Biatlon šprint 7,5 km ONLINE Kuzminová Fialková ženy Ruhpolding dnes

17. 1. 2019 |
 

Anastasia Kuzminová, Pavlína Fialková, biatlon, šprint 7,5 kilometra Rupholding. Sledujte s nami Svetový pohár v biatlone, online prenos sa začína od 14:30 hod. 

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová oslavuje v cieli víťazstvo v preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Morave 23. decembra 2018. FOTO TASR/AP

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila vo štvrtkovom šprinte žien na 7,5 km 5. kola Svetového pohára a pripísala si druhý triumf v sezóne.

V bavorskom Ruhpoldingu predviedla perfektnú streľbu i tradične rýchle nohy, v cieli mala čas 19:15,1 min a pred druhou Taliankou Lisou Vittozziovou náskok 11,5 s. Na treťom mieste skončila Švédka Hanna Öbergová (+29,1 s). Pre Kuzminovú to bol a dosiahla 15. triumf kariéry.

 

 

Biatlon Kuzminová Fialková šprint 7,5 km online prenos ženy Ruhpolding dnes od 14:30 hod

Pre slovenskú biatlonistku Anastasiu Kuzminovú sa stal Ruhpolding na jej obdivuhodnej kariére dosť zásadný. Presvedčila sa, že aj v Chiemgau aréne môže víťaziť, pretože dosiaľ v tomto bavorskom stredisku nikdy nestála na stupňoch.

Kuzminová vzbudila okolo seba veľkú úctu. "V tejto sezóne, ak bude posledná v mojej kariére, som bola sama zvedavá, či mi doprajú všetky strediská dobré umiestenie a zdá sa, že som na dobrej ceste, Oberhof a Ruhpolding mi vyšli v ústrety," spokojne skonštatovala.

"Na mojej tvári pred štartom sa nedalo nič čítať, no prekvapí vás, pred začiatkom nástrelu sa mi stalo, že som neprešla kontrolou, odpor spúšte nespĺňal predpísanú normu. Bola som trochu v strese, lebo nástrel sa už začal a ja som stále riešila zbraň. Už som v biatlone veľa rokov a takéto niečo sa mi nestalo, a trochu som sa vykoľajila. Možno aj vďaka tomu, keď som sa v novej situácii absolútne skoncentrovala, som spoľahlivo zastrieľala."

Streľba i beh v harmonickej súvislosti do seba dokonale zapadali: "Hovorí sa, že najlepšie na trati a najlepšie na strelnici sa rovná víťazstvu a ja tejto rovnici verím. No a čo s takouto formou? Budem ju udržiavať. Po 'sveťákoch' však budem musieť trochu využiť pauzu na oddych, regeneráciu, telo nie je stroj a potrebuje nielen záťaž, ale aj oddych. V marci dúfam, že chytím opäť novú vlnu. Moja regenerácia spočíva v rôznom cvičení, vo fyzioterapii a deťoch, pri nich sa doma najlepšie zregenerujem. Tu síce nie sú, ale je to údel športovca a moja veľká obeta."

Tomáš Kos, strelecký tréner Kuzminovej, je našťastnejší vtedy, keď terčíky padajú jedna radosť: "Obe čisté položky u Nasti boli potrebné, ináč sa dnes nedalo vyhrať. Aj súperky sa snažili a dobre bežali, takže kľúč k úspechu bol jasný. Nasťa už v Oberhofe v štafetách neurobila streleckú chybu, mala trochu neistý vstup do sezóny v polohe ležmo, no postupom času dostala do seba istotu a potrebuje už len si to potvrdzovať v pretekoch. Darí sa jej, podľa mňa bude istota stúpať. Treba len zdravie, to je najdôležitejšie, zachovať si pohodu, aby hlava bola stopercentne pripravená."

Biatlon Kuzminová Fialková šprint 7,5 km online prenos ženy Ruhpolding dnes od 14:30 hod

Aj Paulína Fialková rozvášnila divákov. Po prechádzajúcich výsledkoch ju diváci rešpektujú, síce 14. priečka ju úplne neuspokojila, no opäť stúpa nahor: "Myslela som si, že sa mi bude bežať lepšie, žiaľ prvé kolo naznačilo, že ešte top formu nemám, ale strelecky, s jednou chybou na ležke, môžem byť spokojná. Na jednoduchej strelnici však aj táto chybička veľmi zavážila a dosť mrzí. Nebol takmer žiadny vietor a ja neviem, kde som chybu urobila. Na stojke som sa snažila polohu ustáť, aj napriek dlhšiemu času, a mohla som v poslednom kole bojovať o nejaké sekundy. Ruhpolding u mňa vyvolal veľmi pekné chvíle a budem naň dobre spomínať. V mass pretekoch bude v nedeľu nový deň a všeličo môže byť iné."

Výkonnostná vlna má u Paulíny Fialkovej zaujímavé krivky: "Možno môj tréner by vedel lepšie odpovedať prečo a lepšie to vysvetliť. Je to však prirodzené, forma kolíše a nemôžem ju neustále držať hore. Ak je to teraz horšie, možno to tak má byť, pretože majstrovstvá sveta sú až v marci. Predstavujú pre mňa hlavný cieľ, skóre vo 'sveťáku' to nie je, pokúsim sa najmä urobiť medailu na majstrovstvách sveta."

Svoje zdravie nepovažuje Paulína Fialková za stopercentné: "Možno je také 98-percentné, teda normálne, kto je tom úplne dobre, tak je úplne zdravý človek a možno by sme takého ani nenašli. V Ruhpoldingu som v minulosti absolvovala svoje prvé majstrovstvá sveta v seniorskej kategórii, bol to pre mňa veľmi silný zážitok a takisto som sa tu prvýkrát postavilo síce na malé, ale pódium, a to bol pre mňa ďalší zážitok a medzník v kariére. Takže ja to tu mám rada, dobre sa mi preteká, trate mi vyhovujú, otázna je vždy len momentálna forma."

Na nedeľné mass preteky sa Paulína Fialková teší: "Musia človeka baviť, je to jedna mela, každá chce vyhrať. Sú to preteky o skrytých intervaloch a ťukačkách, o koncentrácii a sústredenosti na čistú streľbu."

Ivona Fialková si pri nevýraznom 62. mieste posťažovala na streľbu: "Tri trestné okruhy je veľmi zlá bilancia, a to pri relatívne dobrých podmienkach. Mala som strieľať nuly a mal to byť skôr bežecký súboj. Ja som začala zle, to ma bude najviac mrzieť, pretože som si myslela, že streľba ležmo ma podrží. S dvoma trestnými kolami sa už ťažko bežalo, stojku som chcela zariskovať a prišla ďalšia chyba. Ja stále verím, že mi sínusoida vo výkonoch nakoniec dopraje práve na majstrovstvách sveta. Stanovili sme si cieľ, vrchol sezóny bude šampionát a u mňa aj majstrovstvá Európy. Tam by som sa chcela pred 'svetom' naladiť."

Aktualizuj online prenos
My tak môžeme konštatovať pre Slovensko výbornú správu. Anastasia Kuzminová vyhráva šprint v Ruhpoldingu pred Taliankou Vittozziovou a Švédkou Obergovou. V poradí celkového bodovania sa dostáva už na štvrtú pozíciu, hneď za Paulínu Fialkovú. Tá dnes skončila na štrnástom mieste.
6,7 km Čaká sa už len na poslednú biatlonistku, ktorou je Slovinka Lea Einfaltová. Tá stráca osemsto metrov pred cieľom priepastných 4:46,7 minúty a skončí posledná.
6,7 km Na trati už len posledné štyri pretekárky, pohyb na bodoch už nenastane.
Cieľ Napokon končí domáca Herrmannová sedemnásta, na osemnástu priečku zosúva krajanku Hildebrandovú.
6,7 km Herrmannová predvádza výborný beh a dostáva sa na dvadsiate miesto. Nuž, nemecký fanúšik môže očakávať ďalší solídny výsledok.
2. str Poradie po 2. streľbe:

1. Anastasia Kuzminová (SVK) 13:17,9 (0)
2. Lisa Vittozziová (ITA) +15,6 (0)
3. Hanna Öbergová (SWE) +23,9 (0)
4. Anais Bescondová (FRA) +27,7 (0)
5. Justine Braisazová (FRA) +28,4 (0)
...
18. Paulina Fialková (SVK) +58,0 (1)
77. Ivona Fialková (SVK) +2:06,0 (3)
89. Terézia Poliaková (SVK) +2:38,3 (2)
2. str Tuuli Tomingasová z Estónska s poradovým číslom 99 mohla skončiť riadne vysoko. Škoda chyby na úplne poslednom terči, ktorá dostáva Estónku na priebežné tridsiatu priečku.
2. str Jedny z posledných ovácii pred odovzdávaním cieľ si vyslúžila Nemka Denise Herrmannová. Nebyť jej dvoch chýb, mohla sa pohybovať aj vyššie, ako len na 29. mieste.
Cieľ dôležité Ešte jeden pohľad na Teréziu Poliakovú, ktorá je už niekoľko minút v cieli. Najhoršia zo Sloveniek je až na 74. pozícii.
6,7 km Morozovová ale bežecky nestačí a prepadáva sa poradím, možno aj do štvrtej desiatky.
1. str Poradie po 1. streľbe:

1. Anastasia Kuzminová (SVK) 6:36,3 (0)
2. Lisa Vittozziová (ITA) +6,1 (0)
3. Justine Braisazová (FRA) +8,3 (0)
4. Hanna Öbergová (SWE) +8,6 (0)
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +9,3 (0)
...
38. Paulina Fialková (SVK) +37,8 (1)
92. Terézia Poliaková (SVK) +1:16,0 (1)
94. Ivona Fialková (SVK) +1:16,5 (2)
2. str S vysokým štartovým číslom sa do dvadsiatky ešte môže umiestniť Ruska Anastasija Morozovová. Inak to už také zaujímavé nebude.
Cieľ Laura Dahlmeierová to napokon stihla, finišovala deviata pred krajankou Preussovou, čím odsunula Paulínu Fialkovú na štrnástu priečku.
Štart Odštartovala už aj posledná pretekárka, bola ňou Slovinka Lea Einfaltová.
6,7 km Dalhmeierová v týchto chvíľa už od streľby výrazne stráca a bude rada, ak sa umiestni v prvej desiatke.
Cieľ Vo výsledkovej listine nájdeme za sebou tri Češky, Davidová, Vítková a Puskarčíková sú na rozmedzí 35. až 37. priečky.
Cieľ dôležité Pozrime sa na priebežné poradie. Anastasia Kuzminová prvá s časom 19:15,1, za ňou je druhá Vittozziová s mankom jedenásť a pol sekundy. Ďalšie pretekárky už stratili niečo na úrovni polminúty.

Paulína Fialková aktuálne trinásta, jej sestra Ivona je už mimo bodov na 41. mieste.
1. str Zaujímavý výsledok môže dosiahnuť pretekárka s číslom 82. Hanna Solaová z Bieloruska je siedma s dvanásťsekundovou stratou na Nasťu Kuzminovú.
2. str Vrátim sa k Preussovej, tá urobila v stojke jednu hrúbku a skončí najlepšie v druhej dvadsiatke.
2. str Do boja o stupeň víťazov sa zaradila ešte Nemka Laura Dahlmeierová. Trochu už mimo dohľadu kamier, no domáca biatlonistka stráca na tretiu Hannu Öbergovú približne osem sekúnd.
2. str Terézia Poliaková má za sebou aj druhú položku, kde minula jeden terč a pohybuje sa na konci štartovej listiny.
Cieľ Pri pohľade na Češky zisťujeme, že výkon Vítkovej by na body predsa len mohol za určitých okolností stačiť. Vítková je tridsiata prvá, hneď za ňou je Eva Puskarčíková.
Cieľ dôležité V cieli už aj tretia Slovenka, Ivona Fialková priebežne tridsiata piata s tromi chybami, čo na body stačiť nebude.
1. str Na stupeň víťazov sa bude teraz dostávať už len veľmi ťažko. Šancu ale stále má aj domáca Franziska Preussová, ktorá po prvej streľbe strácala na Kuzminovú sedemnásť sekúnd.
2. str Ivona Fialková v stoji s jednou chybou, v tomto momente stráca na body desať sekúnd a bude to už len horšie.
Cieľ dôležité No a Pája Fialková už môže oddychovať. Po streľbe za sebou nechala Dunkleeovú, Hildebrandovú i Horchlerovú a je priebežne deviata!
6,7 km Osemsto metrov pred cieľom je Pája Fialková na delenom deviatom mieste s domácom Hildebrandovou.
1. str Poliaková má už aj odstrieľané a je pre zmenu piata od konca. Ani ona, ani Ivona Fialková dnes bodovať nebudú, to je jasné.
1,7 km Zatiaľ štvrtý najhorší bežecký čas od Terky Poliakovej po kilometri a sedemsto metroch.
Cieľ Za sebou to už má aj Švédka Hanna Öbergová. Tá sa radí na priebežné tretie miesto. Za ňou v krátkom odstupe Marte Olsbuová Röiselandová, Anais Bescondová. Šiesta je Dorothea Wiererová.
4,2 km Ivona Fialková osemsto metrov pred druhou položkou až tretia od konca...
2. str dôležité Po druhej streľbe je Paulína Fialková dvanásta, no pokojne sa môže posunúť vyššie.
Cieľ dôležité Výborné, Slovenka je vo finiši prvá s časom 19:15,1! Druhá Vittozziová stratila jedenásť a pol sekundy.
2. str dôležité Streľba v stoji s nulou pre Paulínu Fialkovú, znamená to možno aj ohrozenie TOP 10!
6,7 km dôležité Osemsto metrov pred cieľom a Kuzminová vedie o desať sekúnd. To by si už mala ustrážiť.
Štart Posledná zo Sloveniek na okruhu – so štartovým číslom 58 je ňou Terka Poliaková.
6,1 km Ešte pozor, Vittozziová stiahla Nasťu o zhruba štyri a pol sekundy. Ak by to pokračovalo aj v ďalších stovkách metrov, bude to ešte tesné.
3,6 km Paulína Fialková sa drží v prvej dvadsiatke, o jej posune nahor či nadol rozhodne streľba v stoji.
1. str dôležité Ivona Fialková bola ešte horšia od sestry a dvomi chybami sa odpisuje z hry o body.
Cieľ V cieli už aj Češka Vítková. Tá urobila tri chyby, má manko takmer dvoch minút a dnes len ťažko zaboduje.
Cieľ dôležité Lisa Vittozziová urobila všetko dobre, predbehla Chevalierovú, no na Kuzminovú stačiť nebude. Talianka aktuálne prvá s hodnotou času 19:26,6.
1. str dôležité V tom zhluku sme pozabudli na Páju Fialkovú. Druhá z reprezentantiek raz chybovala a je priebežne dvadsiata.
2. str dôležité Je to jasné, atak na víťazstvo od Nasti Kuzminovej! 0+0, Slovenka je dva a pol kilometra pred cieľom prvá s časom 13:17,9, Vittozziová stráca šestnásť sekúnd!
4,2 km dôležité Nasťa Kuzminová už o pätnásť sekúnd pred Vittozziovou, dúfajme v čistú stojku od našej najskúsenejšej pretekárky!
Cieľ Anaïs Chevalierová je favoritkou možno aj na pódium, Francúzka je priebežne prvá s časom 20:01,2. O pár minút ju odtiaľ vystrnadí Vittozziová.
2. str dôležité Lisa Vittozziová dáva aj druhú nulu a ide pred Chevalierovú! S jednou chybičkou je druhý Marte Olsbuová Röiselandová. Obe pretekárky však na Talianku strácajú minimálne osemnásť sekúnd.
3,6 km Na prvom medzičase po streľbe vedie Slovenka Kuzminová už o jedenásť sekúnd pred Vittozziovou, ďalšie pretekárky strácajú pätnásť sekúnd a viac.
Štart Päť minút po Paulíne sa do boja vydala aj Ivona Fialková.
1,1 km Nie je to najrýchlejší beh, no Paulína Fialková je od Nasti pomalšia len o osem sekúnd.
6,1 km Cieľ sa blíži, Chevalierovú z prvej desiatky pretekárok nemôže ohroziť nik.
1. str dôležité Dôležitou správou taktiež je aj jedna chybička Wiererovej v ľahu. To odsúva Talianku na priebežné dvanáste miesto s polminútovou stratou na Nasťu.
1. str dôležité Je to tam! Slovenka dáva všetkých päť terčov dole a je prvá s časom 6:36,3! Kuzminová vedie pred Vittozziovou o šesť sekúnd.
1. str Nasťa už na strelnici, držme palce.
1,7 km Kuzminová vo výborne forme, po ďalších stovkách metroch je pred Vittozziovou o dve sekundy a šesť desatín.
Štart Paulína Fialková bude chcieť vylepšiť svoje výkony z Oberhofu, verme, že sa to podarí.
2. str dôležité Chevalierová beží ako o dušu, no čo je najpodstatnejšie, aj v stoji to má za nulu a ide do cieľa s časom 13:53,3!
1. str Nedarilo sa Češke Veronike Vítkovej, ktorá urobila dve chybičky a dnes s veľkou pravdepodobnosťou nezaboduje.
1,1 km Nasťa najrýchlejšia na okruhu, hoci len tesne, no je o tri desatiny pred Vittozziovou.
1,7 km Wiererová stráca osemsto metrov pred strelnicou na Vittozziovú päť sekúnd.
1. str dôležité Lisa Vittozziová potvrdila formu, keď odstrieľala bez chybičky a s časom 6:42,4 odchádza zo strelnice prvá pred Chevalierovou s náskokom jedenástich sekúnd!
Štart Svojich 7,5 kilometra odštartovala už aj Nasťa Kuzminová!
1. str Tri sekundy za časom 6:53 od Chevalierovou sa radí Nórka Anna Kistanovová, o dve sekundy bola pomalšia Jekatěrina Jurlovová-Perchtová z Ruska.
1. str Federica Sanfilippová so smolou na položke a musí ísť na dva trestné okruhy. Prvá z Talianok má po nádejnom výsledku.
Štart Vedúca pretekárka Svetového poháru v biatlone už zarezáva na snehu. Skončí dnes Dorothea Wiererová na pódiu?
1,1 km A už sa pozeráme na Vittozziovú, ktorá je na prvom medzičase prvá o tri sekundy.
1. str Favoritka Chevalierová s nulou a ide do čela o 17 sekúnd pred Pavlovovou a 23 sekúnd pred Eckhoffovou s jednou chybou.
Štart Na trati je už aj jedna z favoritiek na triumf – Lisa Vittozziová.
1,7 km Tradične dobre pripravená Eckhoffová po kilometri a sedemsto metroch je rýchlejšia od Chevalierovej o šesť sekúnd, tretia Pavlovová stráca už šestnásť.
1,1 km Prvý medzičas a na ňom Nórka Eckhoffová s časom 2:33,0.
Štart Hneď z prvej trojky štartujúcich môže byť hrozba pre stupeň víťazov. Najviac rezonuje meno Chevalierovej.
Štart časová značka Šprint žien na 7,5 kilometra sa práve začal.
Najväčšie favoritky budú štartovať hneď z úvodu. Talianky Vittozziová s Wiererovou v prvej dvadsiatke, medzi nimi i Francúzka Anaïs Chevalierová a Nórka Marte Olsbuová Röiselandová.

Ako prvá zo Sloveniek vybehne na trat Nasťa Kuzminová v čase 14:42. O päť minút neskôr ju bude nasledovať Paulína Fialková a o ďalšie štyri minúty i jej sestra Ivona. Minútu pred treťou hodinou odštartuje svoje dobrodružstvo v Ruhpoldingu i Terézia Poliaková.
Štartová listina:

1. Tiril Eckhoffová (NOR)
2. Jevgenija Pavlovová (RUS)
3. Anaïs Chevalierová (FRA)
4. Emma Lunderová (CAN)
5. Ťia-lin Tchang (CHN)
6. Veronika Vítková (CZE)
7. Federica Sanfilippová (ITA)
8. Valj Semerenková (UKR)
9. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
10. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
11. Dzinara Alimbekavová (BLR)
12. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
13. Lisa Vittozziová (ITA)
14. Vanessa Hinzová (GER)
15. Julia Simonová (FRA)
16. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
17. Lena Häckiová (SUI)
18. Emma Nilssonová (SWE)
19. Dorothea Wiererová (ITA)
20. Sari Maedaová (JPN)
21. Kinga Zbylutová (POL)
22. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
23. Aita Gasparinová (SUI)
24. Anastasia Kuzminová (SVK)
25. Susan Dunkleeová (USA)
26. Anais Bescondová (FRA)
27. Karolin Horchlerová (GER)
28. Anna Frolinová (KOR)
29. Iryna Krjuková (BLR)
30. Nicole Gontierová (ITA)
31. Hanna Öbergová (SWE)
32. Vita Semerenková (UKR)
33. Clare Eganová (USA)
34. Paulina Fialková (SVK)
35. Sarah Beaudryová (CAN)
36. Jen Čang (CHN)
37. Franziska Hildebrandová (GER)
38. Justine Braisazová (FRA)
39. Fujuko Tačizakiová (JPN)
40. Elisa Gasparinová (SUI)
41. Irina Kručinkinová (BLR)
42. Ivona Fialková (SVK)
43. Urška Pojeová (SLO)
44. Světlana Mironovová (RUS)
45. Eva Puskarčíková (CZE)
46. Mona Brorssonová (SWE)
47. Julia Schwaigerová (AUT)
48. Synnøve Solemdalová (NOR)
49. Johanna Talihärmová (EST)
50. Baiba Bendiková (LAT)
51. Emilija Jordanovová (BUL)
52. Franziska Preussová (GER)
53. Olena Pidhrušná (UKR)
54. Monika Hojniszová (POL)
55. Margarita Vasiljevová (RUS)
56. Markéta Davidová (CZE)
57. Venla Lehtonenová (FIN)
58. Terézia Poliaková (SVK)
59. Či-hi Mun (KOR)
60. Julija Džimová (UKR)
61. Asuka Hačisuková (JPN)
62. Alla Gilenková (MDA)
63. Susanna Meinenová (SUI)
64. Polona Klemenčičová (SLO)
65. Laura Dahlmeierová (GER)
66. Linn Perssonová (SWE)
67. Alexia Runggaldierová (ITA)
68. Rosanna Crawfordová (CAN)
69. Kamila Żuková (POL)
70. Célia Aymonierová (FRA)
71. Natalja Kočerginová (LTU)
72. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
73. Eniko Martonová (ROU)
74. Milena Todorovová (BUL)
75. Regina Ojaová (EST)
76. Suvi Minkkinenová (FIN)
77. Katharina Innerhoferová (AUT)
78. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
79. Anastasija Morozovová (RUS)
80. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
81. Lucie Charvátová (CZE)
82. Hanna Solaová (BLR)
83. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
84. Eun-džung Ko (KOR)
85. Megan Bankesová (CAN)
86. Anna Magnussonová (SWE)
87. Anastasija Merkušinová (UKR)
88. Desislava Stojanovová (BUL)
89. Irene Lardschneider (ITA)
90. Larisa Kuklinová (RUS)
91. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
92. Ljudmila Achatovová (KAZ)
93. Jessica Jislová (CZE)
94. Irene Cadurischová (SUI)
95. Karolina Pitońová (POL)
96. Denise Herrmannová (GER)
97. Christina Riederová (AUT)
98. Jelena Kručinkinová (BLR)
99. Tuuli Tomingasová (EST)
100. Laura Toivanenová (FIN)
101. Jurie Tanakaová (JPN)
102. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
103. Caroline Colombová (FRA)
104. Lea Einfaltová (SLO)
Priebežné poradie šprintu:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 166

2. Lisa Vittozziová (ITA) 163
3. Paulina Fialková (SVK) 142

4. Anaïs Chevalierová (FRA) 131
5. Iryna Krjuková (BLR) 123
6. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 121
7. Anastasia Kuzminová (SVK) 120
8. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 114
9. Irina Starychová (RUS) 104
10. Hanna Öbergová (SWE) 92
...
27. Eva Puskarčíková (CZE) 60
38. Veronika Vítková (CZE) 38
43. Markéta Davidová (CZE) 31
51. Ivona Fialková (SVK) 18
59. Lucie Charvátová (CZE) 12
61. Jessica Jislová (CZE) 10
Terézia Poliaková (SVK) – bez bodu
Uplynulý týždeň vyšiel zo Sloveniek vlastne iba Anastasii Kuzminovej. Dve umiestnenia v najlepšej sedmičke, z toho raz druhá priečka v šprinte. Vďaka tomu sa naša najskúsenejšia biatlonistka posunula na priebežné piate miesto celkového poradia.

Pokles zaznamenala Paulína Fialková. Tá sa umiestnila raz v tretej a raz vo štvrtej desiatke, čím prišla o druhú pozíciu za Wiererovou v celkovom hodnotení svetového pohára.

Body brala aj jej sestra Ivona. Mladšia zo sester Fialkových skončila v šprinte na 23. mieste, v stíhačke ale strelecky vybuchla a prepadla sa na 45. priečku.

Nebodovala iba posledná zo Sloveniek. Terézia Poliaková skončila v šprinte hlboko v poli porazených.
Priebežné poradie Svetového pohára v biatlone:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 438

2. Lisa Vittozziová (ITA) 396
3. Paulina Fialková (SVK) 374

4. Anaïs Chevalierová (FRA) 329
5. Anastasia Kuzminová (SVK) 327
6. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 309
7. Iryna Krjuková (BLR) 290
8. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 287
9. Monika Hojniszová (POL) 274
10. Hanna Öbergová (SWE) 265
...
35. Eva Puskarčíková (CZE) 101
41. Markéta Davidová (CZE) 79
47. Veronika Vítková (CZE) 69
54. Ivona Fialková (SVK) 32
64. Lucie Charvátová (CZE) 19
73. Jessica Jislová (CZE) 10
Terézia Poliaková (SVK) – bez bodu
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo Svetového pohára v biatlone. Po vianočnej a novoročnej prestávke zostáva biatlonový kolotoč v Nemecku. Z Oberhofu sa pozornosť sústreďuje na Ruhpolding. Ženy odštartujú tento týždeň, rovnako, ako ten minulý, šprintom na 7,5 kilometra.

Štart je naplánovaný na 14:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo