Bitky, kukláči aj horiaca tribúna. Pozrite si archívne fotky z derby Slovan - Trnava

9. 3. 2015 |
 

V utorok je na programe ďalšie derby medzi Slovanom a Trnavou. Takto to vyzeralo počas ich zápasov v minulosti.

BRATISLAVA. V utorok je na bratislavských Pasienkoch na programe náslávnejšie slovenské derby - zápas Slovana Bratislava so Spartakom Trnavom. Roky púta nielen športovými výkonmi, ale aj rivalitou fanúšikov.

Vybrali sme tie najlepšie agentúrne fotografie, ktoré zachytávajú tento výnimočný zápas.

Útočníka Slovana Jozefa Majoroša (uprostred) vo vzdušnom súboji s brankárom Trnavy Kamilom Suskom (hore) sledujú ďalší hráči oboch mužstiev počas zápasu posledného, 30. kola futbalovej MARS Superligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 29. mája 1999 na štadióne Tehelné pole v Bratislave.

Foto: Rudolf Bihary - TASR

 

Mladí fanúšikovia Slovana sa zabávajú pálením vlajky večného rivala Spartaka Trnava, ktorú predtým aj za cenu utŕžených kopancov získali v sektore určenom pre fanúšikov hostí počas zápasu posledného, 30. kola futbalovej MARS Superligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 0:1 29. mája 1999 na štadióne Tehelné pole v Bratislave. Slovan napriek prehre získal 4. titul majstra Slovenska.

Foto: Rudolf Bihary - TASR

 

Zápas I. ligy 25. kola Slovan Bratislava - Spartak Trnava sa odohral 12. apríla 2003 v Bratislave. Na snímke Róbert Vittek (uprostred) zo Slovana pri jednom zo streleckých pokusov. Vľavo sa prizerá Trnavčan Andrej Filip.

Foto: Vladimír Benko - TASR

 

Futbalisti Spartaka Trnava privítali 18. novembra 2006 na domácom trávniku v zápase 21 .kola Corgoň ligy súperov z tímu Slovan Bratislava. Na snímke vpravo dohliadajú na priebeh policajti. 

FOTO TASR - Štefan Puškáš

 

Na snímke fanúšikovia FC Spartaka Trnava, ktorých polícia tlačí na vyznačenú cestu na štadión Tehelného poľa pred futbalovým stretnutím ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 22. marca 2008 v Bratislave.

FOTO TASR - Pavel Neubauer

 

Na snímke druhý gól v sieti Slovana v stretnutí 22. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase Slovan Bratislava - Spartak Trnava 22. marca 2008 v Bratislave. Vľavo nešťastný slovanista Peter Černák, z gólu sa teší Trnavčan Vladimír Kožuch (uprostred) a Kamil Kopúnek (vpravo). 
FOTO TASR - Pavel Neubauer

 

Na snímke fanúšikovia Spartaka Trnava prichádzajú špecialným vlakom na bratislavskú stanicu Nové Mesto pred začiatkom zápasu 19. kola futbalovej Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - Spartak Trnava 8.apríla 2009.

FOTO TASR - Tomáš Halász

 

Na snímke hráči Spartaka Trnava si kryjú hlavy pred kameňmi fanúšikov domáceho ŠK Slovan Bratislava pri odchode do kabín po skončení dohrávky 19. kola futbalovej Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - Spartak Trnava.

FOTO TASR - Tomáš Halász, 8. apríl 2009

 

Dohrávka 25. kola Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave 28. marca 2010. Po skončení zápasu na tribúne hosťujúcich fanúšikov bratislavského Slovana vypukol požiar.

FOTO TASR - Štefan Puškáš

 

Na snímke skupina trnavských fanúšikov v hľadisku v predohrávke 19. kola jarnej časti futbalovej Corgoň ligy FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava, 25. februára 2011 v Trnave.
FOTO TASR - Pavel Neubauer

 

Nervózny záver zápasu 11. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy 2013/2014 Spartak Trnava - Slovan Bratislava v Trnave v sobotu 21. septembra 2013. Na hracej ploche sa strhla šarvátka, do ktorej sa zapojili viacerí hráči z oboch mužstiev, čo rozhodca odmenil žltými kartami pre Procházku (Trnava) a Bagayoka (Slovan).

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo