Biatlon MS 2020 naša zmiešaná štafeta nedobehla, preteky v Anterselve vyhrali Nóri

13. 2. 2020 |

Biatlon, MS, zmiešaná štafeta, Anterselva, online prenos, dnes, MS v biatlone 2020. V dnešných pretekoch zmiešaných štafiet na MS v biatlone 2020 v Anterselve vyhrali Nóri, Slováci preteky nedokončili.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková (druhá zľava) po štarte preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Morave 23. decembra 2018. FOTO TASR/AP

Biatlon MS zmiešaná štafeta Anterselva MS v biatlone 2020

Nórski biatlonisti Marte Olsbuová Roeiselandová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö na MS v Anterselve obhájili zlaté medaily v súťaži mix štafiet.

V úvodnej disciplíne šampionátu triumfovali s náskokom 15,6 s pred domácim Talianskom, bronz získali Česi (+30,8). Slovenskú štafetu v zložení Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková, Martin Otčenáš, Michal Šíma na konci tretieho úseku stiahli z trate, keď ju súperi predstihli o kolo.

Slováci nastúpili na preteky bez sestier Paulíny a Ivony Fialkových, ktoré sa šetria na piatkový šprint. Poliaková mala čistú streľbu, musela iba raz dobíjať pri ležke a Machyniakovej odovzdávala na 22. priečke s vyše dvojminútovou stratou na vedúce Nórsko. Šance na medailové umiestnenie pochovala francúzska mix štafeta, Julia Simonová totiž musela bežať trestný okruh a až päťkrát dobíjať.

Machyniaková na strelnici nadviazala na Poliakovú, jediný rezervný náboj potrebovala na stojke, no bežecky zaostala. Otčenáš prebral štafetu na 23. priečke s mankom 3:53,7 na Nórsko. Favorizovaní severania si vďaka Eckhoffovej vytvorili 11,6 s náskok pred kvartetom Česka, v tesnom závese boli Taliani.

Po treťom úseku sa náskok Nórov scvrkol na tri desatiny, Tarjei Bö totiž musel päťkrát dobíjať. Česi boli vďaka Ondřejovi Moravcovi tretí za Talianmi.

Otčenáš síce strieľal bezchybne, no pred odovzdávkou ho lídri predstihli o kolo a tak slovenskú štafetu, ktorá v tom čase figurovala na 18. priečke, stiahli z trate. O titule definitívne rozhodla posledná stojka. Johannes Thingnes Bö strieľal rýchlejšie ako Talian David Windisch a v bežeckom finiši ešte zvýšil náskok.

MS v biatlone 2020

1. Nórsko (Marte Olsbuová Roeiselandová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:02:27,7 (0+7), 2. Taliansko (Lisa Vitozziová, Dorota Wiererová, Lukas Hofer, Dominik Windisch) +15,6 (0+6), 3. Česko (Eva Kristejn-Puskarčiková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář) +30,8 (0+2),

4. Nemecko +48,2 (1+11), 5. Ukrajina +56,1 (1+7), 6. Rusko +59,4 (0+8), 7. Francúzsko +1:08,6 (1+9), 8. Rakúsko +1:39,2 (1+7), 9. Fínsko +1:39,5 (0+10), 10. Švajčiarsko +1:50,5 (2+14), Slováci preteky nedokončili