Biatlon dnes ONLINE šprint muži Oberhof 2021 aj so Slovákmi

13. 1. 2021 |

Biatlon, dnes, online prenos, šprint, muži, 10 km, Oberhof 2021, Slovensko, Tomáš Hasilla, Matej Baloga, Michal Šíma. SP v biatlone pokračuje v Oberhofe šprintom mužov na 10 km. Sledujte ONLINE prenos od 14:30 hod.

Michal Šima počas pretekov v biatlone. FOTO TASR/AP.

Biatlon, dnes, online prenos, šprint, muži, 10 km, Oberhof 2021, Slovensko, Tomáš Hasilla, Matej Baloga, Michal Šíma. Slovenská výprava bude chcieť napraviť reputáciu z posledného preteku mixu dvojíc, keď našich stiahli z trate.

Francúzi Julia Simonová a Emilien Jacquelin triumfovali v štafete dvojíc v rámci 5. kola Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Oberhofe. Nedeľňajšie preteky zvládli za 39:04,8 min., druhú priečku obsadili Švédi Hanna Öbergová a Sebastian Samuelsson (+38,7 s) a tretí boli Nóri Tiril Eckhoffová a Johannes Thingnes Bö (+43,9 s).

Slovákov Anetu Smerčiakovú a Mateja Balogu stiahli z trate ešte pred druhou výmenou a obsadili posledné 25. miesto.

Na úvodnej ležke sa strieľalo pomerne čisto, keď vyše polovica z pretekárok nemusela siahnuť po náhradných nábojoch. To však neplatilo o Smerčiakovej, ktorá z ôsmich pokusov sklopila len tri terče, musela ísť na dve 75-metrové trestné kolá a zaradila sa na posledné miesto.

Na predposledné strácala minútu. Nevyšla jej ani stojka, keď dobíjala dvakrát a Balogovi odovzdala s mankom 3:20,3 min. Ten síce stihol odstrieľať obe svoje položky, no keď dokončil stojku, dobehli ho najlepšie ženy, ktoré boli už na svojom druhom okruhu, a rozhodcovia ho stiahli z trate ešte pred druhou výmenou.

Po prvom úseku boli na čele čisté Simonová s Eckhoffovou, za nimi nasledovalo Švédsko, Kanada a Taliansko. Francúzi pokračovali bezchybne aj po štvrtej streleckej položke, Johannes Thingnes Bö musel v stojke dvakrát dobíjať a nabral stratu 16,4 sekundy.

Eckhoffová ju síce zmazala už na bežeckom úseku, ale potom prišiel jej skrat na stojke, keď išla až na tri trestné kolá a prepadla sa na 6. miesto. Poslednú výmenu tak absolvovali ako prví Simonová so Jacquelinom s pohodlným 30-sekundovým náskokom pred Švédskom.

Francúz si na poslednom úseku situáciu postrážil, obe položky zastrieľal čisto a prišiel si po prvé miesto. Druhí finišovali Švédi a vďaka výbornému behu vytiahol J. T. Bö Nórov na bronzovú priečku.