Biatlon dnes SP štafeta ženy 4x6 km Canmore ONLINE dnes

8. 2. 2019 |
 

Biatlon, štafeta, ženy, 4x6 km, Canmore. Dnešná štafeta štartuje rovnako ako náš online prenos 22:45.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková (druhá zľava) po štarte preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Morave 23. decembra 2018. FOTO TASR/AP

Biatlon, štafeta, ženy, 4x6 km, Canmore. Dnešná štafeta štartuje rovnako ako náš online prenos 22:45.

Biatlon dnes SP štafeta ženy 4x6 km Canmore online prenos dnes od 22:45

Vo vytrvalostných pretekoch 7. kola Svetového pohára biatlonistiek triumfovala v kanadskom Canmore Nórka Tiril Eckhoffová pred Češkou Markétou Davidovou (+9,8) a Taliankou Lisou Vittozziovou (+20,9). Na skrátenej 12,5 km trati v dôsledku arktického mrazu sa na ôsme miesto zaradila Anastasia Kuzminová, ktorú od víťazky delilo 1:29,4 min, 13. skončila ďalšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková (+1:54,9). V priebežnom hodnotení SP zostala po 16 pretekoch na čele Talianka Wiererová, tretia je Kuzminová a piata P. Fialková.

V teplote -10 stupňov niektoré biatlonistky nebolo ani poznať, pretože sa pred mrazom museli dôsledne chrániť. Na trať vyštartovala s číslom jedna Nemka Dhalmeierová, Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová medzi 89 štartujúcimi vybehli s 26-kou a 27-kou. V úvodných vytrvalostných pretekoch sezóny v slovinskej Pokljuke sa na stupni ocitli najvyššie Ukrajinka Džimová a za ňou Poľka Hojniszová a Češka Davidová.

Biatlon dnes SP štafeta ženy 4x6 km Canmore online prenos dnes od 22:45

Na strelnici bolo treba rešpektovať aj nápory vetra a Dahlmeierová ho na prvej streľbe presne odhadla. Menej už Fínka Mäkäräinenová s dvoma chybami v prvej položke, ktorými si časové konto zaťažila na základe upravených pravidiel 45+45 sekundami. Rovnakú bilanciu dosiahla aj v druhej 'ležke' a z popredia sa definitívne vytratila.

Aj Talianka Wiererová s druhým a tretím nepresným výstrelom v tretej položke si zahatala cestu za víťazstvom. Perfektný strelecký výkon sprevádzal Talianku Vittozziovú, no aj Češku Davidovú. Definitívne sa však usadila na čele Nórka Eckhoffová, síce s jednou chybou na strelnici, no výborným behom, ktorý jej v 28 rokoch vyniesol prvé sezónne víťazstvo a šieste v kariére.

P. Fialkovej (strelecká bilancia 0-2-1-0) i Kuzminovej (0-1-1-1) úvodná 'ležka' vyšla dokonale a na medzičase Kuzminová viedla o 6,5 sekundy pred P. Fialkovou. Druhá stojková položka už ideálna nebola, P. Fialková minula druhý a štvrtý terč, Kuzminová druhý. Pri tretej streleckej zastávke Slovenky nevybielili po jednom terči a vo štvrtej stojkovej sa Kuzminová na poslednom terči pripravila o útok na pódiové umiestenie. V bežeckých časoch patrili obe medzi najlepšie, Kuzminová so štvrtým a P. Fialková s piatym.

Biatlon dnes SP štafeta ženy 4x6 km Canmore online prenos dnes od 22:45

Olympijský areál v Canmore ukázal vo štvrtok prívetivejšiu tvár a mráz už bol znesiteľnejší. ""Pocitovo mi ani nebola zima," vyjadrila sa pre RTVS Kuzminová.

"Len pomalší sneh si vyžadoval väčšie úsilie pri odrazoch. Skončila som v desiatke, to vždy poteší, no chcela som viac. Tri chyby na strelnici neboli zlé, súperky však boli presnejšie. V treťom kole som už mala problémy s dýchaním, poslednú ranu som sa snažila veľmi trafiť, aj som ju odložila, no nevyšla mi."

Paulínu Fialkovú začiatok povzbudil. "Presne takto som si to predstavovala, aj s primeraným bežeckým tempom. Na stojke sa mi už roztriasli nohy a prišli chyby. Trochu som si pomohla v poslednej streľbe, viac som už urobiť nemohla."

Aktualizuj online prenos
CIEĽ dôležité Víťazom štafetových pretekov v kanadskom Canmore sa stáva nemecké družstvo. Laura Dahlmeierová síce chybovala na záverečnej streľbe v stoji, ale napokon prichádza do cieľa s náskokom 30 sekúnd pred Nórskom. Tretie miesto bude patriť Francúzkam.
Str. 8 dôležité Laura Dahlmeierová si poriadne skomplikovala život, keďže z prvých piatich výstrelov trikrát zaváhala. Následne sa jej neporadila jedna oprava a musí ísť do trestného kola!
Cieľ 3 dôležité Tak si to predstavte, Denise Herrmannová predviedla skvelý bežecký výkon a odovzdáva na prvom mieste s náskokom troch sekúnd pred druhým Talianskom. Jeho finišmankou je Federica Sanfilippová.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo