Sagan v Tatrách ukázal parádne divadlo, nestačili ani vrchári (video)

4. 8. 2017 |

Peter Sagan bol v záverečnej etape pretekov Okolo Poľska viac ako 30 kilometrov v úniku a bojoval o etapové víťazstvo.

V 132 km dlhej poslednej 7. etape cyklistických pretekov Okolo Poľska 2017, ktorá sa končila v Tatranskej Bukovine na poľskej strane Vysokých Tatier opäť zažiaril aj slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe.

Dvojnásobný majster sveta bol viac ako 30 kilometrov v úniku a bojoval o etapové víťazstvo, ale dva kilometre pred cieľom mu pri náročnom stúpaní došli sily a dostihla ho skupina favoritov.

Sagan sa stal víťazom bodovacej súťaže a získal biely dres. V poslednej etape prišiel do cieľa napokon na 34. mieste, celkovo skončil 49. Jeho tímový kolega a krajan Erik Baška do poslednej etapy nenastúpil.

Víťazom sa stal Holanďan Wout Poels z Team Sky, keď v záverečnom špurte zdolal Brita Adama Yatesa z tímu Orica-Scott a Poliaka Rafala Majku z Bora-Hansgrohe. Celkovým víťazom pretekov sa stal belgický cyklistka Dylan Teuns z BMC Racing Team.