Sportinak hodnotí výkon reprezentačnej U21-ky v zápase proti Španielom

10. 10. 2017 |

Hodnotenie hráčov Slovenska do 21 rokov po prehre 1:4 so Španielskom.

Na snímke hráči Slovenska po prehre 1:4 v zápase 2. skupiny kvalifikácie futbalových ME 2019 hráčov do 21 rokov Slovensko - Španielsko v Poprade v utorok 10. októbra 2017. FOTO TASR – František Iván

Sokolíci nastúpili na svoj štvrtý kvalifikačný zápas v boji o majstrovstvá Európy 2019 hrané v Taliansku a San Maríne. Sportinak vám prináša hodnotenie slovenských mladíkov, ktorí nakoniec podľahli favoritovi 1:4.

Marek Rodák (4): Za góly ktoré sme inkasovali nemohol. V pokutovom území mu často pomáhali spoluhráči, ktorí zablokovali hlavne v prvom polčas niekoľko sľubných striel.

Denis Vavro (4.5): Práve od kapitána sokolíkov sa čakalo viac. V úvode zápasu niekoľkokrát bezhlavo vyletel proti lopte a následne fauloval, začo videl v 20. minúte aj žltú kartu. Hlavne v prvom polčase zablokoval zopár príležitostí hostí. V 59. minúte strelil z priameho kopu jediný gól Slovenska, ktorý mu preto zvýšil hodnotenie.

Dominik Kružliak (4): Od začiatku zápasu bol tak ako celé mužstvo pod tlakom, no práve na jeho strane sa lopta nachádzala najčastejšie. V úvode zápasu vyskúšal z polovice ihriska ohroziť súperovho brankára, no neúspešne. Bol však pri prvom inkasovanom góle Slovenska, nechal odcentrovať súperovho hráča do šestnástky.

Miroslav Káčer (4): Rovnako ťažký zápas v strede zálohy ako pre jeho kolegov. Množstvo nabehaných metrov bez lopty, neustále bránenie a stíhanie technicky nadaných protihráčov. V prvom polčase bol pri sľubných protiútokoch Slovenska, keď presnou prihrávkou za obranu hostí našiel svojich spoluhráčov.

Filip Lesniak (4): Veľmi ťažký zápas pre nášho defenzívneho záložníka. Pri ľahkosti Španielov v strede ihriska toho musel v zápase nabehať bez lopty naozaj veľa. Práve v strede poľa sme boli častokrát prečíslovaný hviezdami Španielskej reprezentácie.

Tomáš Vestenický (3,5): Na hrote útoku sa snažil byť aktívny a napádať obrancov súpera, no pri dominancii Španielov ostal bez podpory spoluhráčov. Nedostal sa do žiadnej šance. Pre jediného vysunutého útočníka zápas, na ktorý bude chcieť čo najrýchlejšie zabudnúť.

Lukáš Čmelík (5,5): V ofenzíve nás najaktívnejší hráč. Svojim pohybom si na ihrisku pýtal loptu a snažil sa zabiehať za obranu súpera. Nebál sa ani ťažkých súbojov, v ktorých vybojoval hneď niekoľko lôpt pre náš tím. Väčšina sa črtajúcich slovenských šancí išla práve po jeho pravej strane. Škoda len jeho skorého vystriedania v 61.minúte.

Michal Sipľak (4,5): Aj vďaka nemu bol polčasový výsledok veľmi prijateľný. V prvej polovici zápasu patril k oporám zadných radov. V našom pokutovom území dvakrát dobrým odkopom respektíve skĺzom zabránil Španielom ohroziť našu bránu z nebezpečnej pozície. V druhom polčase sa podobne ako väčšina spoluhráčov na ihrisku trochu vytratil.

Jozef Urblík (3,5): Svoju premiéru v základe si 21-ročný reprezentant predstavoval určite inak. V strede ihriska mal zastavovať akcie súpera, no realita bola iná. Hrať v debutovom zápase proti súperovi menej zvučného mena, mohol byť celkový dojem z výkonu a známka určite lepšia.

Dávid Hancko (6): Brániť hráčov Španielska nebolo nič jednoduché, no práve Hancko patril k tomu lepšiemu na domácej strane. Často veľa krát odobral súperovi loptu a taktiež si svojou aktívnou hrou smerom dopredu vybojoval štandartné situácie.

Nikolas Špalek (3,5): Ďalší mladý sokolík, ktorý bude chcieť hodiť tento zápas čo najskôr za hlavu. Na ihrisku ho nebolo vidieť, čo bolo spôsobené aj neustálym plnením si defenzívnych povinností. Do hry sa dostával sporadicky, nedostával ani potrebné lopty smerom do ofenzívy.

Náhradníci:

Samuel Mráz (hral od 46.minúty - 3 ): Nastúpil do druhého polčasu namiesto Vestenického, mal oživiť hru čo sa nestalo. Počas druhého polčasu mal problém presadiť cez obrancov hostí. Počas svojho pobytu na trávniku sa dostal do jednej šance, no slabou strelou neohrozil brankára.

Erik Jirka (hral od 62.minúty - 4): Naskočiť do tak náročného zápasu nie je vôbec jednoduché. Svojim pohybom a nábehmi za obranu znepríjemnil život španielskej defenzíve. Nebál sa hry 1 na 1, kedy ukázal svoje sebavedomie a dobrú formu z fortunaligových trávnikov.

Roland Černák: nehodnotený, odohral menej ako desať minút.

* hodnotenie výkonov podľa stupnice od 1 do 10, čím vyššia známka, tým lepší výkon