Aj upratovačka sa pýtala, čo je s ním. Teraz Gombos vyhráva a chce hlavnú súťaž v Austrálii

14. 11. 2016 |
 

Norbert Gombos má za sebou zrejme najnáročnejšiu sezónu v kariére. Mala však šťastný koniec.

Na snímke víťaz turnaja Peugeot Slovak Open slovenský tenista Norbert Gombos 13. novembra 2016 v Bratislave. Gombos vo finále porazil Rumuna Mariusa Copila 7:6 (8), 4:6, 6:3. FOTO TASR - Martin Baumann

Ziskom titulu na domácej pôde si splnil sen, no myslí už na ďalšiu métu. Slovenský tenista Norbert Gombos si chce v novej sezóne zahrať hlavnú súťaž na grandslamovom turnaji.

Víťaz bratislavského challengeru Peugeot Slovak Open by bol najradšej, keby sa mu to podarilo už v januári na Australian Open v Melbourne.

"Urobím všetko pre to, aby som sa v roku 2017 prebojoval do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji a aby sa mi darilo aj v  kvalifikáciách na ďalších veľkých podujatiach ATP."

"Mám za sebou zrejme najnáročnejšiu sezónu v doterajšej kariére. Po operácii kolena nebolo ľahké vrátiť sa späť na bývalé pozície. V auguste som bol až vo štvrtej svetovej stovke, no podarilo sa mi z toho vyhrabať."

Podľa Gombosa bol zlomový turnaj v thajskom Bangkoku, na ktorom v prvom kole otočil zápas, v ktorom prehrával 3:6 a 1:4.

"Toto víťazstvo ma nakoplo. Postupne som sa dostal do hernej i psychickej pohody a začal som vyhrávať ťažké trojsetové zápasy. Prišlo semifinále v Izmire, finále v Orleans a v závere sezóny tituly v Breste a Bratislave."

"Hoci challenger vo Francúzsku bol o niečo lepšie dotovaný, viac si cením triumf z NTC. Každý hráč chce vyhrať pred domácim publikom. Doma vás prídu podporiť vaši najbližší, ste viac na očiach. Aj v Breste mi niektorí diváci prejavovali sympatie, no neprežívali to tak, ako slovenskí fanúšikovia, ktorým som ziskom titulu urobil radosť."

Spolupráca Gombosa s trénerom Ladislavom Simonom postupne začína prinášať svoje ovocie.

"Konečne mám hráča, s ktorým si veľmi rozumiem nielen tenisovo, ale aj mimo kurtu. Keď sa nám nedarilo, Norbi ukázal veľmi veľký charakter. Cítil som, že mám u neho dôveru. Prešli sme si ťažkým obdobím a boli chvíle, keď sa ma ešte aj upratovačka spýtala, čo je s nami, prečo ten forhend lieta do autu a prečo robí toľko dvojchýb."

"O to viac si cením, že sa nám teraz darí. Netreba mať hlavu v oblakoch, no verím, že v novej sezóne prídu ďalšie trofeje. Keď človek splní športové ciele, tak prídu aj tie ostatné, ktoré sú také tenisové benefity," zdôraznil bývalý kouč Lukáša Lacka, Magdalény Rybárikovej či Jiřího Veselého.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo