Bilbao má superpohár. Barca prišla o šancu aj pre Piqueho červenú

18. 8. 2015 |

Barcelonu poslal do vedenia Messi, ďalšie tri góly potrebné na predĺženie sa jej však už nepodarilo streliť.

BARCELONA. Futbalisti Athletica Bilbao získali po 31-ročnej prestávke španielsky Superpohár. V pondelňajšom odvetnom zápase remizovali na ihrisku úradujúceho majstra FC Barcelona 1:1 a keďže na domácom štadióne minulý piatok triumfovali 4:0, tešili sa z trofeje.

Zverenci trénera Ernesta Valverdeho sa vo štvrtok 20. augusta o 20.15 predstavia v Žiline v prvom zápase play off Európskej ligy proti domácemu MŠK.

V nedeľu 23. augusta čaká Baskov ďalšia konfrontácia s Barcelonou v úvodnom kole nového ročníka Primery División.

Pique dostal červenú kartu za opätovné protesty čiarovému rozhodcovi.

Španielsky Superpohár - 2. zápas:

FC Barcelona - Athletic Bilbao 1:1 (1:0)

Góly: 43. Messi - 74. Aduriz, Rozhodoval: Carballo, ŽK: Pedro - Bovedo, Eraso, Aduriz, Etxeberia,

ČK: 56. Pique - 86. Sola

Barcelona: Bravo – Alves, Mascherano, Piqué, Mathieu – Rakitič (68. Ramirez), Busquets, Iniesta – Messi, Suárez, Pedro (68. El Haddadi)

Bilbao: Iraizoz – De Marcos, Etxeita (67. Elustondo), Laporte, Balenziaga – Gurpegui, Etxebarria (83. Rico) – Bovedo, Eraso, Susaeta – Aduriz (80. Sola)

Prvý zápas: 0:4, Bilbao získalo španielsky Superpohár