Takto Petra Vlhová vyhrala slalom v Levi 2017 | 9 FOTO

11. 11. 2017 |

Slovenská slalomárka Petra Vlhová zvládla úvodný slalom sezóny najlepšie a druhý krát za sebou porazila Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Petra Vlhová (v strede) v cieli víťazného slalomu vo fínskom Levi 2017. Foto - TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v sobotu úvodný slalom sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Levi o rovnú desatinu zdolala superfavoritku, americkú šampiónku Mikaelu Shiffrinovú.

Vlhová slávila svoj tretí triumf kariéry v SP, zaregistrovala svoje 18. umiestnenie v prvej desiatke pretekov SP a po siedmy raz sa dostala na pódium.

"Druhé miesto je ok, pódium je pre mňa dobré. Druhé kolo bolo veľmi náročné. Vedela som, že Petra je ako kladivo, že sa môže ešte zlepšovať. Bol to skvelý súboj. V slalome som bola vždy na čele, vždy ma niekto naháňa. V Killingtone to budú pre mňa špeciálne preteky, veľmi sa na ne teším," konštatovala pre ORF Shiffrinová.

Pozrite si galériu víťazstva Petry Vlhovej v slalome v Levi (kliknite)