Biatlon stíhačka žien 10 km Oberhof ONLINE Kuzminová Fialková dnes

12. 1. 2019 |
 

Stíhačka, ženy, biatlon, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, 10 km, Oberhof. Online prenos dnešných pretekov štartuje od 12:45.

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková. FOTO TASR/AP

Stíhačka, ženy, Oberhof, 10 km, biatlon, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková. Online prenos štartuje rovnako ako dnešné preteky od 12:45.

Biatlon stíhačka žien 10 km Oberhof online prenos Kuzminová Fialková dnes od 12:45

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová si vo štvrtok pripísala v tejto sezóne už piate umiestenie v top desiatke. V šprinte 4. kola Svetového pohára skončila na 7,5 km trati v nemeckom Oberhofe na siedmom mieste, 30,3 sekundy za víťaznou Taliankou Lisou Vittozziovou.

Druhé miesto si vybojovala Francúzka Anais Chevalierová (+5,3) a tretie Švédka Hanna Öbergová (+15,0). Z ďalších Sloveniek obsadila Paulína Fialková 21. miesto (+1:05,4), 23. bola Ivona Fialková (+1:06,9) a 88. Terézia Poliaková (+3:13,9). V priebežnom hodnotení SP vedie aj naďalej Talianka Wiererová pred P. Fialkovou.

Na štvrtkový šprint nazvezuje dnešná stíhačka žien na 10 kilometrov.

Oberhof pripravil vo štvrtok pre viaceré biatlonistky dramatické chvíle a nevyhli sa im ani Slovenky. Anastasia Kuzminová bola nespokojná, pretože ju dve chyby na strelnici pripravili o pódium. "No nepotešili ma," povedala pre RTVS a dodala: "V podstate už aj ten nástrel nebol ideálny, trval mi príliš dlho. Ťažko určiť, prečo som terčíky netrafila, no mrzia ma veľmi. Na Oberhof som mala z vlaňajška pekné spomienky, všetko bolo v poriadku, na trati však pomalý sneh príliš brzdil a dosť som sa musela vytrápiť."

Tréner a manžel Daniel Kuzmin verí, že strelecky Nasťa všetko doladí a optimálne sa nasmeruje na vrchol sezóny, majstrovstvá sveta: "Tie dve nepresné rany boli dosť stresujúce, inak dobre bežala, no ťažko sa už mohla prepracovať na pódiové umiestenie. Možno po víťazstve V Novom Měste na Moravě priveľmi chcela tento úspech zopakovať."

Biatlon stíhačka žien 10 km Oberhof online prenos Kuzminová Fialková dnes od 12:45

Paulíne Fialkovej sa konečné umiestenie po prenikavých predchádzajúcich výsledkoch málilo. "Na trati to nebolo príliš dobré, streľba ležmo ma však povzbudila a ja som zo všetkých síl bojovala. Trať bola náročná, s pomalým snehom, bohužiaľ potom prišli dve chyby v stojke."

Ivona Fialková ukázala podobný výkon ako jej sestra Paulína a takmer ju zdolala. "Som spokojná, streľba bola priemerná, na stojke mi zafúkalo viac a ja som sa snažila stratu dohnať. Tá trať bola naozaj komplikovaná, ťažký sneh a zjazdy ma prekvapili, Oberhof som predtým nepoznala." Trénerka sestier Fialkových Anna Murínová udeľovala pochvalu tentoraz iným pomerom: "Ivona si ju naozaj zaslúži. Tri naše biatlonistky spojilo to spoločné, odstrelili si pekné umiestenia, keď zhodne zastrieľali s dvoma chybami."

 

 

Aktualizuj online prenos
Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť pri sledovaní priameho textového prenosu zo stíhačky žien a prajem ešte pekný zvyšok soboty.

Do čítania, priatelia!
Poradie v cieli:

1. Lisa Vittozziová (ITA) 32:32,9 (2 trestné kolá)

2. Anastasia Kuzminová (SVK) + 14,5 (4)
3. Anaïs Chevalierová (FRA) + 27,9 (5)

4. Anais Bescondová (FRA) + 36,2 (4)
5. Dorothea Wiererová (ITA) + 37,4 (3)
6. Franziska Preussová (GER) + 54,7 (2)
7. Susan Dunkleeová (USA) + 1:01,2 (5)
8. Hanna Öbergová (SWE) + 1:03,2 (5)
9. Denise Herrmannová (GER) + 1:03,2 (4)
10. Iryna Krjuková (BLR) + 1:17,4 (4)
...
32. Paulina Fialková (SVK) + 2:59,9 (5)
45. Ivona Fialková (SVK) + 4:09,1 (7)
Triumf zo šprintu obhájila Talianka Lisa Vittozziová pred Slovenkou Anastasiou Kuzminovou a Francúzkou Anaïs Chevalierovou.

Dôležité body do celkového poradia získala líderka svetového pohára Dorothea Wiererová, ktorá odskakuje od Paulíny Fialkovej.

Najlepšia zo Sloveniek v doterajšom priebehu šampionátu končí až na 32. mieste, jej sestra Ivona dokonca ešte o trinásť miest nižšie. Obe sestry pritom štartovali na začiatku tretej desiatky, neúspech bol položený na nepresnej streľbe.
Na trati bola najrýchlejšia Herrmannová z Nemecka, dve sekundy stratila Mäkäräinenová. Tretia bola s odstupom dvadsiatich sekúnd Kuzminová, ktorá zároveň odstrieľala ako ôsma najlepšia v celom poli.
Koniec časová značka Stíhačka žien sa práve skončila.
Cieľ České reprezentantky končia nasledovne. Dvadsiate prvé miesto patrí Eve Puskarčíkovej, Markéta Davidová štyridsiata druhá.
Cieľ Napokon zostáva v platnosti 32. pozícia pre Paulínu Fialkovú. Ivona Fialková je v cieli až štyridsiata piata a skončí tak bez bodov.
9,5 km Paulíne Fialkovej už dochádzajú sily, je tridsiata druhá, no s trochou šťastia ešte môže poskočiť o dve miesta. Jej sestra Ivona skončí bez bodov.
Cieľ dôležité Na stupni víťazov končí ešte aj Francúzka Anaïs Chevalierová, mimo "bedne" už Dorothea Wiererová.
Cieľ dôležité Nasťa Kuzminová je druhá, skvelý výkon Slovenky!
4. str Ivona Fialková vybuchla na streľbe a opúšťa ju dokopy so siedmimi trestnými chybami na 46. mieste.
Cieľ dôležité Lisa Vittozziová z Talianska víťazí v stíhačke žien na desať kilometrov systémom štart-cieľ!
9,5 km Tak nie, Kuzminová už prvá nebude. Talianka navýšila svoj náskok o sekundu a vyhrá túto stíhačku. Chevalierová striasla Wiererovú a skončí tretia.
4. str Staršia zo sestier Fialkových sa radí na 31. priečku, na Ivonu stále čakáme.
8,8 km dôležité Kuzminová na osemsto metrov stiahla šesť sekúnd a Vittozziová má k dobru už len sekúnd štrnásť!
4. str Paulína Fialková s dvomi trestnými chybami na poslednej streľbe, Slovenka bude rada za umiestnenie v tretej desiatke.
4. str dôležité Kuzminová zaostáva o dvasdať sekúnd, pretekárky za ňou strácajú rovnaký počet sekúnd na Slovenku.
4. str dôležité Skvelá správa pre Slovensko! Wiererová s Bescondovou chybujú na posledných terčoch, zatiaľ čo Kuzminová dala čistú stojku a bude druhá!
4. str dôležité Lisa Vittozziová dnes vyhrá systémom štart-cieľ, čistá posledná položka a jasné prvé miesto!
7,5 km Paulína Fialková aktuálne devätnásta, u Ivony sa nič nemení.
6,8 km Sestry Fialkové držia okrúhle miesta. Paulína dvadsiata, Ivona štyridsiata.
7,5 km dôležité Strata koncentrácie u Wiererovej, ktorá sa občerstvovala, pritom sa ale zrazila s Bescondovou a obe spadli! Z toho ťaží Nasťa Kuzminová, ktorá sa už dostala pred nich na druhé miesto. Na prvú pretekárku stráca 37 sekúnd.
6,8 km Kuzminová mierne stiahla Bescondovú, ktorá nestačila na tempo Wiererovej. Rozdiel medzi dvomi Taliankami zostáva nemenný.
3. str Ivona Fialková už nestíha, dokopy má na konte štyri chyby a je na poslednej bodovanej pozícii.
3. str dôležité Veľká škoda. Paulína Fialková zaváhala pri poslednom terči, dávala si na čas, napriek tomu zaváhala. Slovenka putuje po tretej streľbe na 22. miesto.
3. str dôležité Aj sa tak deje, Vittozziová vedie o polminútu pred Wiererovou s Bescondovou, Kuzminová stráca na túto dvojicu desať sekúnd.
3. str Nasťa Kuzminová chybovala len raz a zaradí sa za Wiererovú s Bescondovou.
3. str Opakovala sa situácia z predchádzajúcej položky, všetky súperky Vittozziovej dvakrát chybujú.
3. str Jedna chybička Vittozziovej, čo na to jej súperky?
5,5 km Talianka vo vedení evidentne stráca, stále má ale dosť komfortný náskok. Slovenky sa prebíjajú dopredu, Kuzminová na najbližšu pretekárku stráca štrnásť sekúnd.
4,8 km Kuzminová zo siedmej priečky stráca na líderku sekúnd 54, Pája Fialková stráca minútu a pol zo sedemnástej priečky. Ivona Fialková otvára tretiu desiatku.
4,8 km Chevalierová za pomoci Öbergovej sťahujú po sekunde Vittozziovú, no tých štyridsať sekúnd je naozaj priepastných.
2. str dôležité Po druhej streľbe je poradie našich reprezentantiek nasledovné. Kuzminová siedma, Paulína Fialková devätnásta a Ivona Fialková tridsiata druhá.
2. str Paulína aj Ivona Fialkové s jednou chybou. Nuž, dnes to Slovenkám nestrieľa rovnako ako vo štvrtok.
2. str Aj sa tak deje. V skupine za Taliankou chybovala každá jedna biatlonistka, Wiererová dokonca až dvakrát, Kuzminová len raz. Náskok Vittozziovej v tomto momente stále nad hranicou 40 sekúnd.
2. str dôležité Vittozziová netrafila jeden terč, no stále by to malo stačiť na priebežné prvenstvo.
3,5 km Kuzminová na tomto medzičase ôsma, Paulína Fialková devätnásta a jej sestra dvadsiata ôsma.
3,5 km Odstup druhej pretekárky sa nepatrne zmenšil, no Vittozziová stále vedie o takmer štvrť minútu.
2,8 km Sestry Fialkové sa derú poradím vyššie, no stále sú iba v tretej desiatke.
2,8 km Nasťa Kuzminová je v tejto chvíli ôsma, na líderku stráca minútu a šesť sekúnd.
2,8 km Lisa Vittozziová nasadila neskutočné tempo a vedie o 46 sekúnd pred druhou Öbergovou. Pozor si ale musíme dávať aj na už šiestu Wiererovú, ktorá od štartu poskočila o neuveriteľných osemnásť miest.
1. str Chybovali aj sestry Fialkové, obe s jedným výstrelom mimo. Paulína je dvadsiata prvá, Ivona dvadsiata siedma.
1. str dôležité To bohužiaľ platí aj pre Nasťu Kuzminovú, ktorá netrafila dva terče a prepadne sa naspäť o niekoľko miest. Je z toho priebežná deviata priečka.
1. str dôležité Vittozziová odstrieľala bezchybne a bude suverénne prvá, všetky jej súperky minimálne raz chybovali.
1. str Nasťa Kuzminová prichádza na streľbu ako tretia v poradí.
1,5 km Staršia zo sestier Fialkových stála na dvadsiatom mieste, drží sa však devätnástej Wiererovej. Posun nenastal ani u Ivony.
1,5 km Kuzminová sťahuje tri pretekárky za sebou, pri príchode na streľbu už bude minimálne na jednej úrovni s nimi.
0,8 km Paulína Fialková sa posúva o jednu priečku vyššie, jej sestra Ivona zase nižšie.
0,8 km Na prvom medzičase je Chevalierová už sekundu za Vittozziovou, Kuzminová sa dotiahla na súperky o šesť sekúnd a predbehla už aj Vitu Semerenkovú.
Štart Zo štartových brán vyrazili už aj sestry Fialkové.
Štart Siedmu pozíciu zo šprintu si dnes chystá zlepšiť Anastasia Kuzminová.
Štart Ako prvá vyštartovala Vittozziová, s päťsekundovým odstupom za ňou už aj Chevalierová.
Štart časová značka Stíhačka žien sa práve začala.
Štartová listina stíhačky žien:

1. Lisa Vittozziová (ITA)
2. Anaïs Chevalierová (FRA) +5
3. Hanna Öbergová (SWE) +15
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +18
5. Iryna Krjuková (BLR) +22
6. Vita Semerenková (UKR) +29
7. Anastasia Kuzminová (SVK) +30
8. Anais Bescondová (FRA) +31
9. Célia Aymonierová (FRA) +35
10. Susan Dunkleeová (USA) +41
11. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +44
12. Eva Puskarčíková (CZE) +49
13. Clare Eganová (USA) +49
14. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +49
15. Federica Sanfilippová (ITA) +50
16. Nicole Gontierová (ITA) +55
17. Světlana Mironovová (RUS) +58
18. Anna Frolinová (KOR) +59
19. Markéta Davidová (CZE) +1:01
20. Monika Hojniszová (POL) +1:01
21. Paulina Fialková (SVK) +1:05
22. Jevgenija Pavlovová (RUS) +1:06
23. Ivona Fialková (SVK) +1:07
24. Dorothea Wiererová (ITA) +1:08
25. Dzinara Alimbekavová (BLR) +1:09
26. Johanna Talihärmová (EST) +1:12
27. Ťia-lin Tchang (CHN) +1:16
28. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +1:17
29. Irina Starychová (RUS) +1:18
30. Irina Kručinkinová (BLR) +1:21
31. Julia Simonová (FRA) +1:24
32. Jen Čang (CHN) +1:27
33. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:28
34. Karolin Horchlerová (GER) +1:28
35. Anastasija Merkušinová (UKR) +1:28
36. Denise Herrmannová (GER) +1:29
37. Mona Brorssonová (SWE) +1:29
38. Lena Häckiová (SUI) +1:31
39. Susanna Meinenová (SUI) +1:34
40. Franziska Hildebrandová (GER) +1:38
41. Nadine Horchlerová (GER) +1:42
42. Tuuli Tomingasová (EST) +1:47
43. Baiba Bendiková (LAT) +1:47
44. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:48
45. Franziska Preussová (GER) +1:49
46. Emma Lunderová (CAN) +1:49
47. Kamila Żuková (POL) +1:53
48. Elisabeth Högbergová (SWE) +1:56
49. Karolina Pitońová (POL) +1:56
50. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) 2:00
51. Justine Braisazová (FRA) +2:00
52. Fujuko Tačizakiová (JPN) +2:03
53. Margarita Vasiljevová (RUS) +2:04
54. Hanna Solaová (BLR) +2:04
55. Alla Gilenková (MDA) +2:05
56. Rosanna Crawfordová (CAN) +2:06
57. Christina Riederová (AUT) +2:07
58. Thekla Brunová-Lieová (NOR) +2:08
59. Kinga Zbylutová (POL) +2:11
60. Valeria Vasněcovová (RUS) +2:13
Ak sa pozrieme bližšie na výsledky Sloveniek v stíhačke, tak zistíme nasledovné.

Paulína Fialková skončila dvakrát na pódiu – tretia v Pokljuke a druhá v Hochfilzene. Menej sa jej už darilo v Novom Měste, kde finišovala až na 17. priečke.

Nasťa Kuzminová v Pokljuke skončila až na 36. mieste, v Hochfilzene bola piata a v Česku skončila deviata až so šiestimi trestnými chybami. Ak sa Slovenke vydarí streľba a nebude toľko chybovať, je jednou z favoritiek na triumf.

Ivona Fialková ani Terézia Poliaková v stíhačke nebodovali. Fialková skončila v dvoch pretekoch na 51., respektíve 41. priečke. Poliaková sa do tohto typu pretekov ani nedostala.
Priebežné poradie v stíhačke:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 156 bodov
2. Paulina Fialková (SVK) 126
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 125
4. Lisa Vittozziová (ITA) 124
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 111
6. Monika Hojniszová (POL) 88
7. Iryna Krjuková (BLR) 83
8. Franziska Preussová (GER) 80
9. Anaïs Chevalierová (FRA) 78
10. Anastasia Kuzminová (SVK) 77
Škoda horšej streľby našich pretekárok, každá z nich urobila po dve chyby. Ak by Nasťa Kuzminová urobila hoci len o chybu menej, skončila by na pódiu. Na ak sa však nehrá a tak to už raz chodí.

Triumfovala na lyžiach aj strelnici bezchybná Lisa Vittozziová. O päť sekúnd za ňou skončila Chevalierová, bronzová bola Öbergová.
Konečné poradie štvrtkového šprintu:

1. Lisa Vittozziová (ITA) 22:34.6 (0)
2. Anaïs Chevalierová (FRA) +5.3 (0)
3. Hanna Öbergová (SWE) +15.0 (0)
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +18.1 (1)
5. Iryna Krjuková (BLR) +21.6 (0)
6. Vita Semerenková (UKR) +29.1 (0)
7. Anastasia Kuzminová (SVK) +30.3 (2)
8. Anais Bescondová (FRA) +30.7 (1)
9. Célia Aymonierová (FRA) +35.4 (1)
10. Susan Dunkleeová (USA) +40.8 (1)
...
12. Eva Puskarčíková (CZE) +48.8 (0)
19. Markéta Davidová (CZE) +1:00.5 (2)
21. Paulina Fialková (SVK) +1:05,4 (2)
23. Ivona Fialková (SVK) +1:06,9 (2)
63. Veronika Vítková (CZE) +2:21.9 (3)
81. Lucie Charvátová (CZE) +2:51.4 (3)
88. Terezia Poliaková (SVK) + 3:13,9 (2)
Celkové poradie SP je nasledovné. Stále vedie Talianka Wiererová pred našou Paulínou Fialkovou. Zozadu sa ale dotiahli iná Talianka – Vittozziová, ktorá dominovala štvrtkovému šprintu.

S väčším mankom už nasleduje viacero pretekárok, medzi nimi i Anastasia Kuzminová. Tá sa môže v prípade priaznivého výsledku posunúť až na štvrté miesto.

Bodový zisk si bude môcť vylepšiť aj Ivona Fialková, ktorá vo štvrtok taktiež preukázal zaujímavú lyžiarsku formu.

Do stíhačky však nenastúpi Terézia Poliaková, ktorá sa bohužiaľ umiestnila v záverečnej pätine štartového poľa šprintu.
Priebežné poradie Svetového poháru v biatlone:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 398 bodov
2. Paulina Fialková (SVK) 365
3. Lisa Vittozziová (ITA) 336
4. Anaïs Chevalierová (FRA) 281
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 280
6. Anastasia Kuzminová (SVK) 273
7. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 268
8. Monika Hojniszová (POL) 263
9. Iryna Krjuková (BLR) 259
10. Hanna Öbergová (SWE) 231
...
37. Eva Puskarčíková (CZE) 81
39. Markéta Davidová (CZE) 79
45. Veronika Vítková (CZE) 69
52. Ivona Fialková (SVK) 52
62. Lucie Charvátová (CZE) 19
71. Jessica Jislová (CZE) 10
Terézia Poliaková (SVK) – bez bodu
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo Svetového pohára v biatlone. V tomto prenose sa zameriame na stíhačku žien v nemeckom Oberhofe.

Pretek sa začne o 12:45.