Barcelona vyhodila hráča pár hodín po podpise zmluvy. Kvôli Twittru

29. 12. 2015 |
 

Kvôli sexuálnym návrhom na sociálnej sieti vyhodili z tímu aj hráča v Austrálii. Športovci doplácajú na neuvážlivé aktivity na sociálnych sieťach stále viac.

 

BRATISLAVA. Najprv to vyzeralo ako tradičný futbalový príbeh splneného sna. Sergi Guardiola prišiel na skúšku do B-tímu Barcelony, trénerov zaujal a v pondelok už podpisoval zmluvu. V priebehu pár hodín sa však veci otočili o 180 stupňov.

Sociálne média predstavujú pre profesionálnych športovcov obrovské riziko, mnohí si to však stále neuvedomujú. Bežne hráči na fotky, prezrádzajúce napríklad narušenie životosprávy, doplácajú rôznymi pokutami. Tresty už neminuli mnohých z nich ani kvôli nevhodným prostorekým vyjadreniam a napríklad twitterovské podpichovačky Gerarda Piquého už ovplyvňujú aj atmosféru v španielskej reprezentácii.

Existujú však aj najextrémnejšie prípady, keď hráča kvôli nevhodnej aktivite na sociálnej sieti klub bez milosti vyhodil. Najnovšie to zažili v slávnej Barcelone.

 

Pravda či trápna výhovorka?

Hneď po oznámení podpisu zmluvy so Sergim Guardiolom na klubovom webe nahnevaní fanúšikovia upovedomili klub o tweetoch z roku 2013. Guardiola v nich pred El Clásicom urážal Barcelonu a Kataláncov. „Do toho Madrid, do pekla s Katalánskom!“ či „Messiho by som do tímu nebral, bráni ostatným spoluhráčom hrať,“ zneli statusy, ktoré hráč ešte v pondelok vymazal. Bolo však už neskoro. Barcelona zmluvu s ním, podpísanú len niekoľko hodín predtým, okamžite rozviazala.

Prečítajte si aj

Tréner dostal výpoveď cez Facebook, reakciou si získal fanúšikov

 

„FC Barcelona sa rozhodol ukončiť kontrakt so Sergim Guardiolom po tom, ako sme zistili, že uverejnil urážlivé tweety o klubu a Katalánsku,“ znelo oficiálne vyhlásenie na webe FC Barcelona.

Hráča celá situácia mrzí a reakciu vedenia chápe: „Ospravedlňujem sa Katalánsku, Barcelone a každému, koho to urazilo. Na mieste klubu by som urobil to isté,“ citoval ho denník AS.

Zároveň však trvá na tom, že je v skutočnosti len obeťou kamarátskeho žartíku. „Tweety vznikli raz po tréningu, no ja som ich nepísal. Doteraz som vôbec nevedel, že ich tam mám,“ vysvetľoval Guardiola.

Vyhadzov pár hodín po podpise zmluvy sa stal okamžite terčom internetových vtipov

 

Vyhadzov aj za perverzné fotky

Kvôli aktivite na sociálnych sieťach prišiel v júni 2014 o miesto v tíme aj Josh Bootsma z AFL, najvyššej súťaže austrálskej odnože amerického futbalu.

Bootsma bol už dlhšie problémovým členom kádra Carlton Blues. Dôveru trénera a vedenia narušil už incidentom v roku 2013, keď pri jednom z výjazdov na ihrisko súpera povedal, že má žalúdočné problémy a na zápas nemôže nastúpiť. Tvrdil, že sa cíti až tak zle, že nemôže ísť ani s tímom na zápas a musí ostať na hoteli.

Kým však jeho spoluhráči bojovali na ihrisku, on si užíval chvíle na pláži s priateľkou. Celá situácia sa napokon prevalila kvôli fotkám na sociálnej sieti, no Bootsma dostal ešte jednu šancu. Nasledujúci rok ho však klub bez váhania vyhodil po škandále s fanúšičkou v tínedžerskom veku.

 

V tom čase 21-ročný športovec sa s ňou zoznámil na sociálnej sieti a už 15 minút po zoznámení jej dával sexuálne návrhy, navyše cez aplikáciu snapchat jej posielal fotografie so sexuálnym kontextom.

Mama dievčaťa o celom prípade informovala klub a priložila aj fotky ako dôkaz. Na jednej z nich bol napríklad Bootsma odfotený vo vani od pol pása dole. Verejnosť celý prípad mimoriadne pobúril aj preto, že v tom čase bola jeho priateľka Kyla Maree Addis v deviatom mesiaci tehotenstva.

Klub konal okamžite a hráča vyhodil. „Naďalej pokračuje v podliezaní štandardov, ktoré vyžadujeme. Aj keby niečo také urobil kapitán tímu, museli by sme reagovať rovnako,“ citoval Herald Sun manažéra Carltonu Andrewa McKaya, ktorý dodal: „V posledných mesiacoch sa snažil získať si späť našu dôveru, po jeho poslednom čine to však už nebude možné.“

Bootsma sa teraz musí uspokojiť s druhou ligou v drese Peel Thunder.

Kliknite si na našu titulku, na ktorej nájdete rubriky Výrok dňa či Troll Karol Športináka.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo