Chicago s Hossom, Pánikom a Jurčom skončilo v play off, postúpili Nashville a Pittsburgh

21. 4. 2017 |

Chicago sa stalo len tretím tímom od sezóny 1974/75, ktorý vypadol v prvom kole ako najlepší tím konferencie po základnej časti.

Marián Hossa a hráči hráči Nashville Predators. Foto - TASR/AP

NEW YORK. Hokejisti Chicaga sa rozlúčili s play off zámorskej NHL už v 1. kole. Blackhawks nestačili na Nashville Predators ani vo štvrtom súboji a štvrťfinálovú sériu Západnej konferencie prehrali 0:4 na zápasy. Nashville spečatil postup do konferenčného semifinále v noci na piatok, keď na domácom ľade triumfoval 4:1.

V drese hostí sa predstavila dvojica Slovákov Marián Hossa, Richard Pánik, ich krajan Tomáš Jurčo sa do zostavy nezmestil. Chicago sa stalo len tretím tímom od sezóny 1974/75, ktorý vypadol v prvom kole ako najlepší tím konferencie po základnej časti.

Diváci v Bridgestone Aréne čakali na úvodný gól až do polovice stretnutia, skóre otvoril delovkou od mantinelu domáci obranca Roman Josi. V druhej tretine odskočil Nashville na rozdiel troch gólov, fínsky brankár Pekka Rinne inkasoval až za stavu 3:0, keď ho prekonal Toews.

Necelé dve minúty pred koncom spečatil víťazstvo a postup domácich Švéd Viktor Arvidsson gólom do prázdnej bránky. Predators prvýkrát v klubovej histórii vyhrali sériu play off v štyroch zápasoch. "Je to určite parádny pocit. Myslím si, že sme odohrali fantastickú sériu. Pred Chicagom sme mali rešpekt, je to kvalitný tím, ktorý má vo svojom strede niekoľko prvotriednych hráčov, no my sme vo všetkých štyroch stretnutiach hrali perfektne," povedal Josi.

Predators narazia v 2. kole na víťaza série medzi Minnesotou a St. Louis, v ktorej je stav 3:1 pre Blues. Ďalej ide aj Pittsburgh Penguins. Obhajca trofeje zdolal v piatom súboji Columbus Blue Jackets 5:2 a sériu vyhral 4:1 na zápasy.

Vypadnutie Chicaga neznamená automaticky posilnenie slovenskej reprezentácie na májových majstrovstvách sveta, Marián Hossa už dávnejšie avizoval, že nepríde.