Pred piatimi rokmi sme vyberali zostavu slovenskej futbalovej reprezentácie. Trafili sme sa?

12. 11. 2020 |
 

Severné Írsko, Slovensko, EURO 2020, baráž, finále, futbal, dnes. Pred štyrm rokmi sme sa pokúsili predpovedať základnú zostavu Slovenska. Pozrite sa ako to dopadlo.

 Tréner Ján Kozák po skončení účinkovania slovenskej reprezentácie po ME 2016 povedal, že bude nevyhnutné zapracovať do tímu nových hráčov.

Severné Írsko Slovensko ONLINE EURO 2020 baráž finále futbal dnes kliknite >>

Tvrdil, že máme výbornú generáciu starších, potom medzeru a nádejných mladíkov. My sme sa tak v tom čase pozreli na to, ako by slovenský tím mohol vyzerať o päť rokov. Hoci odvtedy prešli len štyri, už dnes sa na finále baráže o EURO 2020 proti Severnému Írsku postaví niekoľko z nich.

Káder odvtedy prešiel viacerými zmenami. Okrem hráčov sa v tíme vystriedal dvakrát realizačný tím, keď Jána Kozáka nahradil po jeho ostúpení v roku 2018 pre aféru viacerých hráčov so životosprávou Pavel Hapal.

Baráž EURO 2020 Severné Írsko Slovensko: Kompletné informácie o zápase kliknite >>

Vtedajší tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov viedol náš tím až do súboja Ligy národov s Izraelom. Na jeho miesto prišiel bývalý asistent Ján Kozáka Štefan Tarkovič. 

Ten do mužstva povolal aj niekoľko známych tvárí z minulosti, ktorí v roku 2016 patrili k jadru reprezentácie. Dnes však viacerí už svoju kariéru v národnom drese ukončili. Napriek tomu sa môžete pozrieť, či náš výber sedí s tým, aký včera pricestoval do Belfastu. Tipovali by ste rovnako?