášku do Fortuna ligy

Ako a od koho ste sa dozvedeli o tom, že futbal v Košiciach definitívne končí? Aká bola vaša reakcia?

"Ak mám byť úprimný, tak z médií. Viac menej jediný, kto z nás komunikoval s vedením, bol náš František Vancák, ktorému to tak avizoval Marcel Podolák (brat prezidenta klubu). Ten mu povedal, že na 99 percent bude koniec všetkého, ak sa nestane zázrak. Inak všetko bolo viac menej z médií a od známych z Košíc. Jaroslav Kolbas potom zavolal trénerovi, ktorý bol s prezidentom a ten mu oznámil definitívne, že je koniec. Z klubu žiadna komunikácia nebola."

V poslednom ligovom zápase ste podľahli Skalici, no napriek tomu ste po zápase oslavovali prvé miesto v druhej lige. Verili ste, že sa situácia v klube pohne a Košice sa vrátia do Fortuna ligy ?

"Oslavovali sme už po domácom zápase so Sereďou. Vedeli sme už, že nás Nitra ani Skalica nemôže predbehnúť. V Skalici to už bolo uvoľnené, no snažili sme sa uhrať čo najlepší výsledok. Aj keď sa nevyhralo, pohár sme dostali a čakali sme už len, ako sa to celé vyvinie, čo sa týkalo licencie. Vedeli sme, že to nebude ľahké, no ubezpečovali nás, že všetko dobre dopadne."

Aká bola situácia v klube v druhej časti sezóny? Má klub voči vám vyplatené všetky požiadavky?

"Čo sa týka druhej fázy, nezačala sa ideálne. Trénovalo nás len zopár, na tréningy sme chodili do Moldavy rovnako ako aj Lokomotíva Košice, takže sme sa striedali na ihrisku. Podmienky už dlhšiu dobu neboli bohvieaké, no nás to neodradilo. Čo sa týka peňazí, tak nám prišla novembrová a niekomu decembrová výplata, tréneri máju o 1-2 výplaty menej, to počítam celkovo s omeškaním. A ak sa ma opýtate ako sme mohli z toho vyžiť, tak vám odpoviem, že ťažko, veľmi ťažko."

Dálo sa futbalom v Košiciach uživiť, alebo ste sa popri tom venovali nejakej práci?

"Keby všetko chodilo ako malo, tak sa dalo a v poriadku, no ako som už spomínal, neplatili nám pravidelne a ak ste sa chceli futbalu venovať naplno tak, aby ste napredovali a snažili sa predať niekde inde tak, na prácu čas veľmi nebol. Tréningy sme počas sezóny mali každý deň len raz, no v príprave to bolo dvojfázovo, takže na prácu by čas nebol. Aspoň, že tréner bol zhovievavý a študenti sa mohli venovať aj škole."

Do Košíc ste prestupovali z Banskej Bystrici v sedemnástich rokoch, spomínate si na svoje začiatky, vtipné príhody a najkrajšie okamihy?

"Jasné, že si pamätám na svoj príchod. Nikoho som tu nepoznal, prišiel som ako Stredoslovák na východ a znace jak še na vychodze hutori (smiech). Zvykol som si v pohode, našiel som tu kopec priateľov a dobrých ľudí, ktorí mi nie raz pomohli. V Košiciach som strávil kus svojho života a neľutujem to. Ľudia tu mi dali vela a za veľa som im vďačný. Takéto veci by sa v druhom najväčšom meste na Slovensku, s takou futbalovou históriou nemali stať. Obzvlášť, keď sú Košice hlavným mestom športu, zaujímalo by ma akého športu. Medzi najkrajšie okamihy jednoznačne patria dvíhanie pohára za výhru v Slovnaft Cupe a, samozrejme, prvé miesto v druhej lige."

Vedeli by ste nám povedať, kam sa bude uberať vaša ďalšia kariéra? Evidujete už nejaký záujem klubov?

"Ťažko povedať, čo bude ďalej. Sotva sa spamätávam z toho, čo sa stalo. Budem musieť začať spolu s mojím agentom niečo hľadať, ale s tým som nerátal. Verím, že čim skôr niečo nájdem, aby som čím skôr zabudol na túto aféru a začal sa naplno venovať svojej robote, ktorou dúfam ešte dlhšiu dobu bude len futbal."

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo