Žreb Európskej ligy ONLINE štvrťfinále dnes LIVE

19. 3. 2021 |

Dnes je na programe aj žreb štvrťfinále Európskej ligy. Sledujte ho s nami ONLINE od 13:00 hod. LIVE.

Ilustračné foto: TASR/AP

Z troch anglických futbalových klubov v osemfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021 prenikli do štvrťfinále      dva. Tottenham Hotspur išiel do Záhrebu proti Dinamu s dvojgólovým náskokom (2:0), ale prehral 0:3 po predĺžení, keď ho hetrikom skolil Mislav Oršič.

Arsenalu stačila domáca prehra 0:1 s Olympiakosom Pireus, keďže v prvom súboji uspel v Grécku 3:1. V súboji európskych gigantov na San Sire zdolal Manchester United domáce AC Miláno 1:0 a po remíze 1:1 v prvom súboji na Old Trafford stále živí nádej na zisk trofeje.

Žreb Európska liga ONLINE štvrťfinále dnes LIVE

Francúzsky stredopoliar Paul Pogba sa do zostavy "červených diablov" vrátil po zranení a cez polčas vystriedal útočníka Marcusa Rashforda. Už v 49. minúte sa prezentoval šikovným a efektným zakončením a strelil jediný gól odvety. Brankár hostí Dean Henderson potom predviedol výborný zákrok po strele Zlatana Ibrahimoviča, ktorý nastúpil proti bývalému klubu v druhom polčase.

Tréner hostí Ole Gunnar Solskjaer žiaril spokojnosťou. "Prešli sme cez veľmi ťažkého súpera a vyradili sme fantastický klub. Dokázali sme prekonať viacero ťažkých momentov. Paul nám chýbal, mimo bol takmer dva mesiace. Iba sa dostáva do formy. Určite nám dodá do zvyšku sezóny veľké povzbudenie," zhodnotil nórsky kouč pre BT Sport.

Na Emirates Stadium síce mohli domáci "gunners" streliť viac gólov, zlyhali ale v premieňaní šancí. O ich prehre tak rozhodol hosťujúci Youssef El-Arabi. "Sme naozaj šťastní, že sme postúpili. mali sme totiž naozaj náročného súpera. Musíme však byť voči sebe féroví a povedať si pravdu. Sme ďaleko od úrovne, na akej by sme mohli hrať," citovala agentúra AFP trénera Arsenalu Mikela Artetu.

Vyradenie Spurs Dinamom je veľké prekvapenie. Hostia išli na Maksimir s náskokom a domáci museli čeliť pred odvetou problémom. Ich tréner Zoran Mamič rezignoval potom, ako ho za spreneveru a korupciu odsúdili na štyri roky a osem mesiacov do väzenia. Chorvátsky šampión sa ale zomkol a excelentný hetrik zaznamenal útočník Oršič.

Exportná obaľovačka do vinkla, nekompromisná dorážka zvnútra šestnástky a skvelý slalom medzi súperovými hráčmi vypointovaný presnou strelou k pravej tyči znamenali elimináciu výberu portugalského kouča Joseho Mourinha.

Tottenham si môže spytovať svedomie, pretože aj v odvete mal minimálne tri stopercentné šance na strelenie gólu.

"Moji hráči nedali do zápasu základy futbalu či len obyčajného života, ktorými sú úcta voči práci a úplné odovzdanie veci. Jediné čo môžem urobiť, je ospravedlniť sa fanúšikom Tottenhamu. Okrem záverečných desiatich minút predĺženia, v ktorom sme sa snažili zmeniť výsledok, bolo 90 minút aj prvú polovicu extračasu na ihrisku len jedno družstvo, ktoré hralo naplno.

A moje to nebolo. Môj tím nevyzeral, že hrá dôležitý zápas. V takomto súboji je nutné úplne iné nasadenie. Ak poviem, že som smutný, nebude to úplne presné. Cítim oveľa viac ako len smútok," vyjadril sa Mourinho.

"Iba ťažko hľadám slová po takomto zápase. Je to ako splnený sen. Pre nás je to historický výsledok a jedno z najväčších víťazstiev v dejinách klubu. Všetci sme hrali ako jeden muž a budeme si to naveky pamätať.

Dokázali sme sebe a ukázali všetkým, že môžeme hrať proti klubom ako je Tottenham na tej najvyššej úrovni. Samozrejme, musíme ísť krok za krokom," povedal pre web UEFA 28-ročný chorvátsky reprezentant Oršič.

Finále Víťaz druhého semifinále bude mať v poľskom Gdansku 26. mája výhodu domáceho prostredia. Bude to tak jeden zo štvorice Dinamo Záhreb, Villarreal, Arsenal alebo Slavia.
2/2 Dinamo alebo Villarreal odštartujú semifinále na domácom štadióne, tešiť sa môžu buď na Arsenal, alebo na pražskú Slaviu.
1/2 Lepší z dvojice Granada – Manchester United bude hostiť v prvom dueli semifinále postupujúceho z tretieho štvrťfinále – teda Ajax alebo AS Rím.
Toľko štvrťfinálové súboje, presúvame sa do semifinále.
4/4 Svoju štvrťfinálovú púť odštartuje doma Dinamo Záhreb. Chorvátom zostal v mise posledný súper – Villarreal.
3/4 Ajax proti AS Rím. Zaujímavý stret tímov s veľkou európskou históriou.
2/4 dôležité Gaël Clichy vytiahol následne z osudia vytiahol Arsenal, ktorý bude čeliť pražskej Slavii! Tretí protivník z Britských ostrovov pre futbalistov z metropoly Česka!
1/4 Granada sa postaví Manchestru United! Ťažký žreb pre Španielov, zatiaľ čo Manchester sa po Reale Sociedad predstaví v play-off Európskej ligy proti ďalšiemu celku z Pyrenejského polostrova.
Už sa to blíži. Zopakujme si to – po dva celky z Anglicka i Španielska, ale aj zástupcovia Chorvátska, Talianska, Česka a Holandska.
Gaël Clichy je dnešným hosťom pri žrebovaní, ktorý bude pomáhať ťahať loptičky s názvami tímov z osudia. Francúzsky krajný obranca, ktorý pôsobil osem rokov v Arsenale či sedem rokov v Manchestri City, naďalej aktívne hrá – aktuálne vo švajčiarskom Servette v Ženeve.
Giorgio Marchetti, hlava európskych klubových súťaží, je už tiež na pódiu a postupne nám prezentuje ďalšie čísla či historické štatistiky.
Ako to už býva zvykom, pozrieme si aj najlepšie momenty dvojzápasov, ktoré určili finálovú osmičku.
Pedro Pinto, tradičný moderátor pri žrebovaniach európskych klubových súťaží, sa zhostil slova a prezentuje nám niektoré zo štatistík osemfinálových súbojov.
Slavisti po vyradení anglického Leicestru a včera škótskeho Glasgowu Rangers sú právom považovaní za čierneho koňa celej Európskej ligy.

Prekvapivo skončil v súťaži londýnsky Tottenham, ktorý nestačil na chorvátske Dinamo Záhreb, ktoré je spolu s Granadou najväčším outsiderom.

Favoriti zostávajú na druhej strane jasní. Manchester United a Arsenal, ale aj taliansky AS Rím či holandský Ajax. Mimo jasne vymedzeného balíka tu máme ešte španielsky Villarreal, ktorý sa skôr bude radiť k pražskej Slavii a môže ešte výrazne prekvapiť.
Vo štvrťfinále nám už nehrozia žiadne pravidlá, podľa ktorých by sa malo žrebovať. Prvý vytiahnutý tím z osudia bude hrať úvodný duel doma. Štvrťfinále je na programe 8. a 15. apríla.

Dnes sa takisto dozvieme aj dvojičky, ktoré na seba narazia v semifinále 29. apríla a 6. mája. Žrebovať sa kvôli administratívnym dôvodom bude aj "domáce" mužstvo pre samotné finále súťaže, ktoré sa odohrá v poľskom Gdansku 26. mája 2021.