Anderson sa dostal do finále Wimbledonu po najdlhšom zápase, druhé semifinále prerušili

14. 7. 2018 |

Juhoafrický tenista v najdlhšom semifinále v histórii tretieho grandslamového turnaja roka, ktoré trvalo 6 hodín a 36 minút, zdolal ako nasadená osmička Američana Johna Jsnera (9.) po päťsetovej bitke.

Juhoafrický tenista Kevin Anderson.  Foto - TASR/AP

WIMBLEDON. Juhoafrický tenista Kevin Anderson sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry vo Wimbledone. V najdlhšom semifinále v histórii tretieho grandslamového turnaja roka, ktoré trvalo 6 hodín a 36 minút, zdolal ako nasadená osmička Američana Johna Jsnera (9.) po päťsetovej bitke 7:6 (5), 6:7 (5), 6:7 (9), 6:4, 26:24. V nedeľu od 15.00 h bude bojovať o svoj prvý grandslamový titul proti víťazovi súboja medzi Španielom Rafaelom Nadalom a Srbom Novakom Djokovičom.

Najdlhšie semifinále Wimbledonu

Pre Andersona to bude druhé grandslamové finále v kariére, vlani na US Open prehral s Nadalom v troch setoch. O doposiaľ najdlhší wimbledonský semifinálový zápasu sa v roku 2013 postarali Djokovič a Argentínčan Juan Martin del Potro, ich päťsetový maratón trval 4 hodiny a 44 minút. Isner bol v júni 2010 vo Wimbledone aktérom najdlhšieho tenisového zápasu v histórii. Jeho duel 1. kola proti Francúzovi Nicolasovi Mahutovi trval celkovo 11 hodín a 5 minút, piaty set vyhral Američan 70:68.

Anderson po náročnom zápase ťažko hľadal slová. "Naozaj neviem, čo mám povedať, som emočne úplne vycucaný. Bolo to fyzicky extrémne náročné stretnutie. Mám zmiešané pocity, zaslúžená by bola remíza. Jeden z nás však musel vyhrať. Je mi ľúto Johna, je to skvelý chlapík a dnes hral vynikajúco. V piatom sete nám obom ubúdali sily, možno by mali organizátori zvážiť, či by sa v rozhodujúcom dejstve nemal hrať tajbrejk. Pokiaľ ide o môj úder ľavou rukou za stavu 24:24, naučili ma ho otec s dedkom. Bol mimoriadne dôležitý, aj vďaka nemu som si vypracoval náskok 40:0 a prelomil Johnovo podanie. Dúfam, že do nedele stihnem zregenerovať," povedal Anderson v prvom pozápasovom rozhovore.

Zápas Djokoviča s Nadalom prerušili

Druhé semifinále mužskej dvojhry vo Wimbledone medzi srbským tenistom Novakom Djokovičom a Španielom Rafaelom Nadalom prerušili za stavu 6:4, 3:6, 7:6 (9) a dohrajú ho v sobotu. Podľa pravidiel na treťom grandslamovom turnaji roka sa môže hrať maximálne do 23.00 miestneho času (00.00 SELČ).